Autor Wątek: La Scala Eroica 2 gr  (Przeczytany 1317 razy)

Offline greniu90

  • Wiadomości: 5
La Scala Eroica 2 gr
« dnia: 11 Grudzień 2017, 14:32:46 »
Witam :)

Mam okazję kupić 10 letni La Scala Eroica 2 gr, ale najpierw wolałbym poradzić się ekspertów na forum odnośnie tegoż ekspresu. Ciężko jest znaleźć o nim jakąkolwiek wzmiankę w polskojęzycznym internecie. Korzystał ktoś z Was z takiego sprzętu?

Poszukuję kompaktowego ekspresu który:
-parzy pyszne espresso (zakładając że używamy dobrych ziaren, odpowiednio zmielonych itp)
-ma 2 grupy
-waży maksymalnie 55 kg
-będzie w stanie pobierać wodę ze zbiornika z podłączonym filtrem
-nie wymaga "siły"
-jest wydajny

Jeśli polecalibyście inny sprzęt spełniający powyższe warunki to śmiało podajcie model :)

Dziękuję

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Scala Eroica 2 gr
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Grudzień 2017, 14:38:34 »
La Scala to podstawowa maszyna HX z grupami E61. Jest ok. Części dostępne, prostota, jeśli cena dobra, to bierz.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: La Scala Eroica 2 gr
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Grudzień 2017, 14:49:11 »
Ja miałem trochę obawy jak brałem swojego Izzo Alex mkII, też nie widziałem i nie słyszałem o nikim w PL z tym urządzeniem, ale na szczęście jak to w HX E61,  do innych podobnych (np. Cimbali), większość rzeczy pasuje (pompy, zaworki, manometry). Urządzenia o dziwo bardzo proste jak się rozbierze. Przyznam że po takim samodzielnym rozebraniu i złożeniu ekspresu sporo wiedzy przybywa :)
Licz się też z tym że jak tu zapytasz i jest okazja, to łatwo to znaleźć dla innych, żeby przypadkiem ktoś nie uprzedził :)
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2017, 14:51:56 wysłana przez tom517 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi