Autor Wątek: Jaki ekspress ciśnieniowy ?  (Przeczytany 3659 razy)

Offline rafiklegia

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Ascaso Arc
  • Młynek: Eureka Zenith Club 60e
Jaki ekspress ciśnieniowy ?
« dnia: 16 Luty 2018, 18:45:02 »
Witam serdecznie,

Chciałem zakupić ekspres kolbowy.
Właściwie to wybrałem już de longhi ec 850 ale po poczytaniu opinii na Waszym forum zwrócił moją uwagę właśnie Ascaso Basic, chociaż mocno przekracza on mój budżet...
Kawę pije głównie z mlekiem. Posiadam już młynek żarnowy grafa.
Czy ewentualnie ekspress Gaggia classic który jest trochę tańszy bardziej polecacie ?
Do tej pory posiadąłem DeLonghi Distinta ECI 341 i byłem z niego naprawdę zadowolony, niestety odmówił posłuszeństwa...
Chciałem przeznaczyć do 1000zł ale ten Ascaso ...

Pozdrawiam.
Rafał

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Jaki ekspress ciśnieniowy ?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Luty 2018, 19:31:42 »
Pan poczyta Panie Rafale porównanie z linka ;-) Oba mają wady i zalety, są podobnej klasy, moim zdaniem na korzyść GC przemawia stalowa obudowa a jak się pogrzebie w necie to można kupić wersję z NPF za znośną cenę, AB ma lepszą kolbę ale plastikową obudowę, bojler vs termoblok więc czytaj i decyduj ;-)

https://www.konesso.pl/Gaggia-Classic-vs-Ascaso-Basic-porownanie-ekspresow-blog-pol-1515485012.html

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Jaki ekspress ciśnieniowy ?
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Luty 2018, 19:33:07 »
Ostatnio mogłem przetestować, oba to dobry wybór http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=4561.0

Offline rafiklegia

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Ascaso Arc
  • Młynek: Eureka Zenith Club 60e
Odp: Jaki ekspress ciśnieniowy ?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Luty 2018, 20:05:30 »
Czytałem oba artykuły i bardziej skłaniam się ku Ascaso.
De longhi dużo ładniejsze ale chyba jednak to marketówka...
Tak więc pozostaje chyba już tylko szukać najlepszej ceny :)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Jaki ekspress ciśnieniowy ?
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Luty 2018, 20:09:09 »
No to jak Ascaso to nasz forumowy Janusz może coś poradzi, jest wątek i rabaty walentynkowe bodajże ;-)

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Jaki ekspress ciśnieniowy ?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Luty 2018, 21:48:23 »
Może napiszę trochę przewrotnie... Jeśli byłeś bardzo zadowolony ze swojego DeLonghi i kawa Ci smakowała to czy warto iść w coś, co być może nie będzie Twoją bajką? Sam miałem Ascaso ARC, teraz mam Steel'a ale wcześniej piłem kawę z kawiarki, potem z przelewu. I podobało mi się kombinowanie z kawą, przemiałem i zaparzaniem,  które nie zawsze np. w kawiarce wychodziło.
Z tymi ekspresami typu DeLonghi jest taka historia, że łatwo robi się w nich kawę, trudno coś zepsuć, nie trzeba mieć super młynka, bo "super sitka z super cremą" wybaczają błędy. Kosztem takiej dość prostej i nie wymagającej obsługi jest jakość naparu, który nie jest i nie będzie taki jak z w miarę dobrej kolby. Ale jeśli pijesz kawy mleczne, to mleko wiele "tuszuje".
Jest też kwestia młynka jaki posiadasz, czy da radę z Ascaso czy Gaggią?
Obawiam się, że mocno naciągniesz budżet a potem się okaże, że nie wychodzi, że dużo kawy idzie w zlew, że młynek nie daje rady. Najlepiej byłoby sprawdzić się na takim sprzęcie przed zmianą.
Mam znajomych,  którzy mają proste ekspresy Saeco i DeLonghi i jak słyszeli czy widzieli ile niekiedy jest zabawy z kawą, to mówili, że im wystarczą ich ekspresy. Choć kawa bardziej smakowała u mnie. To po prostu nie ich bajka.
« Ostatnia zmiana: 16 Luty 2018, 21:50:44 wysłana przez wushu81 »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jaki ekspress ciśnieniowy ?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Luty 2018, 22:18:33 »
Ascaso ma również sitka supercrema, zawsze można ich użyć jeśli się kolega zniechęci, a konstrukcja, która zapewnia stabilność temperaturową na pewno nie zaszkodzi takiej kawie z supercrema.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Jaki ekspress ciśnieniowy ?
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Luty 2018, 23:08:21 »
Ascaso ma również sitka supercrema, zawsze można ich użyć jeśli się kolega zniechęci
W punkt :)

Offline rafiklegia

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Ascaso Arc
  • Młynek: Eureka Zenith Club 60e
Odp: Jaki ekspress ciśnieniowy ?
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Luty 2018, 00:20:39 »
Hmm..
A o tym de longhi ec 850 co sądzicie, bo podobno 1000 zł to wysoka cena jak za taki sprzęt.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jaki ekspress ciśnieniowy ?
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Luty 2018, 09:05:54 »
Sądzimy, że nic poniżej ascaso Basic, rancillo silvia, gaggia clasic, przynajmniej ta zanim odkupił ją Philips nie nadaje się do espresso.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline rafiklegia

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Ascaso Arc
  • Młynek: Eureka Zenith Club 60e
Odp: Jaki ekspress ciśnieniowy ?
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Luty 2018, 10:29:28 »
A czy droższy o 100zł Lelit PL41E będzie lepszym wyborem - jest ze stali ?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Jaki ekspress ciśnieniowy ?
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Luty 2018, 10:36:02 »
To dość prosta konstrukcja i porównywalna do poprzednio wymienianych, zaletą jest zawór trójdrożny w tym przypadku.

Offline rafiklegia

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Ascaso Arc
  • Młynek: Eureka Zenith Club 60e
Odp: Jaki ekspress ciśnieniowy ?
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Luty 2018, 10:42:45 »
 w ascaso też jest chyba taki zawór ?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Jaki ekspress ciśnieniowy ?
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Luty 2018, 10:56:52 »
Dokładnie i kolba 58 mm, ale obudowa z tworzywa. To wszystko są detale, piszesz o podobnym jakościowo sprzęcie wiec którykolwiek z nich wybierzesz z jakiegokolwiek powodu efekt końcowy będzie podobny (pod warunkiem że masz czym dobrze zmielić kawę) bo jakość przemiału i użytego ziarna zadecyduje o jakości tego co pojawi się w filiżance. Zrób sobie tabelkę i wypisz co jest plusem a co minusem dla każdego modelu jeśli chcesz mieć porównanie bardziej analityczne ;-) Tyle że jeśli to początek kawowej drogi a nie zakup docelowy to nie warto na tym etapie robić doktoratu, ja bym za 1000 pln kupił używaną Silvię a 600 wydał na w miarę dobry młynek ;-) 

Offline rafiklegia

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Ascaso Arc
  • Młynek: Eureka Zenith Club 60e
Odp: Jaki ekspress ciśnieniowy ?
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Luty 2018, 11:17:17 »
Młynek już niestety niedawno zakupiłem Graef CM702 - dla mnie super różnica po przejściu z lidlowego elektrycznego ciapaka :)

A więc podsumowując:
Nie pijam jeszcze samego espresso, raczej co dziennie robię 2 kawy z dodatkiem mleka.
Tak więc nie jestem (jeszcze?) wielkim koneserem kawy. Po prostu lubię wypić dobrą kawę do śniadania...
Miałem wcześniej używaną De longhi distinta eci.341 i właśnie mi nawaliła. Także używanej nie kupię :)

I teraz naprawdę mam mocny ból głowy czy pakować się w Ascaso Basic bo myślę że po prostu nie wykorzystam w pełni jego możliwości.
Czy nie lepiej kupić de longhi ec.850 z systemem spieniającym mleko do 1000zł lub bez niego ec.820
Pewnie bardziej spełni moje zachcianki... :)


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi