Autor Wątek: Praca licencjacka "Wpływ kawy na organizm człowieka"  (Przeczytany 9536 razy)

Offline Agnieszka01

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Jura
Praca licencjacka "Wpływ kawy na organizm człowieka"
« dnia: 24 Styczeń 2018, 08:39:05 »
Witam wszystkich, zaczynam pisać pracę licencjacką o wpływie kawy na organizm człowieka, kierunek dietetyka. Jeżeli moglibyście podrzucić tytuły książek, ciekawe informacje bądź nadchodzące wydarzenia, na których mogłabym skorzystać, byłabym wdzięczna. Poza tym oczywiście biorę się za całą historię postów i liczę na to, że znajdę tam kilka pomocnych informacji. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. Miłego dnia :)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Praca licencjacka "Wpływ kawy na organizm człowieka"
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Styczeń 2018, 11:30:09 »
Książek o kawie jest sporo. Myśle, ze podobne badania były przeprowadzane już wiec warto poszukać w internecie również na zagranicznych stronach. Mozesz tez sama zrobić test na kilku osobach, które bede pily kawę przez jakis czas przykładowo kilka razy dziennie, pózniej przestaną, wrócą itd. Mozesz stworzyć tutaj jakis własny.
Z informacji, które ja znam to kawa (sama w sobie, bez cukru i mleka) jest zdrowa, zapobiega lub spowalnia wiele chorób i wpływa pozytywnie.
Oczywiście przez rożne sposoby parzenia kawy masz rożne stężenia kofeiny, gdzie tu mozesz zrobić kolejny test, kolejne badanie w którym będziesz miała jedna osobę pijąca espresso, inna kawę z przelewu, inna z druga itd. Oczywiście tu tez ma wpływ dieta, wiek człowieka, styl życia etc.
Tak na prawdę zależy czy chcesz prace czysto opisowa, wtedy skupiłbym sie bardziej już na testach przeprawodzanych niż na tym forum czy chcesz mieć prace praktyczna z własnymi doświadczeniami, wtedy warto wymyślić coś innowacyjnego.

Offline Agnieszka01

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Jura
Odp: Praca licencjacka "Wpływ kawy na organizm człowieka"
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Styczeń 2018, 13:35:14 »
Dziękuję za odpowiedź. Książek o kawie, a raczej o sposobie parzenia kawy jest sporo. Ja zdecydowałam, że nie zrobię ankiety, tylko opiszę kawę jej wpływ, sposoby parzenia pewnie też, ale przede wszystkim jakie ma właściwości zdrowotne i dla jakich ludzi, jednostek chorobowych jest szkodliwa. A takich książek póki co nie mogę znaleźć. Aczkolwiek dopiero zaczęłam polowanie ;)

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych

Offline Agnieszka01

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Jura
Odp: Praca licencjacka "Wpływ kawy na organizm człowieka"
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Styczeń 2018, 16:09:50 »
 Dziękuję!

Offline Domes Mężczyzna

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Gaggia Classic, V60, Phin, Aeropress
  • Młynek: Kinu M47, Iberital Challenge
Odp: Praca licencjacka "Wpływ kawy na organizm człowieka"
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Styczeń 2018, 16:19:10 »
Lubię jego filmy, ciekawy, naukowy odcinek o wpływie kawy:


Offline Agnieszka01

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Jura
Odp: Praca licencjacka "Wpływ kawy na organizm człowieka"
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Styczeń 2018, 21:39:55 »
 naprawdę ciekawy, dzięki :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi