Autor Wątek: Kawowa mapa Polski  (Przeczytany 18676 razy)

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Kawowa mapa Polski
« dnia: 28 Lipiec 2014, 16:34:34 »
 :bry:

Zapraszam do zapoznania się ze zrobioną przeze mnie kawową mapą Polski.. tylko kawiarnie godne polecenia, z czasem wszystko będzie aktualizowane.
Pod poniższym linkiem przekierowanie do map google.. na ten moment Białystok, Warszawa, Kraków, Wrocław i Lublin w komplecie  ;) Macie jakieś sugestie? Piszcie !

http://mywayoflifeandcoffee.blogspot.com/

https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zFs8fRcLUmBU.k_tYc_f-yM_M
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec 2014, 16:38:31 wysłana przez shaqks »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lipiec 2014, 16:38:03 »
Na jakiej podstawie dodawane są godne polecenia miejsca?

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lipiec 2014, 16:42:33 »
wystarczy wejść na bloga, jest wyjaśnienie.. ale proszę bardzo..

a) moja własna subiektywna opinia
b) opinie o lokalach doświadczonych użytkowników forum
c) opinie cenionych osób związanych z branżą, mi znajomych
d) opinie w sieci nt. lokalu ( choć z tym bym uważał )

generalnie póki co głównym źródłem jest moja dotychczasowa wiedza i punkty b i c. Zapraszam do zapoznania się i jeżeli gdzieś są wątpliwości to do zgłaszania uwag, krytyka mile widziana... choć się takiej nie spodziewam  ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lipiec 2014, 17:01:31 »
Byłem na blogu i nie znalazłem odpowiedzi. Tym bardziej, że nie znajduję pokrycia Twoje mapy ani z opiniami na forum, ani z innymi znanymi mi mapami. Jedyne co jest bezdyskusyjne to Twoja opinia, ale nie wiem czemu stawiasz ją ponad opiniami cenionych osób związanych z branżą?

Offline pytlakos

  • Wiadomości: 330
  • Ekspres: Isomac Tea II
  • Młynek: Mazzer SJ, Kinu M47 Phoenix
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lipiec 2014, 18:22:59 »
Donkiszocie, relaks ;) Przejrzalem mapę Warszawy i kolega zaznaczyl bardzo dobre miejsca. Ja bym raczej pochwalił i zachęcił do dalszej pracy.

W Warszawie dodalbym jeszcze Kofibrand w Soho Factory. Bardziej to palarnia niż kawiarnia, ale zdecydowanie mozna sie napic bardzo dobrej kawy.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lipiec 2014, 18:31:53 »
Ależ ja nie mówię, że nie. Pytam tylko jak to ma działać, bo na razie jest to bardzo niejasna selekcja.

Przejrzałem Kraków, nie wszystko jest co znam, nie wszystko jest co jest na forum, nie wszystko jest co jest na KKK, nie wiem dlaczego nie ma tego czego nie ma, toteż pytam skąd źródło i dlaczego tak a nie inaczej.

Chyba, że podstawą selekcji jest: o tych miejscach słychać w światku, to wtedy zaczyna mieć sens, ale i sens swój traci.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lipiec 2014, 19:39:18 »
Godnej polecenia we Wrocławiu Cafe Pestka nie ma od ponad roku.

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Lipiec 2014, 21:10:36 »
WS dzięki..wieczorem będe w domu to usunę.. sugerowałem się tym ze mają nadal czynnego facebooka a nie wczytałem się w treść..don kichot czego Ci brakuje? Czytałem forum dotyczące krakowa i parę miejsc dodałem.. Oczywiście mogłem coś przegapić..dlatego proszę o pomoc i wskazywanie Was, którzy macie o tym pojęcie. Mapę utworzyłem bo gdzieś na forum przeczytałem, ze takiej nie ma a ktoś by chętnie skorzystał..i pomyslalem, ze to świetny pomysł i sam bym chciał żeby coś takiego było..więc Mimo, ze nie jestem ekspertem postanowiłem taką mapę stworzyć.. Piona!

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Lipiec 2014, 21:13:11 »
Kafo gliwice - must be

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Lipiec 2014, 21:36:12 »
Cytat: shaqks
...sugerowałem się tym ze mają nadal czynnego facebooka a nie wczytałem się w treść ........ Mapę utworzyłem bo gdzieś na forum przeczytałem, ze takiej nie ma a ktoś by chętnie skorzystał..
niestety ale według mnie to nie ma sensu. Każdy ma inne gusta i każdy szuka czegoś innego ..... inaczej by było gdybyś opisywał kawiarnie w których byłeś osobiście + opis co zamawiałeś, jak to wyglądało, jak obsługa itp .... uważanie danego miejsca za dobre tylko na podstawie czyjejś opinii - że to jest dobre lub nie - trochę do mnie nie dociera.
Czasami tak mnie to bawi jak ktoś pisze coś na FB i sam lubi to co napisał ;) lub gdy w pozytywnych recenzjach danego tworu same pozytywne opinie wyrażają pracownicy tego miejsca :) oczywiście każdy wpis danego miejsca jest "lubiany" zawsze przez wszystkich pracowników ;)

www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Lipiec 2014, 21:39:03 »
Piona! Mapa chyba jest, a lista(y) dobrych kawiarni już na pewno istnieją. Donkiszot ma w stopce link prowadzący do portalu Tubywam, zajrzyj tam, poszukaj wątku na Forum dot. akcji z portalem Tubywam.pl  Na KKK na FB również jest lista, bardzo długa, nie tylko PL obejmuje.



https://www.facebook.com/notes/krakowska-kooperatywa-kawowa/kawowa-mapa/649175731773270




Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Lipiec 2014, 21:42:10 »
czego Ci brakuje?
Po prostu chciałem wiedzieć, co było Twoim źródłem, bo z żadnym mi znanym się nie pokrywa.

Mapa, szczególnie w postaci dobrze działającej mapy, to fajna sprawa i im ich więcej tym lepiej, ale im ich więcej tym mniej wiadomo w którą wierzyć. Przy większość zaś kryteria pojawienia się na takowej są niejasne, niestabilne, niesprawiedliwe lub wyłącznie subiektywne. Te ostatnie, mają chociaż tę przewagę, że mają szanse być szczere.

[...]akcji z portalem Tubywam.pl[...]
Off-Topic:
Teraz akurat mamy przestój akcji pt. zagadnienia techniczne z niewiadomą datą rozwiązania :redface:
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec 2014, 16:31:50 wysłana przez donkiszot »

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Lipiec 2014, 02:00:46 »
@mmorka
KAFO Gliwice rzeczywicie prezentuje sié niesamowicie - dodane

@roger
tez mnie bawi lajkowanie swoich postów :D ale wracajac do tematu staram sie uwazac(choc z tym wroclawiem mi nie wyszlo) i przejrzec zdjecia kaw, wystroj, sprawdzic kto z moich znajomych  ma to "polajkowane" i po to wchodze na fb..a z blogiem po to polaczylem min. powyzsza mape zeby a) latwiej sie bylo do niej dostac b) aby takie recenzje mialy szanse sie pojawic w przyszlosci... niestety gdybym dodawal tylko miejsca, w ktorych bylem to mapa za wolno by sie rozrastala i przez to byla malo uzyteczna.

@WS
Felerne punkty z Wroclawia usuniete

@don kichot
ogólnie takiej mapy nie widzialem a przynajmniej nie jest rozpropagowana i ludzie jak nie wiedza gdzie sie spotkac to ida do starbunia... a po to to tworze zeby pomoglo wszystkim... wiec ogolnie nadal prosze o wsparcie i w ciagu mam nadzieje tygodnia mapa bedzie wygladala naprawde przyzwoicie
Co do zrodla to pokaze na przykladzie jak powstawala powiedzmy mapa Lublina:
Wchodze na temat na tym forum i czytam wszystkie opinie..z tych najwiecej pozytywnych glosow jest o glownie o 4 uznanych w miare kawiarniach.. z czego jedna mi sie wykrusza bez niczego po tym jak dowiaduje sie, ze obsluga zapytana o kawe nie miala nic na jej temat do powiedzenia...sorry, ale nawet przy najlepszych ziarnach cos dla mnie jest nie tak - lokal skreslony. Zostaly 3, wszedlem na ich strony i fb, tam przejrzalem jak to wyglada osobiscie, zobaczylem kto z moich znajomych ma polajkowane, doszedlem do wniosku biorac pod uwage poprzednie pozytywne opinie, ze te 3 lokale dodam..

@Szachowiec
Dzieki ;) na pewno skorzystam z KKK ;) choc po liscie widze, ze wszystkich lokali nie dodam ale mocno mi sie to przyda . Tubywam juz odwiedzalem, ale bd na swoim komputerze to cos postaram sie z tego jeszcze wyciagnac.

Dzieki zarowno za dobre slowa jak i za krytyke  ;)

P.S. Przepraszam za brak polskich znaków.
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec 2014, 09:04:05 wysłana przez shaqks »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Lipiec 2014, 13:25:41 »
@don kichot
::) nie wiem czy udawać, że nie widzę, czy że nie do mnie, czy poprawiać na czerwono? ;) 


Cytuj (zaznaczone)
ogólnie takiej mapy nie widzialem a przynajmniej nie jest rozpropagowana i ludzie jak nie wiedza gdzie sie spotkac to ida do starbunia... a po to to tworze zeby pomoglo wszystkim...
I tak też się stanie z Twoją mapą, ale obym się mylił, bo w założeniach masz rację: tak, przydałaby się mapa lokali godnych polecenia, tak, przydałoby się aby ludzie chodzili w stronę godnych polecenia miejsc, tak, tylko jak to zrobić?
Samą mapę, czy listę oczywiście nie tak trudno, chodzi mi o jej rozpropagowanie i o zdobycie zaufania. To pierwsze jest sprawą marketingową, powinna być tylko jedna taka mapa, aby nie mylić i powinni ją propagować wszyscy, zgodnie i na każdym kroku. Na razie link do tej Twojej jest tylko na Twoim blogu, o którym słyszeliśmy my tu na forum i pewnie kilkoro Twoich znajomych. Wiem, że to początki, ale na dziś tak to wygląda.
Sprawa zaufania do mapy czy listy, to sprawa dodawania lokali. Jeśli ktoś Cię zna, wie, że o kawie wie znacznie mniej niż Ty, a Ty się interesujesz, to spoko, taka osoba zaufa Twoim typom i pójdzie gdzie radzisz. A co z całą resztą ludzi? Dlaczego mają zaufać Twoim typom?

Tu na forum są wątki w których można polecać, opisywać, ganić lokale. Jest to o tyle dobre, że każdy może zweryfikować wiedzę autora postu i samemu ustosunkować się do jego słów. Z tych wątków jest wyciągnięta esencja (na razie tylko Kraków i Warszawa :redface:) na podstawie jasno określonych zasad. I ta esencja ląduje na TB. Jeśli przeczytałeś cały wątek, to nie ma po co na TB wchodzić, nic więcej tam nie ma.

Na KKK jest lista, ale listę tę zdążyłem już w Krakowie zweryfikować na tyle, aby wraz z listą zalecać ostrożność. Tam jakieś zasady są, ale są one nazbyt subiektywne. To znaczy brak tam weryfikacji negatywnej. Wystarczy, że ktoś doda i jest. Zdaje się, że na KKK udzielają się również osoby, które handlują kawą, wprowadzają ją do różnych lokali, pewnie nawet szkolą personel przy okazji, a proces ten najpewniej kończą poleceniem lokalu na liście. Niestety nazbyt często się to nie sprawdza. Ja tamtą listę traktuję jako listę do sprawdzenia.

A wracając do przykładów. Przeczytałeś wątek Kraków, w takim razie na jakiej podstawie odrzuciłeś Camerę, a przyznałeś przychylność Cargo? Pierwsza jest w gronie polecanych, a druga na razie doczekała się tylko paru półsłówek (choć zasługuje na wiele więcej)?


Wracając do mojego pierwszego pytania. Jeśli nie określisz jasno zasad, nawet nie dla siebie, bo Twoje prywatne mogą być jakie chcesz, to taka mapa nie będzie wzbudzała zaufania. Potrzebujesz poparcia -- jak MK mistrza baristów -- podstaw, klarowność i kryteriów.
Fajnie, że zrobiłeś mapę, ale na nieznanym niedokończonym blogu, z jednym wpisem wygląda to niepoważnie. Może czepiam się zbyt wcześnie, może zapału odbieram, może zupełnie niepotrzebnie się wtrącam, ale może jednak coś z moich słów Ci pomoże.

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Lipiec 2014, 15:14:19 »
wybacz donkiszocie  ;D

Co do tematu.. jest jedna podobna mapa Damiana Durdy ale z paroma lokalami, w których można sie napic kawy z segmentu speciality... Damian Durda a ja to jak niebo a ziemia jeżeli chodzi o kawę i on z pewnością potrzebną renomę ma ... a jednak starbuń ze swoimi firmowymi kubeczkami i zdj. na fb to nadal największa atrakcja z wizyty w takiej Warszawie. Więc cudów nie ma, zdaję sobie sprawę, że jeżeli Jego mapa nie jest ogólnie znana społeczeństwu to moja też z góry nie stanie się miejscem, które każda osoba jadąca do innego miasta będzie włączała w następnej zakładce, zaraz za rozkładem pkp. Moim założeniem jest stworzenie mapy z dużo większą liczbą lokali niż ta powyżej wspomniana, choć nie ma się to odbywać kosztem jakości.. za jakiś czas postaram się żeby blog był bardziej ogarnięty i rozpoznawalny..tak samo mapa. A póki co skupię się na jej dopracowaniu bo to to jest wersja Beta.

Osoby, które chodzą po forum i tak pewnie wejdą w dany temat, żeby poczytać coś więcej.. a osoby spoza forum chcą mieć gotowy produkt, żeby w ciągu minuty zobaczyć gdzie iść. Z tych forumowych wątków i ja się staram wyciągać esencję, bo sam wszystkich lokali w krótkim czasie nie sprawdzę. A i mój budżet studenta i brak czasu nie pozwala na wycieczki po Polsce jedynie w celu sprawdzania lokali. A ktoś to musi zrobić, więc ufam ludziom z forum bo nie mam innego wyjścia, taka prawda...

Na liście KKK jest mnóstwo lokali i będę z nimi uważał.. i weryfikował. Ale jest to jakaś baza danych, którą mogę opracować.

Co do Krakowa Camerę nie tyle odrzuciłem co nie mam co do niej żadnej pewności... strona www podana na fanpage-u nie należy do nich, wpisy są na fb nieaktualne, przez lipiec podobno camera cafe jest zamknięta... zwyczajnie bałem się coś takiego polecić. Możesz zaręczyć osobiście za tą "Pijalnię czekolady" ?
Cargo jest prowadzona przez Coffee Proficiency, do tego słyszałem o niej parę tylko i wyłącznie pozytywnych opinii.. aha no i polecane przeze mnie miejsca to miejsca gdzie można wypić nie tylko espresso czy americanę ale też alternatywy... co do Camery zwyczajnie nie mam o niej informacji. Jeżeli sami oni się nie pokuszą ani o stronę internetową ani o odpowiednią reklamę na fb czy gdziekolwiek to sorry, jechał do nich specjalnie nie będę.

Masz rację. Zasady muszę podać. Dzięki za krytykę, bo przynajmniej jest konstruktywna. Gdyby to było "jest źle bo jest źle" to bym to olał. A tak doceniam i szanuję.


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi