Autor Wątek: III Mistrzostwa Polski HOME BARISTA - V FESTIWAL KAWY w Łodzi 15.05.2016.  (Przeczytany 16442 razy)

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Fota była :)
Szybki scan:

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
I tak się maluje.
:brawa: Tytuł obroniony!!! Gratulacje! :szampan:

Offline MichalCz Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 136
    • www.kawomaniak.pl
Oj to fota była jak juz poszedlem chyba :) własciwie na fotach to ja wychodze tak, że może lepiej :)
www.kawomaniak.pl Kawa i akcesoria

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Świetna impreza,  jeszcze lepsza atmosfera,  a najlepsza zabawa.
Gorące podziękowania dla organizatorów,  sponsorów nagród,  wszystkich dzięki którym mieliśmy 2 dni kawowego świętowania. Niedzielne śniadanie w płynie od Gorana, z wyraźną nutą śliwki - czysty obłęd.

Idę trenować rozetki,  w końcu rok na naukę został.
LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
W przyszłym roku popracujemy, żeby w końcu odebrać Ci tytuł!  :)
Gratulacje!

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
 :brawa: :brawa: :brawa:
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline vini Mężczyzna

  • Wiadomości: 63
  • Ekspres: Kawiarka, Aeropress,
  • Młynek: Comandante
Moje gratulacje!

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ


Filmik z mistrzowskich rozetek

Znaczy to smak musiał miażdżyć. Gratulacje.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
 :szampan:

Brawo!
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4812
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Przepraszam najmocniej ale wczoraj demontaż stoiska zajął nam sporo czasu i do domu wróciłem już mocno skonany i późnym wieczorem. Wiedziałem że mnie uprzedzicie z ogłoszeniem wyników ale trudno...
Nadrabiam teraz zaległości i podaję oficjalne wyniki III Mistrzostw Polski HOME BARISTA 2016 !
1. Do zawodów zgłosiło się siedem osób. Rozpoczęliśmy z 30 minutowym poślizgiem ze względu na konieczność dowiezienie na scenę filiżanek ale za to później poszło już wszystko sprawnie.
2. Podaję kolejność miejsc i ilość uzyskanych od jury punktów w konkursie głównym:
- miejsce 7 - Kucharski Robert (flexoo) - 36 pkt
- miejsce 6 - Reurowicz Joanna - 37 pkt
- miejsce 5 - Szczerbiński Michał - 41 pkt
- miejsce 4 - Kowalczyk Izabela - 45 pkt
- miejsce 3 - Gorzelak Łukasz - 48 pkt
- miejsce 2 - Grela Karolina - 58 pkt
- miejsce 1 - Filipek Michał (DrUsagi) - 73 pkt MISTRZ POLSKI HOME BARISTA 2016 !!! :brawa:
3. Osoby zajmujące trzy pierwsze miejsca startowały jeszcze w dogrywce. Nagrodą był młynek i-2 mini White Aluminium matt a zadanie polegało na narysowaniu mlekiem na kawie wzoru jak najbardziej zbliżonego do wylosowanego z trzech zaproponowanych przez jury wzorów. Jury rzeczywiście miało trudny wybór ale ostatecznie zadecydowało rozłożenie wzoru w filiżance i wykorzystanie całej powierzchni filiżanki.
Konkurencję tę wygrał Łukasz Gorzelak:brawa:

Kończąc tę oficjalną informację chciałbym serdecznie podziękować startującym zawodnikom za odwagę, zaangażowanie i często poczucie humoru z jakim podeszli do tych zawodów. W końcu miała to być forma rywalizacji ale i zabawy. Wielkie brawa dla wszystkich startujących i życzenia sukcesów w następnych zawodach.  :szampan:
Dziękuję wszystkim którzy odwiedzili Halę Wytwórni w ciągu tych dwóch dni. Frekwencja w tym roku była rekordowa i dzięki Wam mieliśmy poczucie że nasza praca nie idzie na marne. Zadowolenie Wystawców i Organizatorów wynika bezpośrednio z ilości osób odwiedzających Festiwal. A w tym roku to zadowolenie spotęgowane było nie tylko ilością ale i jakością.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZYBYCIE !!!
Dziękuję także sponsorom - firmie EURO CAFE i Goranowi, firmie COFFEE DESK oraz firmie ASCASO FACTORY. Dzięki Wam w tym roku naprawdę było o co powalczyć i zawody były przez to bardziej atrakcyjne dla startujących.
Do zobaczenia za rok ! 8)

ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
A mi w końcu się udało. Masakra.  Jak się człowiek spina to nic nie wychodzi.  A dziś w piątek,  na luzie.

Można jeszcze dużo poprawić ale w końcu ręce się nie telepią.
LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Ja zacząłem ćwiczyć tulipany :)

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart

Offline ZENon

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Ariete
  • Młynek: Ascaso
Heja :)

Miło było wsiąść udział w tak super zawodach i móc się sprawdzić z innymi :) to było moje pierwsze podejście do takich zawodów i nie powiem jestem mile zaskoczony osiągniętymi miejscami  jak i przeżytym stresem i trzęsącymi się rękami 8)
Świetna organizacja, przemiła atmosfera i oczywiście extra zabawa !!! dziękuję jeszcze raz i do zobaczenia za rok  a może i wcześniej [emoji38]

pozdrawiam
Łukasz Gorzelak

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi