Autor Wątek: Upgrade prysznica Ascaso Arc?  (Przeczytany 81538 razy)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #315 dnia: 25 Sierpień 2017, 16:41:32 »
W tym temacie jest problem z rozprowadzeniem wody w prysznicu
Nie wiem jak to wygląda, może ktoś zrobić fotkę po zdjęciu prysznica grupy? Może coś poradzimy na to.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #316 dnia: 25 Sierpień 2017, 16:49:41 »
Niedawno czyściłem prysznic w moim Basicu (prysznic ten sam zdaje się), tak to wyglądaprysznic basic.jpg:


Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3168
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #317 dnia: 25 Sierpień 2017, 17:12:20 »
może ktoś zrobić fotkę po zdjęciu prysznica grupy?
Jeżyku, temat był dokładnie wałkowany od tego miejsca w niniejszym wątku. Są propozycje rozwiązania problemu z przykładami. To tak dla przypomnienia.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #318 dnia: 25 Sierpień 2017, 20:03:30 »
Dzięki Uman za fotkę. Z tego co znalazłem w domu pokarzę rozwiązanie z prysznicem wewnętrznym. Nie wiem czy ktoś z Was o tym rozwiązaniu wspominał wcześniej. Myślę, że wypociny i idiotyczny punkt widzenia z mojej strony nie zaszkodzi aż tak bardzo użytkownikom tego forum. No bo jak można mówić o czymś sensownie jak ja nie mam Ascaso na stanie.

Jest jedna rzecz która może być przeszkodą w montowaniu prysznica, rozprowadzacza wody, jest nią odległość miedzy prysznicem a grupą. Gdy mamy do dyspozycji min. 2-3 mm możemy zamontować wewnętrzny prysznic.
[Można też zakombinować bez tego luzu, tylko pisania jest sporo i pewnie będzie jak zwykle źle zrozumiałe, lub, że się znów wymądrzam, wszystko i wszystkich krytykuję itp.]
Kombinacji jest sporo, bo można mocować na śrubę dolną dystansując wew. prysznica np. płaską podkładką. Dla prysznica bez tej śruby można dystans wew. zrobić gumowym oringiem o śr. np. 55 mm i grubości 1 mm.
Jak miejsce na to pozwoli lepiej jest użyć grubszy oring. Lepiej to rozprowadzi wodę i poskromi siłę wody wynikającą z zwężenia na spodzie grupy.

Przykład prysznica zew. Ten model jest przykręcany na śrubę.



Na ten otwór kładziemy podkładkę płaską. Będzie to nasz dystans. Śmiało, zalecany otwór  fi. 10 mm
Wewnętrzny prysznic można zrobić praktycznie z wszystkiego. Byle było to coś dziurawe. Może być płaskie i z rantem też.
Przykład.


Do prysznica bez śruby mocującej od dołu, w miejsce gdzie dystansem była płaska podkładka wsuwamy oring np. fi 50 mm. Będzie to nasz dystans przypisany grubości oringa.


Czy to zadziała poprawnie: NIE, bo moim słowom się nie ufa. Na potwierdzenie, co jest dla pewnych osób dowodem , ja nie mam ekspresu Ascaso.
Tak wiec wszystko jest jasne jak słońce. Zrozumiałe, to jest pewna tradycja. Nigdy nie będzie.

Nie traktujcie moich słów jako atak na Was. Przykro mi jest, że za pisanie rzeczy które są mi stosunkowo proste w zrozumieniu obrywam. Mam coś udowodnić, żeby to coś było zrozumiałe, a tak na prawdę nie ma co udowadniać. 2+2=4 . Na dodatek jestem tylko wirtualnym Tedim. Nie czerpię z pisania na tym forum korzyści pieniężnych. Piszę na tym forum bo lubię smak kawy.





Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #319 dnia: 25 Sierpień 2017, 20:37:53 »
Zacna idea. Jednak niestety nie dla Basica. Nie ma tam miejsca na takie modyfikacje.

Koledzy w zalinkowanym powyżej wątku pokazali kilka rozwiązań. Rozwiązań praktycznych i co ważniejsze działających z tym konkretnym ekspresem.

LMWDP #469

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #320 dnia: 26 Sierpień 2017, 19:01:09 »



Mam nadzieję, że nie będzie kłótni i wycieczek osobistych w tym temacie zostawiając furkę w swojej poprzedniej wypowiedzi.  :mhh:
Można to rozwiązanie przypisać do Basica i innych ekspresów. Wystarczy cienka metalowa tuleja która będzie dystansem miedzy prysznicem zewnętrznym a wewnętrznym. Przykręcamy prysznice śrubą dłuższą o dł. uprzednio wytoczonej tulei. Między prysznice trzeba włożyć podkładkę która będzie oporem dla śruby przy jej dokręcaniu, czyli łączenia elementów w jedną całość.

Przy grupie gdzie nie ma śruby mocującej od dołu dorabiamy podkładkę metalową pod uszczelkę grupy którą uszczelnimy np. papierową uszczelką. Grubość podkładki spełni rolę dystansu który umożliwi zwiększajac dystans  montaż prysznica, rozprowadzacza wewnętrznego wody.

Jedyny minus tego zabiegu, ograniczy pojemność sitka. Może to być też plusem dla osoby chcącej robić doppio z mniejszej ilości kawy.



Czekam na wypowiedź kolego Gmtb z Ascaso na zadane pytanie z mojej strony. Temat jest ciekawy bo to smak kawy. :)  Ascaso Basic kontra ekspresy gastronomiczne z naszych kawiarni.
Ekspres znamy. Nie wiemy z jakiej kawy i młynka był przemiał.

Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #321 dnia: 26 Sierpień 2017, 19:16:17 »
Niestety nie. Powtórzę się - nie ma tam miejsca na takie modyfikacje.

A co do smaku kawy - kilkakrotnie była okazja próbować tej samej kawy z maszyny gastro i Ascaso. Kilkukrotnie okazało się, że różnice smakowe dla większości  są niezauważalne. A obie maszyny dawały poprawne ristretto, espresso a nawet doppio.
LMWDP #469

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3168
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #322 dnia: 26 Sierpień 2017, 19:25:06 »
maszyny gastro i Ascaso
Z ciekawości zapytam - której? Mówisz o tańszej wersji (Basic, Arc), czy o droższej (Steel)?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #323 dnia: 26 Sierpień 2017, 19:28:07 »
Taniej i z termoblokiem. Basic, Arc, Dream.

I gastro do porównania nie było że stajni Ascaso ;) Miało duży bojler.
LMWDP #469

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #324 dnia: 26 Sierpień 2017, 19:43:33 »



A co do smaku kawy - kilkakrotnie była okazja próbować tej samej kawy z maszyny gastro i Ascaso. Kilkukrotnie okazało się, że różnice smakowe dla większości  są niezauważalne. A obie maszyny dawały poprawne ristretto, espresso a nawet doppio.

Mnie głównie interesuje doppio. Z jakiego młynka robiliście przemiał?


Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #325 dnia: 26 Sierpień 2017, 19:56:10 »
Off-Topic:
Ciekawe czy dwa espresso smakują inaczej niż jedno doppio


64mm
LMWDP #469

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #326 dnia: 26 Sierpień 2017, 20:06:22 »
Może to śmieszne, może to siła autosugestii, ale doppio smakuje inaczej niż to samo doppio ale w dwóch filiżankach ;).

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #327 dnia: 26 Sierpień 2017, 20:19:11 »
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4827
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #328 dnia: 31 Sierpień 2017, 16:42:06 »
Tak dla obecnych i potomnych wrzucam kilka zdjęć ciastek po ekstrakcji kawy z ekspresu ARC bez "cudów" tj. bez podkładek, bez sitka IMS itd. Fabryczny, nowy ARC i zero kanałowania. Oczywiście metoda nasza (i nie tylko) czyli nie na "test monety" a do dotknięcia kawy do prysznica.
https://images81.fotosik.pl/776/d297f36707e4f537.jpg
Upgrade prysznica Ascaso Arc?

https://images84.fotosik.pl/777/2f89a4e810287538.jpg
Upgrade prysznica Ascaso Arc?

https://images82.fotosik.pl/777/1abb54eaa934cefd.jpg
Upgrade prysznica Ascaso Arc?

https://images82.fotosik.pl/777/b10bcebbab28302b.jpg
Upgrade prysznica Ascaso Arc?

https://images84.fotosik.pl/777/c340518355b095f5.jpg
Upgrade prysznica Ascaso Arc?
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #329 dnia: 31 Sierpień 2017, 16:54:15 »
Ja miałem tak samo ;) Jedyny "minus" to przecieranie prysznica po ekstrakcji(albo przed następną).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi