Autor Wątek: Dlaczego zmieniłem ekspres na HX-a  (Przeczytany 9784 razy)

Offline mirnuno

  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: bialetti moka express 6tz
  • Młynek: nivona cafegrano 130
Dlaczego zmieniłem ekspres na HX-a
« dnia: 25 Styczeń 2018, 00:00:04 »
Poniżej fragment z innego wątku (bardzo burzliwego dlatego nie podam tytułu, nie chciałbym, by ta sama przepychanka i tu się rozpoczeła)

Realna przewaga przy przerobie tych 2-5 kaw dziennie

Realnie to różnicy w espresso w filiżance nie widziałem. Jedyne co widać to siłę pary, a raczej mniejszą ilość pary z termobloku. Do niedawna tylko bojler dawał możliwość zabawy z temperaturę (PID) a teraz mamy to już w termobloku (elektroniczny termostat).

Wszystko kwestią tego czego po roku czy dwóch użytkowania będzie ci brakować. Popytaj tych co z Basiców/Arców przesiedli się na HXy ;) Dowiedz się dlaczego i czy widać jakąkolwiek zmianę.



Idąc za propozycją, proszę użytkowników HX-ów, by wypowiedzieli się z jakich powodów przesiedli sie z poprzednich ekspresów na HXa?
Jeżeli ktoś zmienił z HXa na coś innego, to komentarze także mile widziane.
Właściwie to także mile widziane, były by uwagi osób, które jeszcze nie zmieniły na HXa ale chciałyby zmienić, bo coś w aktualnych modelach im przeszkadza.


Offline orangina

  • Wiadomości: 121
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID, Chemex, Bialetti, V60, Kalita Wave, Aeropress
  • Młynek: Ascaso i-2 mini, Comandante, Niche Zero
Odp: Dlaczego zmieniłem ekspres na HX-a
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Styczeń 2018, 00:48:36 »
Miałem jednobojlerowego La Pavoni. Kiedy goście w domu brakowało pary. Teraz mam Bezzere Magica S pid i pary pod dostatkiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Dlaczego zmieniłem ekspres na HX-a
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Styczeń 2018, 04:43:52 »
Dobrze że goście nie chcą razem jechac ze mną musiałbym swoje auto zmienić na holyłudzką limuzynę ;-)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Dlaczego zmieniłem ekspres na HX-a
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Styczeń 2018, 07:14:14 »
nie podam tytułu, nie chciałbym, by ta sama przepychanka i tu się rozpoczeła)



Nie musisz podawać tytułu wklejając link do źródła.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Dlaczego zmieniłem ekspres na HX-a
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Styczeń 2018, 08:39:28 »
Ja nic nie zmieniałeml, mój pierwszy ekspres to HX. Przeczytałem, że HX to sprawdzone rozwiązanie. Był do kupienia w dobrej cenie od sprawdzonej osoby to kupiłem. Nie żałuję. Dał mi dużo przyjemności z korzystania, a przy tym możliwość szlifowania umiejętności. Zacząłem bawić się w latteart, a nie wiem jak by to było ze sprzętem z mniejszą parą, czy w ogóle chciało by mi się w to bawić, ciężko powiedzieć. Pisałem tu wątek o kiermaszu świątecznym u mojej córki. Raczej z termoblokiem bym na takim kiermaszu nie stanął.

Wiem, że to rzeczy, bez których można się obyć, ale HX daje takie możliwości, są dostępne, od ciebie zależy czy skorzystasz.

Nie wiem jak to jest z małymi typowo domowymi maszynami. Brat właśnie kupił nowego ascaso Basic. Może będę miał okazję pobawić się nim trochę, to będę miał porównanie.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Dlaczego zmieniłem ekspres na HX-a
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Styczeń 2018, 09:05:17 »
W momencie kiedy przechodziłem z Ascaso (Arc) na HX powody były takie:
- wygląd, spełnienie marzenia o e61 ;)
- więcej pary
- lepsza kawa
- rotapompa (cisza)
- jeden zbiornik (dlatego nie decydowałem się na 2B)
- możliwość zaparzenia kawy w dowolnej temperaturze (bez czekania na ustabilizowanie się via PID)

Po paru latach powiedziałbym że główny powód to ergonomia (w robieniu kawy, spienianiu, czyszczeniu - szybciej te kawy się wydaje, przyjemniej). Jakość/powtarzalność espresso oczywiście też, ale wynika to głównie z różnicy klasowej między ekspresami.

Gdybym teraz chciał zmienić to też miałbym dylemat. W HX wolałbym nie zastanawiać się ile ml flush'a zrobić żeby osiągnąć daną temperaturę. W 1B PID wolałbym mieć więcej pary. A w 2B PID nurtowałaby mnie kwestia świeżości wody.
 

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Dlaczego zmieniłem ekspres na HX-a
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Styczeń 2018, 09:49:52 »
Hx to był mój kolejny ekspres, wcześniej miałem ekspresy: z termoblokiem, z grupą E61 (bojler) i z Pidem (bojler). Do zakupu przekonał mnie smak espresso. Chciałem zmienić ekspres i byłem już zdecydowany na La Spaziale Vivaldi. Chciałem mieć model z zakrytą grupą, częściowo odizolowaną od warunków zewnętrznych. Ale przypadkowo, w górskim pensjonacie trafiłem na Musicę. Obsługa nie miała pojęcia o espresso, ale chętnie się zgodziła na samoobsługę. Espresso było bardzo ok, La Spaziale musiałbym ściągać z zagranicy, więc z niejako z wygody, do domu trafiła Musica. Chyba przez półtora roku, oprócz niej, korzystałem jeszcze z ekspresu Ascaso z Pidem. Tylko dlatego, że szybko się nagrzewał, bo espresso z NS zawsze było wyraźnie lepsze. Na razie zmiany ekspresu nie planuję. Ale jeżeli już, byłby to  ECM lub Nota Orchestrale, Hx chociaż rzadko parzę cappuccino.

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 305
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Dlaczego zmieniłem ekspres na HX-a
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Styczeń 2018, 10:00:13 »
Zmieniłem Gaggia Twin Baby na hx bo trafiła się okazja ale głównie dlatego, ze chciałem więcej pary i dlatego ze miałem dość temperature surfing z gagią...

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Dlaczego zmieniłem ekspres na HX-a
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Styczeń 2018, 10:55:10 »
Powody:
1. Zacząłem czytać forum.
2. Wydedukowałem że dla wygody i ciszy potrzebuję rotapompy, podłączenia do wodociągu i uniwersalnej grupy, możliwość spieniania kiedy chcę.
3. Trafiła się atrakcyjna oferta.
Później pojawiły się powody, żeby wrócić do nie HX ale winowajcą okazał się kamień. Dodatkowo zamontowanie termometru w grupie z programowanym włącznikiem ekspresu wyeliminowało jego niedogodności w stosunku do poprzedników (czas nagrzewania, zbyt wysoka temperatura)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Dlaczego zmieniłem ekspres na HX-a
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Styczeń 2018, 15:01:09 »
Nie wiem czy powinienem się odzywać bo u mnie dual boiler (choć też z hx). Zmieniłem z Silvi bo trafił się okazyjnie. Pomijając gości to nawet dla jednej dwóch kaw parę zdecydowanie łatwiej tu opanować, krótki buch pary i podstawiać mleko. jak po jakimś czasie podszedłem tak samo do Silvi to pół blatu wodą zachlapałem. Do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja.
Poza tym stabilość temperatury jest większa i nie ma tych kombinacji z robieniem próbnych zrzutów wody i czekaniem ze startem na odpowiedni moment po zapaleniu/zgaśnieciu lampki. Zniknął cały fun, magia i miecz, jest szare robienie kawy.
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2018, 15:03:24 wysłana przez Bacek »

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 305
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Dlaczego zmieniłem ekspres na HX-a
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Styczeń 2018, 15:10:26 »
Nie wiem czy powinienem się odzywać bo u mnie dual boiler (choć też z hx). Zmieniłem z Silvi bo trafił się okazyjnie. Pomijając gości to nawet dla jednej dwóch kaw parę zdecydowanie łatwiej tu opanować, krótki buch pary i podstawiać mleko. jak po jakimś czasie podszedłem tak samo do Silvi to pół blatu wodą zachlapałem. Do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja.
Poza tym stabilość temperatury jest większa i nie ma tych kombinacji z robieniem próbnych zrzutów wody i czekaniem ze startem na odpowiedni moment po zapaleniu/zgaśnieciu lampki. Zniknął cały fun, magia i miecz, jest szare robienie kawy.
Co to za maszyna?

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Dlaczego zmieniłem ekspres na HX-a
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Styczeń 2018, 15:14:00 »
Nie wiem czy powinienem się odzywać bo u mnie dual boiler (choć też z hx).
Znaczy się 2B HX? Czy 2B z grupą E-61?

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Dlaczego zmieniłem ekspres na HX-a
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Styczeń 2018, 17:31:09 »
Gastroback, czyli chyba i hx i 2 bojlery 😀
Do bojlera mniejszego woda trafia po wcześniejszym przepłynięciu przez większy z parą.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 305
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Dlaczego zmieniłem ekspres na HX-a
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Styczeń 2018, 19:02:27 »
Chodzi o Breville dual boiler? 920xl? Gastroback i breville to te same produkty. Ameryka sie BDB zachwyca...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi