Autor Wątek: Kalita Wave  (Przeczytany 53785 razy)

Offline Wojtek Mężczyzna

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: V60, Kalita
  • Młynek: Tiamo Slim
Odp: Kalita Wave
« Odpowiedź #75 dnia: 15 Grudzień 2016, 19:45:54 »

Offline Kawusia Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: Kalita 185 / Aeropress / V60-02
  • Młynek: Zassenhaus -Caracas/Baratza-Virtuoso
Odp: Kalita Wave
« Odpowiedź #76 dnia: 15 Grudzień 2016, 20:15:35 »
Wiec wiecej kawy ? A moze drobniej zmielic co wydluzy czas ekstrakcji ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Punks not dead just sucks now !

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Kalita Wave
« Odpowiedź #77 dnia: 15 Grudzień 2016, 20:43:53 »
Wiec wiecej kawy ? A moze drobniej zmielic co wydluzy czas ekstrakcji ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mozesz drobniej zmielić lub zalać cieplejszą wodą lub zwiekszyć dozę lub sprobowac wszystkiego naraz ;)
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline Kawusia Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: Kalita 185 / Aeropress / V60-02
  • Młynek: Zassenhaus -Caracas/Baratza-Virtuoso
Odp: Kalita Wave
« Odpowiedź #78 dnia: 16 Grudzień 2016, 12:06:12 »
Zmielilem drobniej temp.94,5C  czas ekst.3.20-3.30 no i calkiem inna kawa szok Jest pelne body jest moc smak gorzkiej czekolady ... Super . Za to kocham alternatywne metody ✌️


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Punks not dead just sucks now !

Offline Kawusia Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: Kalita 185 / Aeropress / V60-02
  • Młynek: Zassenhaus -Caracas/Baratza-Virtuoso
Odp: Kalita Wave
« Odpowiedź #79 dnia: 16 Grudzień 2016, 13:16:02 »
Teraz zrobilem 30/420 temp 93 mielenie to samo czas 4:00 no i nie ma body takiego jest gorzko i mocno  wiec zostaje przy pierwszym ustawieniu sadze ze jesli zmieniłbym grubosc przemialu to uzyskal bym to co wyzej 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Punks not dead just sucks now !

Offline focus Mężczyzna

    • brak
  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Hario V60, AeroPress
  • Młynek: Wilfa
Odp: Kalita Wave
« Odpowiedź #80 dnia: 21 Luty 2018, 14:14:39 »
Odgrzebuję wątek ponieważ tytuł jak najbardziej pasuje, myślę też, że warto kontynuować dyskusję w wątku ogólnym.
Nie bijcie.
Mam pytanie do warszawskich użytkowników Kality (szklanej najchętniej): ponieważ zastanawiam się nad zakupem, ale nie miałem możliwości sprawdzenia organoleptycznie jak smakuje kawa w nim zaparzona. Stąd moje pytanie - czy jakaś dobra dusza nie ma przypadkiem Kality, która ostatnio jedynie się kurzy a ja mógłbym ją przetestować?
Oczywiście zrewanżuję się :)

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Kalita Wave
« Odpowiedź #81 dnia: 07 Marzec 2018, 15:37:09 »
Dzisiaj bardzo wczesnym porankiem wyjąłem swoją kalitę z paczkomatu :)
Dzisiaj odbyło się pierwsze parzenie.

Dane mielenia 8 klik na Wilfie - według narysowanej skali to już niby FrenchPress, jednak ustawienia 8 ostatnio używałem do parzenia V60 (co dało 3 minuty i 30 sekund) i tak zostawiłem.
16g kawy (Etiopia Yirgacheffe Banko Jirimtiti), 250ml wody o temperaturze 94'C, preinfuzja 30 sekund 32 gramami wody, później nalałem 50g wody, 130, 180, 220, 250. Całkowity czas parzenia zamknął się w 3 minutach i 15 sekundach. Powstało z 250 gram wody, 215g kawy pitnej.
Ponieważ już parzyłem tą kawę w V60 - i udało mi się uzyskać kwiatowy aromat spodziewałem się tego samego w Kalicie. Jednak kalita dała super słodki napar w którym próżno szukać nut kwiatowych (no może baaardzo słabo wyczuwalne) jak w V60. (w każdej kawie jestem w stanie rozróżnić tylko jeden mocny dominujący smak/aromat, chyba że mam wyjątkowe szczęście)

W moim przypadku potwierdził się scenariusz że kawa z kality jest bardziej słodka i bardziej "pełna" w smaku z trudniej wyczuwalnymi poszczególnymi niuansami smakowymi. Jestem jednak w pełni ufny, że znajdę taką kawę, która będzie smakować lepiej w Kalicie niżeli w V60 :)

DSC_0638.JPG
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Kalita Wave
« Odpowiedź #82 dnia: 01 Marzec 2019, 21:56:29 »
Ciekawe kiedy... czy w ogóle będzie u nas dostępny do kupienia, może jest więcej opcji kolorystycznych, jak w 102? Przypomina mi trochę armaturę łazienkową, trochę ciemniejszy niż mój zlew  ;)

https://kurasu.kyoto/collections/kalita/products/kalita-sagan-wave-ceramic-dripper?variant=21524791820393

¯\_(ツ)_/¯

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Kalita Wave
« Odpowiedź #83 dnia: 01 Marzec 2019, 22:55:59 »
Ciekawe kiedy... czy w ogóle będzie u nas dostępny do kupienia, może jest więcej opcji kolorystycznych, jak w 102? Przypomina mi trochę armaturę łazienkową, trochę ciemniejszy niż mój zlew  ;)

https://kurasu.kyoto/collections/kalita/products/kalita-sagan-wave-ceramic-dripper?variant=21524791820393



88pln, ciekawe ile wysyłka, jakąś unię celną podpisaliśmy niedawno z Japonią, coś chyba na złość Chinom i majfrendom, ciekawe czy tylko cło czy vat też... bo to serio opłacałoby się zamówić!

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Kalita Wave
« Odpowiedź #84 dnia: 01 Marzec 2019, 23:11:52 »
Ciekawe kiedy... czy w ogóle będzie u nas dostępny do kupienia, może jest więcej opcji kolorystycznych, jak w 102? Przypomina mi trochę armaturę łazienkową, trochę ciemniejszy niż mój zlew  ;)

https://kurasu.kyoto/collections/kalita/products/kalita-sagan-wave-ceramic-dripper?variant=21524791820393



88pln, ciekawe ile wysyłka, jakąś unię celną podpisaliśmy niedawno z Japonią, coś chyba na złość Chinom i majfrendom, ciekawe czy tylko cło czy vat też... bo to serio opłacałoby się zamówić!

Ostatnio zamawiałem z Kurasu i było bez cła w ok. 2.5-3 tygodnie do odbioru na Poczcir

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Kalita Wave
« Odpowiedź #85 dnia: 01 Marzec 2019, 23:32:13 »
Jakby nic nie naliczyli to 88 dripper + 37 przesyłka, razem 125 zł i te 3 tygodnie czekania.
DHLem 78 zł, tyle, że szybko i wtedy 170 zł wychodzi.
Nawet bym się szarpnął na 1 opcje.
¯\_(ツ)_/¯

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Kalita Wave
« Odpowiedź #86 dnia: 02 Marzec 2019, 00:28:00 »
Jakby nic nie naliczyli to 88 dripper + 37 przesyłka, razem 125 zł i te 3 tygodnie czekania.
DHLem 78 zł, tyle, że szybko i wtedy 170 zł wychodzi.
Nawet bym się szarpnął na 1 opcje.


 z tymi 3 tygodniami można się czasami zdziwić, poczty działają zadziwiająco szybko momentami, a momentami nie i nigdy się nie dowiedziałem jak to działa. zdarzało mi się coś z alie  dostać w tydzień, ale też w 2 miesiące albo w ogóle. tak samo w PL czasami coś nadane następnego dnia jest u odbiorcy, a niekiedy po 3ech. w zasadzie moja dygresja ma morał taki, że poczta nie jest przewidywalna, zaś DHL w większej części tak. No i przy DHL mniejsze prawdopodobieństwo oclenia i vatowania. ale 74plln za wysyłkę przy produkcie za 88 trochę bez sensu!

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Kalita Wave
« Odpowiedź #87 dnia: 02 Marzec 2019, 10:39:47 »
Czemu DHL to mniejsze prawdopodobieństwo ovatowania? Z znanych mi doświadczeń jest wręcz na odwrót, firmy kurierskie to praktycznie pewne opodatkowanie

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Kalita Wave
« Odpowiedź #88 dnia: 02 Marzec 2019, 11:48:41 »
Do tego lubią sobie doliczać fajne kwoty jak UC dowali opłaty.
Ogólnie czy kupuje się 1 szt czy 5 w DHL opłata jest taka sama. Wtedy na pewno poleci VAT, nie wiem jak z cłem, ale pewnie też. Niby parlament UE przepchnął tą umowę, ale trochę minie zanim zniosą je całkowicie.
W zamówieniu zbiorowym kurierem, koszt przesyłki by się ładnie podzielił na parę osób i po doliczeniu nawet paczkomatów wyszłoby max 140 zł. O ile, oczywiście moje obliczenia są prawdziwe.
¯\_(ツ)_/¯

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Kalita Wave
« Odpowiedź #89 dnia: 02 Marzec 2019, 22:18:56 »
Czemu DHL to mniejsze prawdopodobieństwo ovatowania? Z znanych mi doświadczeń jest wręcz na odwrót, firmy kurierskie to praktycznie pewne opodatkowanie


zależy od rozdzielni w różnych miastach, różnie jest. w Poznaniu pocztą KAŻDA paczka idzie do UC, ludzie zamawiają czasami na znajomych do innych miast typu Zielona Góra albo Gorzów, bo tam tacy nadgorliwi nie są...

mnie się podoba i kusi ten ripper, ale kurde mam już białą Kalitkę i Decembera i mieć trzeci taki sam... jak tak mocniej myślę, to już bym wolał koleżance zlecić by mi zrobił ręcznie w piecu i na kole, koszt pewnie też z szkliwem +-99pln... a wtedy mogę sobie wybrać kolor szkliwa.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi