Autor Wątek: Jura F8 czy E8  (Przeczytany 3276 razy)

sundarban

  • Gość
Jura F8 czy E8
« dnia: 22 Maj 2016, 09:59:12 »
Dzień Dobry wszystkim.
Myślę o zmianie ekspresu. Obecną już leciwą Nivonę chciałem podarować a kupić coś nowego. Pijamy w domu tylko kawy mleczne.Ja sam ok 8 i traktuję latte jako napój.  Nie jestem wymagającym użytkownikiem. Dla mnie liczy się dobrze spienione mleko, espresso wystarczy żeby było poprawne i tak wybieram w ustawieniach  najsłabszą kawę  ze względu na to że wypijam ich dużo. Zużywamy ok 1.5 - 2 kg kawy miesięcznie. Kupuję kawy tanie typu Lavazza Crema e Gusto
Nie miałem nigdy do czynienie z Jura. Pewnie  i z C60/65 byłbym zadowolony ale myślałem o  wyższym modelu. Na co postawić sprawdzony F8 czy nowy E8 . Ten E8 wydaje mi się taki jakiś odpustowy  :) Kolega mi kupi w Niemczech więc różnica w cenie nie jest wielka ok 100euro. Może ktoś użytkuję któryś z nich. Chcę żeby ekspres dobrze spieniał mleko i był "niezawodny".
Można dokupić gwarancję za ok 70e na 5 lat dla E8
 

Offline Piotrec

  • Wiadomości: 7
Odp: Jura F8 czy E8
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Maj 2016, 10:39:43 »
Nie wiem jak to policzyłeś ale mi przy e8 wychodzi 1500 zł różnicy a to ponad 300 eurasków a przy zamówieniu na firmę jeszcze więcej tylko narazie nikt z forumowiczów nie chce się pochwalić czy przez stronę internetową da się zamówić bez niemieckiego vatu czy tylko korespondencyjnie da się takie cuda załatwić 

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Jura F8 czy E8
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Maj 2016, 11:04:03 »
Ale kolega @sundarban nie pisał że kupuje na firmę:)
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

sundarban

  • Gość
Odp: Jura F8 czy E8
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Maj 2016, 21:31:37 »
Chodziło mi o różnicę między F8 a E80, ok 100 euro. Obecnie różnice cenowe na tych ekspresach między Polską a germanią to ok 2tys zł.
Co do firmy to ktoś na tym forum już wyjaśniał gdzie kupił ekspres online w Niemczech za cenę netto

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi