Autor Wątek: Jaka kawa dla początkującego ?  (Przeczytany 58999 razy)

Offline GrzegorzP

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Bezzera Unica
  • Młynek: Ceado E5P
Odp: Jaka kawa dla początkującego ?
« Odpowiedź #135 dnia: 20 Kwiecień 2020, 16:40:25 »
Cześć, czy mógłby mi ktoś polecić kawę, najchętniej z polskiej palarni, na której można poćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności parzenia espresso? Bardzo mi zależy, aby miała wyraźne nuty owocowe - cytrusowe oraz aby nie miała nut czekoladowych. :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Jaka kawa dla początkującego ?
« Odpowiedź #136 dnia: 20 Kwiecień 2020, 17:16:20 »
Cześć, czy mógłby mi ktoś polecić kawę, najchętniej z polskiej palarni, na której można poćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności parzenia espresso? Bardzo mi zależy, aby miała wyraźne nuty owocowe - cytrusowe oraz aby nie miała nut czekoladowych. :)
Szczerze polecam Papuę z naszej palarni. Jest fajna do zabawy, żeby podziubać przy przemiale Z pewnością nie ma z nią nudy, ale jest czekolada w profilu. Mamy też Kostarykę Hermosa z obróbki honey o profilu karmel - cytrusy.

Pozdrawiam,
Paweł ☕️
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2020, 17:28:59 wysłana przez mr_blend »

Offline GrzegorzP

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Bezzera Unica
  • Młynek: Ceado E5P
Odp: Jaka kawa dla początkującego ?
« Odpowiedź #137 dnia: 21 Kwiecień 2020, 09:56:17 »
No dzięki, w Papua zniechęca mnie jednak czekolada jako pierwsza wymieniania nuta :) a ta druga kawka to jasne palenie, nie parzyłem jeszcze espresso na jasnych ziarnach, czy nie jest to raczej droga krzyżowa niż prosta i przyjemna ścieżka?

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Jaka kawa dla początkującego ?
« Odpowiedź #138 dnia: 21 Kwiecień 2020, 10:11:34 »
Bardzo mi zależy, aby miała wyraźne nuty owocowe - cytrusowe oraz aby nie miała nut czekoladowych.
Przy takich oczekiwaniach od razu kieruj się w kierunku jaśniejszych paleń.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Jaka kawa dla początkującego ?
« Odpowiedź #139 dnia: 21 Kwiecień 2020, 10:19:25 »
No dzięki, w Papua zniechęca mnie jednak czekolada jako pierwsza wymieniania nuta :) a ta druga kawka to jasne palenie, nie parzyłem jeszcze espresso na jasnych ziarnach, czy nie jest to raczej droga krzyżowa niż prosta i przyjemna ścieżka?

Kiedyś zamówiłem z niemieckiej palarni Playground, egzotycznie brzmiący blend 50/50 Papua Nowa Gwinea/Burundi.
Jedno z najlepszych espresso jakie piłem.
Swoją droga nie ma co się sugerować tym słowem „czekolada” w opisie kaw. Próbowałem setki kaw do espresso i tylko kilka miało posmak prawdziwej czekolady. Bo i jaka czekolada? Jest tyle rodzajów i smaków czekolady, że nie wierze, ze to odnosi się do nut smakowych.
W Bless Coffee w każdej kawie jest „czekolada” nawet w Kolumbii Las Margaritas - gdzie są tylko owoce ;) a wierze, że Natalia zna się na rzeczy.
Tu raczej chodzi o mouthfeel, ze kawa nie jest wodnista tylko gęsta.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień 2020, 10:27:12 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Jaka kawa dla początkującego ?
« Odpowiedź #140 dnia: 21 Kwiecień 2020, 10:47:26 »
Tu raczej chodzi o mouthfeel, ze kawa nie jest wodnista tylko gęsta.
Pewnie tak, ale w porównaniu z czekoladą, kawa to tylko woda.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Jaka kawa dla początkującego ?
« Odpowiedź #141 dnia: 21 Kwiecień 2020, 11:02:45 »
Espresso z wysokim body bywa w konsystencji jak „komercyjna” gorąca czekolada ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Jaka kawa dla początkującego ?
« Odpowiedź #142 dnia: 21 Kwiecień 2020, 11:37:00 »
Bardzo mi zależy, aby miała wyraźne nuty owocowe - cytrusowe oraz aby nie miała nut czekoladowych.
Przy takich oczekiwaniach od razu kieruj się w kierunku jaśniejszych paleń.

Polecam ostatnie palenie Arichy z obróbki naturalnej lub Claudinę do espresso z liniii Synestezja.

Offline GrzegorzP

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Bezzera Unica
  • Młynek: Ceado E5P
Odp: Jaka kawa dla początkującego ?
« Odpowiedź #143 dnia: 22 Kwiecień 2020, 09:53:25 »
Dziękuję, brzmi owocobiecująco, w ofercie @Antonio zachęcająco dla mnie zapowiada się Etiopia Sheka Kawo Kamina Natural. Czy jednak do espresso jasne palenia nie są trudniejsze w obsłudze? Nawet jeśli, to oczywiście mnie to nie zniechęca, ale zrobiłem krok naprzód ze sprzętem i chcę się go dobrze nauczyć, ale mieć też przyjemność z tej nauki :)

Offline suxpwn

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Bialetti MOKA
Odp: Jaka kawa dla początkującego ?
« Odpowiedź #144 dnia: 10 Maj 2020, 12:47:27 »
Jako że im wiecej opini o kawach czytam postanowilem ze i ja zdam sie na was. Szukam kawy do kawiarki, ostatnio zamowilem New York Caffe EXTRA i naprawde bardzo dobrze mi smakowała ale chciałbym spróbówać czegos podobnego, o niskiej kwaskowości ale również smakujaca czekolada. Niestety mojej kobiecie kawa nie smakowała i chciala by sprobować ziaren ale smakowych, czy idzie coś ciekawego znaleźć wlasnie palonego z dadatkami smakowymi ? Pozdrawiam!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi