Autor Wątek: Nivona 626 vs 646  (Przeczytany 5064 razy)

Offline kosa666

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Nivona 778
Odp: Nivona 626 vs 646
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Grudzień 2017, 20:23:12 »
W ostatnim czasie nastąpiła fala zachwalania automatów przez jednopostowców.
Stąd nasze reakcje.

Taka piąta kolumna...
 

sorry, ale myślę, że to jakaś paranoja :(

rozumiem, że jakby ktoś pytał o kolby to ok, ale użytkowników "od automatów" nie lubimy :(

EDIT - i nie wiem gdzie widzisz moje szczęście w poprzednim poście
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2017, 20:33:23 wysłana przez kosa666 »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Nivona 626 vs 646
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Grudzień 2017, 20:42:38 »
To forum jest pełne ludzi z pasją, którzy nie idą na skróty, którzy chcą z każdego ziarna wycisnąć co najlepsze.
Ludzi, którzy wiedzą że automat nie jest w stanie przygotować kawy jak z kolby. Jeśli ktoś ma do wydania 2-3 tysiące na automat to doradzę mu kolbę i młynek. Bo za te same pieniądze można mieć lepszą jakość. A jeśli pije kubkami czarne kawy to doradzę metody przelewowe. I połowa budżetu zostanie na ziarno.

Wielu pytając o automat wierzy w całą marketingową otoczkę. Ja nie. Ja wolę zaufać komuś z doświadczeniem, komuś kto nie z jednego sprzętu kawę pił. Dzięki temu mam szansę pić kawę lepsza niż w większości kawiarni. Automat tego nie zapewni. Po  o więc w niego inwestować niemałe pieniądze?

LMWDP #469

Offline kosa666

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Nivona 778
Odp: Nivona 626 vs 646
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Grudzień 2017, 21:06:16 »
dziękuję, za rzeczową odpowiedź, a nie usunięcie do kosza  :ok:

Odpowiem Ci na moim przykładzie.
W dzisiejszych czasach ludzie są coraz bardziej zabiegani, nie mają czasu ani ochoty np. na mielenie, obsługę kolby itp. mają tysiące innych spraw na głowie, a kawa to dla niech miłe uzupełnienie... dodatek..

Rozumiem, też Was - ludzi dla których kawa to pasja... ale są też inni, dla których to tylko dodatek, niemniej skoro jak już mają wydać 2-3 i więcej tysięcy PLN to szukają informacji. Gdzie nie szukać jak na forum kawoszy (jak szukam informacji o BMW to idę na forum pasjonatów BMW, a jak informacji internecie LTE to szukam forum  ludzi którzy na tym się znają) - następnie czytam... NIe udzielam się, ale czytam by nie wychodzić na dyletanta z głupimi pytaniami... ale jak już coś napiszę, by komuś pomoć na temat produktu jaki sam zakupiłem to mój post jest usuwany - bo podobno 5 kolumna czy coś   222

PS - są tacy którzy piją tylko mlecznie i słodko, a najlepiej by się samo zrobiło i było w miarę smacznie  :)

PPS - ja sam kway nie piję, mój zakup to prezent dla żony  :uklony:

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Nivona 626 vs 646
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Grudzień 2017, 21:31:25 »
Kapsułki to rozwiązanie

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Nivona 626 vs 646
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Grudzień 2017, 21:48:16 »
To forum jest pełne ludzi z pasją, którzy nie idą na skróty, którzy chcą z każdego ziarna wycisnąć co najlepsze.
Tylko czy naprawdę uważamy, że nie ma tu miejsca dla Kowalskich, którzy chcą po prostu przyzwoitej kawy?

A przyzwoitą z automatu się da. A automaty mają jedną kolosalna zaletę rynkową: mają wbudowane młynki! A to powoduje, że w marketach znów jest kawa w ziarnach, a to powoduje, że palarnie mogą sprzedawać kawę ziarnistą itd. Generalnie automaty w trzeciej fali robią to co uczyniły sieciówki w drugiej -- popularyzują kolejne słuszne standardy mimo swoich oczywistych grzechów.


Zatem popieram apel o uszanowanie automatów. Tym samym zachęcam naszych komercyjnych kolegów do bardziej szczegółowych i rzeczowych, niemarketingowych tekstów w tematach. Testy, spostrzeżenia, rady mile widziane.

Offline kosa666

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Nivona 778
Odp: Nivona 626 vs 646
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Grudzień 2017, 21:54:28 »
Kapsułki to rozwiązanie

Marek.

Mam w domu TASSIMO.. kapsułki jak najbardziej OK..
do czasu aż żona wypiła kawę ze świeżo zmielonych ziaren - czar prysł :(

EDIT: no i oczywiście brak jakiejkolwiek ingerencji w pojemność, smak, moc itp. u nas np pije się tylko z dużą ilością mleka, a takie w TASSIMO i tak za mocne
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2017, 21:56:59 wysłana przez kosa666 »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Nivona 626 vs 646
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Grudzień 2017, 22:02:39 »
Wydaje mi się, że zakaz pisania o automatach to przesada. Niemniej moja droga do tego co mam teraz wyglądała tak. Kawą zainteresowałem się szerzej przez kapsułki u rodziców. Żeby mieć wolny wybór co do kawy kupiłem tani automat, a kupując kawę w polecanych kawiarniach płaciłem za nią nie małe pieniądze. Nie osiągnąłem niestety tego o czym ludzie pisali w opiniach o tych kawach. Uznałem, że nie stać mnie na kupowanie nie taniej kawy, żeby ją marnować, więc automat podszedł do teściów a w kuchni stanął używany HX i młynek. Dziś jadąc do rodziców nie zabieram sprzętu do kawy, bo kapsułki z mlekiem są znośne, ale jadąc do teściów zabieram kawiarkę.

Dla czego mam więc nie odradzić automatu, kiedy uważam, że to najgorsza opcja? Jeśli komuś chodzi o wygodę i prostotę wolę już polecić kapsułki.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Nivona 626 vs 646
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Grudzień 2017, 22:05:53 »
Bo znasz tylko jeden model? ;)

Odradzać oczywiście można, byle z argumentami i adekwatnie do sytuacji. Można zaproponować alternatywy gdy ktoś pyta o ekspres do czarnej dużej kawy, ale wmawianie, że żaden automat się w żadnym domu nie sprawdzi jest mocnym generalizowaniem.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Nivona 626 vs 646
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Grudzień 2017, 22:07:39 »
ludzie, przecież jeżeli ktoś pyta o automat, to znaczy że chce kupić automat a nie kolbę!
Albo się okazuje, że chce pić espresso albo duży kubek i zamiast automatu kupuje coś innego, bardziej pasującego do oczekiwań.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Nivona 626 vs 646
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Grudzień 2017, 22:08:22 »
Znam jeszcze kilka delongów u znajomych, fakt, że nie ja przygotowuję na nich kawę i nie moją.

Edyta: Tylko, że mijamy się tutaj z oczekiwaniami. Okazuje się, że gdzieś mam się zgubiła prostota i wygoda obsługi.

Marek.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2017, 22:11:06 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kosa666

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Nivona 778
Odp: Nivona 626 vs 646
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Grudzień 2017, 22:18:54 »
Co do kapsułek - to u nas wyglądało to tak, że kupowaliśmy najsłabsze, potem dolewane było mleko (oryginalnego było za mało - nie smakowało żonie), a potem całosć podgrzewana w kuchence mikrofalowej bo było za zimne do picia  :sciana:

teraz wszystko można ustawić, a żona znów mnie kocha  :ogien:

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Nivona 626 vs 646
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Grudzień 2017, 22:26:42 »
(ludzie, przecież jeżeli ktoś pyta o automat, to znaczy że chce kupić automat a nie kolbę!)
Albo zobaczył automat u szwagra/sąsiada/fryzjera etc. i też chciałby mieć czym poszpanować ;) A bardziej serio, zdecydowana większość nie miała nigdy okazji używać dłużej żadnego ekspresu, więc nie wie co do czego się nadaje, a do czego nie.
My tylko staramy się ustrzec przed Was nietrafionym zakupem, niestety większość społeczeństwa potrafi uczyć się tylko na swoich błędach...

Jak doliczysz do obsługi automatu skomplikowane czyszczenie i wyższą awaryjność, to pada argument oszczędności czasu.

Offline kosa666

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Nivona 778
Odp: Nivona 626 vs 646
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Grudzień 2017, 22:49:46 »
Jak doliczysz do obsługi automatu skomplikowane czyszczenie i wyższą awaryjność, to pada argument oszczędności czasu.

NIe neguję tego, ale jest jedna uwaga:

Wyczyścić możesz w wygodnym dla Ciebie czasie, a przy parzeniu z kolby CZAS MUSISZ MIEĆ PRZY KAŻDEJ FILIŻANCE (w automacie, naciskasz guzik i wychodzisz z kuchni, za chwilę wracasz i jest gotowa). Drugą rzeczą jest to, ze przy kolbie musisz mieć jakiekolwiek pojęcie np. jak zrobić bardziej esencjonalną, w automacie masz od tego guzik który wie jak to zrobić

myślę, że 90% ludzi nie dostrzega tych niuansów smaku jakie Wy widzicie - tym bardziej szacun :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Nivona 626 vs 646
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Grudzień 2017, 22:55:30 »
jak zrobić bardziej esencjonalną, w automacie masz od tego guzik który wie jak to zrobić
Jest zupełnie odwrotnie, nie dość że potrzebujesz wiedzieć co i jak to jeszcze musisz rozkodować co przez to rozumie automat.

myślę, że 90% ludzi nie dostrzega tych niuansów smaku jakie Wy widzicie
Tu się również nie zgodzę, większość ludzi doskonale rozróżnia tylko potrzebuje porównania i dobrze zadanych pytań.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Nivona 626 vs 646
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Grudzień 2017, 23:11:26 »




NIe neguję tego, ale jest jedna uwaga:

Wyczyścić możesz w wygodnym dla Ciebie czasie, a przy parzeniu z kolby CZAS MUSISZ MIEĆ PRZY KAŻDEJ FILIŻANCE

U mnie to było tak. Zrobienie kawy w automacie trwało tyle samo czasu co przygotowanie w kolbie i przelecenie szczotką grupy i kolby. W kolbie najwięcej czasu schodzi ze zmieleniem i tampingiem, w automacie z rozgrzaniem termobloku przy każdej kawie i przed każdym spienianiem, przy czym mój automat był najprostszym modelem Krupsa, więc może rzeczywiście lepsze modele są nieco szybsze w tym zakresie. Nie wiem jak to jest u innych producentów, ale czyszczenie Krupsa to pół godziny, odkamienianie też i o ile z pierwszym można było się wstrzymać to drugie zatrzymywało ekspres akurat jak miałeś zamówienie na naście latte dla gości.

Tak więc Twoje argumenty nie licują z moimi doświadczeniami.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi