Autor Wątek: DeLonghi 145 vs 685 - boiler vs termoblok  (Przeczytany 2278 razy)

Offline philly

  • Wiadomości: 70
DeLonghi 145 vs 685 - boiler vs termoblok
« dnia: 10 Grudzień 2017, 10:07:40 »
Zazwyczaj pijam kawe typu long black, ok. 200 ml. Rozwazam zakup DeLonghi 145 albo 685. Pierwszy ma stalowy boiler, drugi - termoblok.
Zwazywszy, ze najpierw nalewam goracej wody do kubka oraz ze zalezy mi na czasie, ktory model bedzie lepszy? Jak dlugo trzeba czekac, zanim oba ekspresy beda gotowe do pracy? Ile czasu potrzebuja, zeby ostygnac do wlasciwej dla ekstrakcji kawy temperatury po nalaniu goracej wody?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: DeLonghi 145 vs 685 - boiler vs termoblok
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2017, 10:40:42 »
Nie wiem czy znajdziesz tu kogoś kto pija taką kawę. Może kolega @Tedi pomoże, on pija Tedipresso.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline philly

  • Wiadomości: 70
Odp: DeLonghi 145 vs 685 - boiler vs termoblok
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudzień 2017, 11:22:00 »
Przede wszystkim przepraszam za umieszczenie watku w zlej podsekcji forum - prosze admina o przeniesienie do "ekspresy kolbowe". Poandto,  chodzilo mi o model 146.B, bo 145 juz nie jest produkowany

Mysle, ze rozwiazaniem dla mnie jest uzywanie osobnego czajnika elektrycznego do goracej wody, a boilera w ekspresie tylko do ekstrakcji kawy i ewentualnie uzyskania pary do spienienia mleka.

Inna kwestia - czy pojemnosc boilera w 145 jest wystarczajaca na spienienie mleka i ok. 60ml espresso?
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2017, 11:52:28 wysłana przez philly »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: DeLonghi 145 vs 685 - boiler vs termoblok
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Grudzień 2017, 11:57:43 »
To już lepszy pomysł z tą wodą osobno, ale nadal ekspresy te, obydwa, będą miały problem ze stabilnością temperaturową i systemem super crema. Poszukaj sobie na forum tych dwóch haseł. Super crema to system, który sztucznie tworzy piankę, ale uniemożliwia prawidłową ekstrakcję do espresso. O stabilności temperaturowej pewnie książkę dałoby się napisać z wątków na tym forum, musisz sam poszukać, ważne, że te ekspresy jej nie mają.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline philly

  • Wiadomości: 70
Odp: DeLonghi 145 vs 685 - boiler vs termoblok
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Grudzień 2017, 12:45:02 »
No wlasnie zrobilem research i model 146 nie posiada filtra crema. Ponadto, powinien sie cechowac dobra stabilnoscia temperaturowa w porownaniu z termoblokiem w 685. Powinien teoretycznie dac espresso podobnej jakosci co modele typu Ascaso Basic czy podobne.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: DeLonghi 145 vs 685 - boiler vs termoblok
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Grudzień 2017, 13:09:46 »
Chyba coś przeoczyłeś czytając wątki o stabilności temperaturowej, ale to Twój wybór, na twoim miejscu poczytałbym uważniej, przede wszystkim zwrócił uwagę na plastikową kolbę i pewnie grupę. Nie chce mi się wierzyć, że nie ma tam systemu super crema, jeśli nie w kolbie to sitko jest podwójne. Widzę, że już wybrałeś i chcesz, żeby ktoś zdjął z Ciebie odpowiedzialność za zakup. Ja tego nie zrobię. Za te pieniądze kupiłbym kawiarkę, młynek i frenchpress do spieniania mleka.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5086
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: DeLonghi 145 vs 685 - boiler vs termoblok
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Grudzień 2017, 13:25:48 »
A ja napiszę inaczej - jak szukasz argumentów przeciw kupnie, to są one na forum. Jeśli nie chcesz ich widzieć - Twoja sprawa, ale nie przychodź później z płaczem, że coś nie wychodzi. I ciekaw na jakiej podstawie napisałeś

Powinien teoretycznie dac espresso podobnej jakosci co modele typu Ascaso Basic czy podobne.

Bo teoretycznie to on się nie różni, według opisów, od profesjonalnych sprzętów.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: DeLonghi 145 vs 685 - boiler vs termoblok
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Grudzień 2017, 15:20:40 »
Nie wiem czy znajdziesz tu kogoś kto pija taką kawę. Może kolega @Tedi pomoże, on pija Tedipresso.


Zawsze podobał mi się ekspres automatyczny. Naciskasz guzik i leci kawa do filiżanki, ba do szklanki nawet. :lol2:  Na własne potrzeby stosuję pewną metodę która dzięki dobremu przemiałowi z  młynka i odpowiednim parametrom ekstrakcyjnych które mam zapewnione w ekspresie kolbowym powoduje, że taki czy owaki automat do kawy pozostaje daleko w tyle względem smaku do mojej kawy.
Kolejna zaleta, kupuję sporo różnych kaw które dla przykładu, nie smakuję mi z tej kawy espresso,  robię z tej i innych kaw różne mieszanki które przy innym przemiale jaki stosuje się do espresso i innej temperaturze zaparzania otworzą swoje pozytywne smaki dla mojego języka, w efekcie nie marnuję kawy tylko zawsze piję ją taką jaką lubię.  :)  Mieszanie kaw jest fajne, mam przy tym bardzo duży wpływ na końcowy smak.  :)
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi