Autor Wątek: Pomóż mi, robię espresso  (Przeczytany 1054731 razy)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1650 dnia: 27 Luty 2017, 09:51:59 »
Chce poinformować, że problem z kwasem w filiżance został rozwiązany  :taniec:
Od wczoraj jestem posiadaczem używanego Eureka Zenith E65 i już wiadomo że powodem moich problemów i braków postępów był mój stary młynek !!!!
Co ciekawe po zakupie kupiłem najtańsza kawę w Lidlu żeby mieć na szukanie ustawień mielenia pod espresso, więc znalazłem "0" na śrubie a następnie odkręciłem na czuja o jakąś tam liczbę żeby od czegoś zacząć namieliłem 18g kawy do podwójnego filtra Ascaso i..... poleciało 25s/39g (nie użyłem szklanej miarki [ml] bo spodziewałem się wielu prób). Kawa wyszła całkowicie poprawna jak na jakość kawy Lidlowskiej  i  jak najbardziej nadawała sie do picia i nie odbiegała od tego co serwuję się w większości kawiarni.
Kanałowanie z którym tak walczyłem wcześniej właściwie nie występuje, zdarzy się raz na którąś tam z rzędu filiżankę i to tak niewielkie że w smaku kawy jest tylko minimalnie wyczuwalna różnica. 
Za to wspaniałą rzeczą jest to że można te wszystkie rzeczy jak kubeczek po jogurcie i wykałaczki ostawić na półkę bo tu się sypie od razu do sitka pilnując żeby ułożyło się równo w sitku, postukanie w trakcie o wieszaki i właściwie dalej to tamper, do ekspresu i mamy przyzwoite espresso :)
I jeszcze to co pisałem że na podwójnym sitku Ascaso, tamper  Motta 58 mm napotykał opór przy przechodzeniu przez rant w sitku a teraz ten efekt zupełnie nie występuje
Konkluzja: Stary młynek ma jakiś problem z równym przemiałem kawy, mam kilka pomysłów co to może być i sprawdzę to jak znajdę chwile wolnego czasu. To mogę się spostrzeżeniami podzielić.
Fajnie kończyć dzień z myślą że jutro rano można napić się dobrej kawy :)
Dziękuję wszystkim za pomoc.  :poklon:

Może Admin tą złotą myśl przyklei gdzieś na pierwszej stronie Forum?
Oszczędzi to niepotrzebnego klepania w klawiaturę w celu przekonania wiedzących inaczej...

Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline jacek1708

  • Wiadomości: 60
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1651 dnia: 27 Luty 2017, 10:29:21 »
Może Admin tą złotą myśl przyklei gdzieś na pierwszej stronie Forum?
Oszczędzi to niepotrzebnego klepania w klawiaturę w celu przekonania wiedzących inaczej...
Święte słowa, Ja również musiałem przekonać się na własnej skórze ile zależy od prawidłowo zmielonej kawy - dobrego młynka.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1652 dnia: 27 Luty 2017, 10:34:11 »
Czekaj, co to zawsze piszą na forum... no to co nowi się obrażają że ich nie interesują takie rady bo chcą kupić ekspres (i tu lista z media czy euro)...
Jak to było? Młynek jest najważniejszy?

Daj mu spokój młody jest pokory zdąży się nauczyć ;-)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1653 dnia: 27 Luty 2017, 10:38:31 »
Ależ ja szczerze podziwiam. Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli.

Offline Kontik Mężczyzna

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Ascaso Steel UNO PROF EL., miniMoka M-781, French Press, DRIP, Phin
  • Młynek: Eureka Zenith 65E, Gaggia MDF
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1654 dnia: 01 Marzec 2017, 20:30:35 »
Ehh złośliwcy  :nienie:
To że młynek jest bardzo ważny wie chyba każdy a jak nie wie to znaczy że nie umie czytać ze zrozumieniem albo mu się nie chce.  [emoji38]

Proszę nie obrażać młynka Gaggia MDF bo to nie była wina młynka jako modelu tylko niewłaściwej pracy która objawiła się jakiś czas temu.  Sam młynek posiada płaskie żarna 50 mm i przemiał powinien być porównywalny z innymi 50-tkami. Oczywiście z różnych względów ten młynek nie jest idealny do mielenia kawy na espresso (stopniowa reg. mielenia, duża retencja, dozownik zmielonej kawy) jednak da się nim zrobić poprawne espresso jak tylko działa tak jak powinien.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1655 dnia: 01 Marzec 2017, 21:50:38 »
@Kontik

Średnica żarna jest tylko jednym z kryteriów świadczących o klasie młynka. Nie każda 50 tka tak samo mieli.

ps komentarze może troche złośliwe (nie ma się czym przejmować) ale pouczające/ edukujące dla innych początkujących miłośników kawy


« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2017, 22:28:04 wysłana przez PiotrekBM »

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1656 dnia: 02 Marzec 2017, 06:43:03 »
Po przejściu z MDFa na F4 nie zauważyłem żadnej dramatycznej zmiany w smaku, zapachu, wyglądzie cremy. MDFa mam od nowości i oprócz dwukrotnie urwanej sprężyny w dozowniku nic mu nie dolega.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1657 dnia: 02 Marzec 2017, 10:19:39 »
Ehh złośliwcy  :nienie:
To że młynek jest bardzo ważny wie chyba każdy a jak nie wie to znaczy że nie umie czytać ze zrozumieniem albo mu się nie chce.  [emoji38]

Proszę nie obrażać młynka Gaggia MDF bo to nie była wina młynka jako modelu tylko niewłaściwej pracy która objawiła się jakiś czas temu.  Sam młynek posiada płaskie żarna 50 mm i przemiał powinien być porównywalny z innymi 50-tkami. Oczywiście z różnych względów ten młynek nie jest idealny do mielenia kawy na espresso (stopniowa reg. mielenia, duża retencja, dozownik zmielonej kawy) jednak da się nim zrobić poprawne espresso jak tylko działa tak jak powinien.

Delonghi z marketu za stówę też ma płaskie żarna, i co z tego? Duże znaczenie ma geometria, no i jeden drobny haczyk... Zrobić poprawne espresso, a zrobić poprawne i powtarzalne espresso to dwie różne rzeczy.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1658 dnia: 02 Marzec 2017, 12:09:16 »
Bez przesady, nie porównujmy pseudożaren do żaren. Te co są w delongi i podobnych nie mają ostrych krawędzi, tylko gryzą, rozrabiają jak moździerz ziarna. Oczywiście, że same żarna mają znaczenie, ale te w Gaggi to już żarna.

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1659 dnia: 02 Marzec 2017, 21:04:11 »
Co możecie powiedzieć o młynku La Cimbali Conik? Do domowego użytku? I dlaczego on jest taki drogi? Jakieś opinie na temat tego mlyna

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1660 dnia: 02 Marzec 2017, 21:43:31 »
Konik, z drzewa koń na biegunach... ;)

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1661 dnia: 02 Marzec 2017, 21:55:13 »
A na poważnie!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1662 dnia: 02 Marzec 2017, 22:17:03 »
No pewnie, że to dobry młyn do espresso. Cimbali to dobry producent, dobra jakość. Za tę markę też trzeba zapłacić. Sam jestem jednak nieco uprzedzony do młynków Cimbali ze względu na popularny niegdyś Magnum, który uruchamiał motor po paru sekundach od aktywacji przycisku...

Generalnie u wszystkich producentów młynki z żarnami stożkowymi są dużo droższe niż ich odpowiedniki z żarnami płaskimi. Muszą mieć mocniejsze motory, bardziej solidną konstrukcję. Żarna są za to bardziej żywotne i bardziej sprawne.

W domu takie młyny to chyba niepotrzebna inwestycja. W kawiarni fajne narzędzie.
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec 2017, 22:22:28 wysłana przez Antonio »

Offline jitt Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Lelit PL042TEMD, v60-02, FP
  • Młynek: Lelit wbudowany, BCG152SK, Quick Mill Tipo
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1663 dnia: 03 Marzec 2017, 20:22:49 »
Od niedawna jestem posiadaczem ekspresu lelit PL042TEMD. Jakie powinno być ciśnienie przy ekstrakcji? Bo mam takie jak na ślepym sitku czyli 12-13bar. Z 17gr kawy 38gr espresso, w około 25 sekund, czasem do 28-30. Kawa calkiem smaczna, jednak wydaje mi się że muszę mielić zbyt grubo bo inaczej czas parzenia znacznie się wydłuża.. A jak celowałem w 9 bar to przemiał dripowy prawie i leciało w kilkanaście sekund.
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2017, 20:25:23 wysłana przez jitt »

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1664 dnia: 03 Marzec 2017, 21:17:49 »
Lelity z serii pro ( Hx z e 61) mają ustawione ciśnienie  pompy wody  na 9,5  bar (na ślepym sitku).
Żeby takie ciśnienie osiągnąć  na manometrze musisz mieć odpowiednio zmieloną  i uciśniętą kawę w sitku. Manometr pokazuje faktyczne ciśnienie na grupie podczas ekstrakcji ( w przypadku  Lelita PL62 grupa e 61). Czyli jeśli zmielisz kawę za grubo albo jej nie uciśniesz właściwie to podczas ekstrakcji manomatr wskaże  np 4-5 bar (ciśnienie ustawione na pompie bedzie niezmienne czyli 9 bar).
Jesli kawę zmielisz za drobno albo zbyt mocno ją uciśniesz  w sitku  podczas ekstrakcji manometr pokaże max ciśnienie ale nie większe niż to ustawione na pompie wody.W moim Lelicie nie przekraczało nigdy 9,5 bar.
Z tego co opisujesz u Ciebie  manometr też pokazuje faktyczne ciśnienie na grupie podczas ekstrakcji.
Dlaczego  Lelity z niższych serii (m.in Twój) mają ustawione ciśnienie pompy wody na 11-12 bar nie mam pojęcia.
Znalazłem film z Twoim ekspresem i tam podczas ekstrakcji też manometr pokazuje ciśnienie ok 11 bar. Widocznie tak  jest ustawione ciśnienie na pompie wody przez producenta.

« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2017, 21:50:04 wysłana przez PiotrekBM »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi