Autor Wątek: Prośba o pomoc w wyborze ekspresu Bezzera Magica s PID vs ROCKET Mozzafiato Type  (Przeczytany 20007 razy)

Offline evens77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato type V PID, Kawiarka
  • Młynek: Profitec PRO T64
Noszę się z zamiarem zakupu ekspresu kolbowego. Czy ktoś z użytkowników, forumowiczów mógłby porównać dla mnie te dwa konkretne modele ekspresów kobowych Bezzera Magica s PID a ROCKET Mozzafiato Type V. Chodzi mi i o wykonanie, spasowanie poszczególnych elementów, działanie manometrów, design. Może ktoś pomoże w podjęciu decyzji odnośnie zakupu?

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Rocket ma PIDa ukrytego :) i izolowany boiler - nie wiem jak to wygląda w Bezzerze, dodatkowo Rocket typ V jest dużo lepiej wykonany od swoich poprzedników i wygląda bardziej Premium. Wizualnie mi osobiście podoba się bardziej.
Różne są dysze, uruchamianie pary/wrzątku itp ...

Ja brałbym Rocketa :) :) :)

 kawka
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline evens77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato type V PID, Kawiarka
  • Młynek: Profitec PRO T64
Dziękuje za podpowiedź. Miałeś może możliwość oglądnięcia w realu tych ekspresów stojących obok siebie? Chodzi mi o wykonanie itd...

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
tak miałem, ale mogę być "posądzony" o brak obiektywizmu posiadając Rocketa więc niech wypowiedzą się inni  :szampan:
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline evens77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato type V PID, Kawiarka
  • Młynek: Profitec PRO T64
Nikt... nic...

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Noszę się z zamiarem zakupu ekspresu kolbowego. Czy ktoś z użytkowników, forumowiczów mógłby porównać dla mnie te dwa konkretne modele ekspresów kobowych Bezzera Magica s PID a ROCKET Mozzafiato Type V. Chodzi mi i o wykonanie, spasowanie poszczególnych elementów, działanie manometrów, design. Może ktoś pomoże w podjęciu decyzji odnośnie zakupu?

Nie wiem czy coś się zmieniło pod względem budowy w tych ekspresach, ale jak pozostało to po staremu, to te 2 ekspresy są o całkowicie innej budowie i jedynie co je łączy to grupa i to, że to są HX-y.

Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Ja mam tę Bezzerę i jestem zadowolony. Nie znam się na "bebechach", bo jestem Ekspres-Userem. Jeżeli chcesz dane o budowie itp. to zwróć się do sprzedawców. Oba ekspresy sprzedaje chyba Coffeesite. Wyjasnią różnicę.
https://www.coffeesite.pl/ekspresy/441-rocket-mozzafiato-evoluzione-r.html
https://www.coffeesite.pl/bezzera/301-bezzera-magica-s-pid.html
Oba są chyba porównywalne.
Bezzera ma PID "na wierzchu" i łatwo go zmienić.
Ma 4 l. zbiornik na wodę w stosunku do niecałych 3 l. Rocketa, ale Rocket ma możliwosć podpięcia pod sieć.
Ma też większą tackę ociekową, co było dla mnie ważne, aby nie biegać co chwilę do zlewu.
Ale Rocket to rota, a Bezzera wibracyjna. I różnica w cenie to ok. 1500 zł.
Rocket ma izolowany bojler, ale praktycznie czy to czyni różnicę to nie wiem.
Wg mnie Bezzera jest bardzo rozsądna. Potem już są 2 bojlerowce i rota, ale i cena zdecydowanie wyższa. Powtarzalnosć kawy na bardzo dobrym poziomie. U mnie robimy z 15 espresso i ok. 6-8 capu. Ekspres jest praktycznie włączony cały dzień.

W smaku espresso nie powinno być różnicy. Reszta to wygoda, bajerki ułatwiające życie. Zaraz niektórzy się odezwą, abys kupił tani ekspres i resztę wydał na młynek. Nie wypowiadam się o tym, bo uważam, że młynek MUSISZ mieć do takich ekspresów odpowiedni, tzn. gwarantujący własciwy przemiał. Ale to odrębny temat.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień 2017, 00:32:12 wysłana przez hlary »

Offline Zyniek Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
  • Ekspres: Bezzera Mitica TOP
  • Młynek: Eureka Olympus 75E
Prośba o pomoc w wyborze ekspresu Bezzera Magica s PID vs ROCKET Mozzafiato Type
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Grudzień 2017, 11:16:42 »
Z tych dwóch przez Ciebie wymienionych lepiej wypada Rocket głównie za sprawą pompy rota.

Jeżeli chcesz porównać jakość (wykonania, "bebechów", smaku) Rocket/Bezzera to do tego Rocketa bardziej pasuje Mitica TOP (ewentualnie TOP PID).
Mitica TOP to presostat SIRAI nie wiem jaki posiada Rocket.
Porównując wygląd Rocket podoba mi się bardziej, może Mitica mi się już opatrzyła ;)

Bardzo dobrze wykonane (może nawet lepiej) są jeszcze ekspresy np. Quick Mill Aquila Deluxe, ECM Mechanika IV Profi (prawiej jak Bezzera)

Tak czy inaczej różnicy w smaku kawy z tych ekspresów nie odczujesz...

Offline evens77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato type V PID, Kawiarka
  • Młynek: Profitec PRO T64
Hej, dziękuje za podpowiedź. Te dane o których piszecie  są mi znane. Myślałem, że ktoś z użytkowników coś napisze  Młynek do nich chyba już wybrałem Fiorenzato F4 E NANO V2????
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień 2017, 07:53:56 wysłana przez evens77 »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Fiorenzato F4 E NANO V2
A czemu nie Eureka Atom?

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Nie mam nic przeciwko "atomowym" propozycją ;) wolałbym EVO 64 od Rogera z niższym zbiornikiem jak ten duży jako standard jest komuś za wysoki.
Na stronie fiorka jest opcja wyboru pojemności zbiornika podczas zakupu młynka. :mhh:

Hej, dziękuje za podpowiedź. Te dane o których piszecie  są mi znane. Myślałem, że ktoś z użytkowników coś napisze 


Pompa rota, warto ją mieć na pokładzie. Z ekspresem czy to będzie Bezzera czy Rocket i tak będziesz musiał trochę z nim "porozmawiać" by wydobyć z niego max możliwości. Ty jako osoba która go poskromi będzie miała multum z tego przyjemności.  Warto o tym pomyśleć. Patrz wypowiedzi kolegów na tym forum, ostatnia wypowiedź z tego co pamiętam kolegi Kulki podczas pomiaru temperatury wody w sitku. Temperatura +/- 0,5 stopnia. :ok: Szacun.  :ok:
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline evens77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato type V PID, Kawiarka
  • Młynek: Profitec PRO T64
Zarówno w Bezzerze Magica s Pid jak i w Rockect Mozzafiato Type V jest pompa wibracyjna dopiero w Rocket Mozzafiato Evoluzione jest pompa rotacyjna z tego co podaje producent???

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Jak nie ma pompy rotacyjnej na pokładzie, to ja będąc na Twoim miejscu pomyślałbym o zmianie ekspresu.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline evens77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato type V PID, Kawiarka
  • Młynek: Profitec PRO T64
Napiszę jeszcze że rozważam zakup młynka ECM S-Automatik 64, Profitec PRO T64, lub Rocket Fausto tylko czy to dobry wybór???

Offline quorthon Mężczyzna

  • Wiadomości: 96
  • Ekspres: Ascaso Steel UNO Prof Electronic, Chemex, Clever Dripper, V60-02, Aeropress, Gabi
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47, Tchibo (KM3873)
Napiszę jeszcze że rozważam zakup młynka ECM S-Automatik 64, Profitec PRO T64, lub Rocket Fausto tylko czy to dobry wybór???

Jeśli takie opcje rozważasz, to zerknij też na Ceado E6P - z czystym sumieniem mogę polecić jako docelowy młyn. Prosta konstrukcja bez elektronicznych przeszkadzajek ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi