Autor Wątek: Kawowa mapa Polski  (Przeczytany 17818 razy)

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Lipiec 2014, 15:28:01 »
Cafe Camera - rzeczywiście jest teraz w remoncie, i co z tego? Co do tamtejszej czekolady - dla mnie wyśmienita, najlepsza! Co do kawy - nic złego powiedzieć nie mogę, nie mają alternatywy, ale nie każdy lokal musi ją mieć przecież żeby być na liście polecanych. Wszystko co tam jadłem lub piłem polecić mogę. Co to za kryterium: wpisy są na fb nieaktualne? Od częstotliwości postów na fb jedzenie w lokalu robi się lepsze? kawa świeższa?




Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Lipiec 2014, 15:46:14 »
Prosze o trochę wyrozumiałości.. nigdy w tym lokalu nie byłem, strony nie ma, fb nieaktualizowany, do tego w remoncie, na fb ani jednego zdjęcia kawy, ziarenek nic nie uświadczyłem co by mogło być związane z kawą...a jak mapa ma być lokali z dobrą kawą to takie coś raczej mnie optymistycznie nie nastawiło. Ale jeżeli dwie osoby związane z kawą dłuższy czas tak zachwalają to miejsce to ok - dodaję. ...chyba
choć osobiście mam dylemat... jak pooglądacie liczbę fanów na fb(wiem, że to nie wyznacznik) i porówna się z innymi renomowanymi kawiarniami z dobrą kawą to źle to wypada.. dalej - wizyta na gastronautach i również szału nie ma - tyle opinii pozytywnych co negatywnych.. w życiu o tej kawiarni nie słyszałem, choć fakt - nie musiałem.. o wielu innych też nie słyszałem. Ale to jest lokal gdzie kawa jest dodatkiem, się z tym nie identyfikują, przynajmniej tak to wygląda z mojego punktu widzenia - człowieka, który przyjezdza do Krakowa, chce pójść na kawę w 1,2 miejsca i w życiu by nie wybrał Camera Cafe - co innego na czekoladę, którą się tak reklamuje. Ja mieszkając w Białymstoku nie dodaję pijalni Wedla do mapy, choć kawę tam też mają i możliwe, że nienajgorszą ( zaznaczam nie znam się, nie próbowałem) bo to ma być mapa lokali z kawą, za które się nie będę musiał nikomu tłumaczyć, że raz była dobra a drugi raz była zła. .
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec 2014, 15:55:47 wysłana przez shaqks »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Lipiec 2014, 16:30:19 »
Widzisz, nie chodzi o Camerę i własną piersią bronił jej nie będę, to był tylko przykład na niejasne zasady.

Off-Topic:
W forumowych poleceniach Camera jest, choć zawsze mam z nią dylemat, ale myślę, że nadal będzie. To znaczy, ja jej nie skreślę, bo to lokal w którym od bardzo dawna można było w Krakowie napić się poprawnego espresso. Cappuccino pewnie też, choć tego akurat nie sprawdzam. Dziś świat poszedł daleko naprzód, a w Camerze kawa nadal na włoski styl. Tylko, że nadal jest wielu zwolenników właśnie takiego espresso, a dzisiejsze owocowe kwasy wykrzywiają im języki. Poza tym, po mojej ostatniej wycieczce (10shotów w 3 godziny) camera wcale nie wypadła tak źle. Powiedziałbym, że 4 miejsce w tamtym zestawieniu. Za nią uplasowało się kilka polecanych na KKK lokali ze świeżą polską kawą, 100% arabika.

Co do alternatyw, to też nie jest jednoznaczne. W Tekturze np. masz szeroki wybór singli, metod, naparzeń, a espresso już niekoniecznie zachwyca. Do mleka pasuje, ale shoty przeciętne. W Camerze nie ma alternatyw, a espresso jest nadal od lat na tym samym poziomie.

Jeśli polecisz np. Camerę, a nie będziesz wiedział dlaczego... no i wracamy do początku, do klarownych zasad tworzenia mapy. ;)


Jeśli chcesz się posiłkować wpisami z forum i uznać to za jedno ze źródeł, to zawsze możesz w wątku zapytać o newralgiczny lokal. Może ktoś się przejdzie sprawdzić jak jest dziś, może ktoś coś słyszał wczoraj?

Taka mapa fajna rzecz, ale proste to nie jest.

PS
W tym wątku przydałby się link do mapy bezpośrednio.

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Lipiec 2014, 16:49:01 »
Camery nie będzie postanowione. Chyba, że kiedyś sam się przejadę do Krakowa i mnie zachwyci.. może już w przyszłym tygodniu. Zasady się pojawią na blogu w ciągu myślę paru najbliższych dni i w temacie w pierwszym poście podczepię.. adres bezpośredni do mapy też umieściłem w pierwszym poście, choć warto przynajmniej raz zajrzeć na bloga, zapoznać się z legendą.. wstępny etap tworzenia mapy kawiarni zakończony, ale oczywiście jeżeli czegoś Wam brakuje to piszcie. Dodam jeszcze parę palarni w wolnym czasie, które osobiście mogę polecić.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Lipiec 2014, 17:03:42 »
Przy Wawrzyńca Karma ma swoją palarnię, a w weekendy (nie wiem czy nadal tak jest, dawno nie byłem) można się tam napić kawy.

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Lipiec 2014, 22:11:58 »
Przy Wawrzyńca Karma ma swoją palarnię, a w weekendy (nie wiem czy nadal tak jest, dawno nie byłem) można się tam napić kawy.

wg. oficjalnej strony od czwartku do niedzieli ;) dodałem ;)

Offline Lajuda

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: De Longhi 155
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Styczeń 2015, 16:01:19 »
Kawiarnia z duszą - Biała Lokomotywa w Nowej Rudzie, czy ktoś tam był? Chętnie bym się tam wybrał. Słyszałem od kilku osób, że to magiczna miejsce.



A tutaj krótki wywiad z właścicielem kawiarni

www.sudety24.pl/artykuly/ludzie-z-naszych-stron-leszek-kopcio/
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2015, 16:16:54 wysłana przez fux »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Styczeń 2015, 17:43:28 »
Może i magiczne, jednak za cappu, lavazze (filiżanki), stukanie stopą tampera i jedzenie pianki, podziękuję. Oczywiście drinki kawowe mogą być smaczne, o tym nie mogę nic powiedzieć bez próbowania, niemniej powyższe nastraja mnie ostrożnością.

Offline fazikus

  • Wiadomości: 2
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Listopad 2015, 16:39:51 »
Witam jestem nowy na forum i pochodzę z Nowej Rudy, znam "Białą Lokomotywę" i pana Leszka.

Hmm to magiczne miejsce ze swoistym klimatem bardzo malutkie z kilkoma stoliczkami i właścicielem który świetnie bawi się kawą. Potrafi trafić w wiele gustów nie uświadczymy tam zwykłego menu. Po rozmowie z Panem Leszkiem dostaniemy magiczny "napój" który trafia w niejeden wybredny gust. Szczególnie klimat tego miejsca i bliskość i otwartość Pana Leszka robi wrażenie w sumie to on sam jest duszą tego lokalu i w sumie kawa jest dodatkiem do tej atmosfery. Polecam bo nawet jeśli komuś nie posmakuje kawa wyjdzie stamtąd z uśmiechem i naprawdę z "wiarą w ludzi".

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Kwiecień 2017, 09:49:01 »
W Radomiu jakaś kawiarnia chwali się czarnym deszczem z chemex'a. Wreszcie coś. Jak wrócę z weekendu to zbadam sprawę :-)

https://www.facebook.com/otwarta/

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Maj 2017, 15:52:06 »
Trochę się zeszło, ale w końcu mi się udało odwiedzić tę kawiarnię. Kawka bardzo dobra, słodka, Honduras z Czarnego Deszczu. Do tego smaczna tarta, szkoda, że borówki amerykańskie, ale naszych jeszcze nie ma więc wybaczam. Obowiązkowy cukier do kawy, ale też wybaczam. Generalnie jestem w stanie dużo wybaczyć za możliwość wypicia dobrej kawy w moim mieście. Gdyby kogoś przywiało do Radomia, może na Air Show w tym roku to polecam. Mam nadzieję, że standard będzie się tylko podnosił.  :ok:

IMG_20170512_143632_349 by Marek Miklewski, on Flickr
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Maj 2017, 16:12:08 »
Chyba jeszcze nie ma, może załóż wątek o Radomiu?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Maj 2017, 17:46:29 »
Chętnie, ale boję się, że to będzie pierwszy i ostatni post :-). Umówmy się, że założę jak znajdę kolejną propozycję :-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Czerwiec 2017, 20:39:06 »
Nie chcę tworzyć osobnego tematu, więc pytanie zadam tutaj :)

Albo mam pecha albo to ogólny trend w Polsce... 3 różne kawiarnie, 2 różne miasta i ten sam problem. Ministerstwo Kawy w WWA, Gniazdo i Etno we Wro. Kolor naparu przezroczysty, kawa aromatyczna, wiele się dzieje w kubku, ale mimo wszystko każdej z nich bliżej do cascary, niż do kawy. Nie wiem, czy to zbieg okoliczności, czy trend uwypuklania profilu sensorycznego poprzez grubsze mielenie. Jak robię sobie chemex, czy inny drip w domu nawet nie używam jakiegoś szalonego ratio - jedynie 16.6 a kawa wychodzi czarna i dalej czuć charakterystykę. Idę do kawiarni w PL i dostaję kawę, która przypomina bardziej herbatę. Przypadek, czy trend? :) 

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Czerwiec 2017, 21:08:22 »
Charakterystyka przelewu :) zmniejszenie goryczki

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi