Autor Wątek: Katowice i okolice  (Przeczytany 39826 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Katowice i okolice
« dnia: 24 Marzec 2014, 14:24:45 »
Na majówkę najprawdopodobniej zagoszczę w Katowicach - i tu pytanie (bo wątku nie znalazłem) co i gdzie pić w Katowicach?
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Marzec 2014, 15:44:08 »
Nie żebym był i miał własne doświadczenia, ale jeśli do Gliwic niedaleko to -- Kafo. No i Tarnowskie Góry i Silesiusów odwiedzić w nowej siedzibie. A w Katowicach Sienkiewicza 27 mi się o uszy obiło.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Marzec 2014, 20:53:37 »
Na moje wesele zajrzyj :D (choć dobrej kawy raczej nie uświadczysz)

a tak na poważnie, to słabo w tamtych rejonach, co mnie trochę dziwi, jak na tak dużą aglomerację.

Sienkiewicza 27 też słyszałem, ale nie byłem nigdy, wspomniane Cafe Silesia i Kafo w Gliwicach. W katowickim Cooler Food mają przede wszystkim fajne jedzonko (tak samo jak w gliwickiej Zdrowej Krowie, choć tam tylko burgery), a w młynku mają Cavallo od CP.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Kwiecień 2015, 10:45:07 »
Hej, czy coś się w Kato ciekawego pojawiło przez ostatni rok?

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Kwiecień 2015, 08:47:01 »
@pafcio, KAFEJ jest :-) pracuje tam, jako baristka moja dobra znajoma Kasia, która pracuje także czasami w Coffee Proficiency/Coffee Cargo.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Kwiecień 2015, 10:43:58 »
O, dzięki!
Mają alternatywki?
A zresztą, i tak pójdę ;)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Kwiecień 2015, 16:47:01 »
Mają :) z tego, co mi wiadomo, to przede wszystkim z CP mają ziarna.

Byłem tam póki co raz, bo jednak na Śląsku ostatnio rzadko bywam, a jak jestem, to trzeba spędzać czas z rodziną, a nie po kawiarniach się szlajać :D Ale fajne miejsce. Dobre menu śniadaniowo/lunchowe.

Offline mareckiabc

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Kolba zelmer/szukam automatu
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Styczeń 2016, 22:48:22 »
Witam, czy wiadomo komuś coś o tej palarni Aruko z Sosnowca przy Modrzejowskiej?
Jak widać istnieje od 20 lat i wygląda jakby właściciel miał pojęcie o kawie. Niestety filmiku nie mogę umieścić.
Jak już dotrze do mnie mój ekspresik to wybiorę się na zakupy choć jako laik to zdany będę na właściciela.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Styczeń 2016, 10:34:49 »
Byłem, kawa doba, ale tylko dobra, znając to co ma do zaoferowania Antonio, J&N, Audun i inne palarnie polecane na tym forum nazwał bym ich kawę jako przeciętną. Jest o niebo lepsza od sklepowej ale też gorsza od tego co wymieniłem wyżej. Nie wie jak teraz kształtują się ceny, ale wydaje mi się że coś około 90-130zł za kg. Wiec za tą cenę można mieć wiele kaw z sklepów ogłaszających się na forum. Nie wykluczone że przejdę się w następnym tygodniu do Aruko i odświeżę swoje doświadczenia. Mam nadzieję że będę pozytywnie zaskoczony.
Co trzeba im trzeba przyznać to to że mają zawsze świeżo paloną kawę, co do świeżości surowca sie nie wypowiem bo nie wiem.

Trochę się zraziłem do "miejskich" palarni. Po tym jak kupiłem Etiopię i Kolumbię w Katowicach, nie mam pojęcia jakie, pani w palarni też nie wiedziała, które jak zapewniała pani właścicielka były palone tydzień temu. Mimo swojej świeżości napar był PASKUDNY. Ziarna wyglądały ładnie, były brązowe, nie spalone. Natomiast po zaparzeniu z filiżanki wydobył się "aromat" spalenizny, podkładów kolejowych i czegoś jeszcze czego nie potrafię nazwać ale był równie nieprzyjemny. Cena oczywiście 10-11zł za 100g czyli jak łatwo policzyć ponad 100zł/kg, no i właśnie po tym doświadczeniu postanowiłem bojkotować takie miejsca. Cena wysoka a gwarancji przynajmniej pijalnego naparu nie ma.

Poza tym uważam że ktoś kto ma palarnię kawy powinien mieć jakąś podstawową wiedzę z dziedziny różnych metod zaparzania. Ale oczywiście na pytanie czy mają jakąś kawę do dripa zawsze pada pytanie: "A co to jest?" Tak wiec ze świecą szukać przynajmniej w Katowicach i Sosnowcu kawy która nadawała by się do przelewu.

Dobra wylałem już całe moje żale. Teraz powinienem chyba posmarować się maścią na ból, sami wiecie czego :D

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Styczeń 2016, 10:44:46 »
Dosyć dawno w tej palarni nie kupowałem ziarenek, ale dobrą ofertę, jakościowo i cenowo miała sosnowiecka A&A Coffee.

Offline mareckiabc

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Kolba zelmer/szukam automatu
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Styczeń 2016, 11:58:33 »
A&A mam po sąsiedzku więc tam zacznę przygodę z kawą. A z palarni  forumowych dla laika który dopiero zaczyna przygodę ze świeżymi kawami z palarni w cenie do max 80 zł/kg co byście polecili na początek? Podawane z  automatu z mlekiem.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Styczeń 2016, 12:26:21 »
Ariadna od Antonia

Offline leli12 Kobieta

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Gaggia Classic, Melitta CI Touch,FP Bodum, Drip
  • Młynek: Nivona 130, ręczny żarnowy
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Styczeń 2016, 10:57:09 »
czy A&A została przetestowana? Pytam bo tez mam po sąsiedzku, a przydałoby sie cos na szybko, jakby brakowało lub ew. do pracy. Widze ze Etiopie maja w fajnych cenach, tylko czy aby pijalna bedzie?
lelka

Offline Krocek

  • Wiadomości: 11
    • Ekspresy do kawy
  • Ekspres: Krups EA 850B
  • Młynek: Krups
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Luty 2016, 13:52:08 »
W Katowicach na Francuskiej kiedyś mieli dobrą kawę. Palarnia nazywa(ła) się Bast ale jak widać zniknęła ich strona z sieci i nie wiem czy jeszcze tam istnieją.

Offline leli12 Kobieta

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Gaggia Classic, Melitta CI Touch,FP Bodum, Drip
  • Młynek: Nivona 130, ręczny żarnowy
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Marzec 2016, 19:05:20 »
A&A przetestowane pozytywnie jakby to miało komus pomóc (bo ruch jak widze tutaj maluuuuutki). Polecam Etiopie i Meksyk-swieżutkie, pachnące, kawa wychodzi super.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi