Autor Wątek: Nivona 768 czy Siemens EQ6 lub...?  (Przeczytany 9654 razy)

Offline mjoker

  • Wiadomości: 9
Nivona 768 czy Siemens EQ6 lub...?
« dnia: 09 Grudzień 2017, 16:19:28 »
Do Admina: Jeśli usuwasz post, to chociaz podaj powod usuniecia.

Podałem w innych wątkach. fux

Sporo juz sie naczytalem i dzis pojechalem do sklepu "pomacac" Nivone 768.
W sklepie Pani jakoś niespecjalnie zachwalala Nivone, a bardziej Siemensa EQ6 seria 300 - pieniadze takie same, 3190zł, z tym, że za Siemensa jest zwrot 300zł.

Niestety jakoś nie przemawia do mnie ten dotykowy wyswietlacz w Siemensie. Jako elektronik uwazam, ze jest to gadzet ktory jako pierwszy moze sie zepsuc.
Poza tym, czytalem, ze mlynek ceramiczny przy twardszych ziarnach potrafi sie zepsuc (opinia z porownywarki cenowej). Tam tez dwie osobypisaly, ze tuz po uplywie okresu gwarancyjnego ekspres sie zepsul. Padla tez sugestia, ze moze to specjalna zagrywka producenta.

Kawy jakie pijamy to glownie mleczne, czasem espresso. Dziennie ok 10szt pojemnosci ok 250ml

Czytalem, ze aroma balance w Nivonie naprawde dziala - co przemawia na jej korzysc.
Niestety tez czytalem, ze mleko jest niedostatecznie cieple... to prawda?

A moze powinienem na cos innego zwrocic uwage?

Juz i tak naciagnalem budzet, bo zakladalem 2000-2500zł, a tu juz ponad 3000zł, dlatego chodzi mi o trwaly, bezawaryjny ekspres, ktory bedzie mnie cieszyl dobra kawa przez lata.


Oraz pytanie o rozszerzona gwarancje. Warto przedluzac ja do 5lat? jej koszt to ok 25% wartosci ekspresu.
Jakie sa ceny serwisu, typowych usterek w ekspresach? Ktory serwis tanszy itp.
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2017, 07:07:40 wysłana przez fux »

Offline kosa666

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Nivona 778
Odp: Nivona 768 czy Siemens EQ6 lub...?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2017, 18:53:43 »
Witam na Forum!  :bry:

Sam kawy nie piję w ogóle (czyli NIE ZNAM SIĘ, ALE SIĘ WYPOWIEM  :evil: ), ale od jakiegoś czasu chciałem kupić żonie i córce w prezencie ekspres ciśnieniowy. Tak trafiłem na to forum. Zacząłem od dłuższego czasu czytać tematy tutaj. Określiłem potrzeby (w domu się pije tylko kawy mleczczne - latte macchiato i cappuccino):
- automatyczny spieniacz do mleka
- wężyk na mleko do kartonika (by nie myć pojemnika)
- możliwie bezobsługowy
- dobre opinie

Doszedłem do wniosków po lekturze tutaj, że automaty wg. kolejności:
1. JURA
2. NIVONA (jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości)
3. cała reszta

Na JURĘ mnie nie stać - i tak zakupiłem z okazji Mikołaja Nivonę 778  :uklony:

Moje wrażenia:
- działa  :evil:
- rzeczywiście zmiana aromatu jest odczuwalna (żona wyczuje, nawet jak nie wie że zmienione)
- dobrze działa aplikacja na telefonie
- młynek nie jest super cichy
- żona zachwycona - znów jestem "kochanym mężusiem"  :mrgreen:
- filtr który jest w zestawie wystarcza na ok 50 litrów wody, przed zakupem przeliczyłem sobie na ile kaw to wystarczy - po zakupie sądzę, że ta ilośc będzie znacznie mniejsza ze względu na ilość wody jaka idzie na ciągłe płukanie spieniacza i układu (zawsze po włączeniu czyści system, po zrobienie kawy mlecznej - spieniacz i jak przechodzi w stan uśpienia to też czyści), nie narzekam, bo dzięki temu jest czyściej i bardziej bezobsługowo, ale warto o tym wiedzieć bo filtr kosztuje ok 40zł

No i największe zdziwienie (pierdoła, ale nie daje mi spokoju): wszędzie piszą, że szwajcarska jakość (nawet na froncie jest napis SWISS QUALITY), a wyprodukowano w Niemczech (nawet kod EAN jest niemiecki)  :o

Nie wiem czy przydadzą Ci się moje wywody, ale rozumiem Twój ból - większośc użytkowników tutaj to smakosze kawy, którzy na pytania o automaty w 90% udzielają odpowiedzi w stylu "kup se kolbę i młynek" (moim zdaniem jak ktoś już pyta o automat, to znaczy że chce automat a nie kolbę).

PS - nie musisz płacić tyle ile pokazują w elektromarketach - ja znalazłem firmę w Krakowie, która ma normalny sklep stacjonarny i sprzedaje z PL dystrybucji kilka stówek taniej

Jak masz jakieś jeszcze pytania - pisz na PRV

Pozdrawiam


Offline Paweł87

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Niwona 768
Odp: Nivona 768 czy Siemens EQ6 lub...?
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Grudzień 2017, 23:49:07 »
Witam. Od dzis jestem posiadaczem nivonki. Pierwszy ekspres ciśnieniowy. Miał być zakup koło 2tys czyli siemens albo cos podobnego głownie do latte i około 4 kaw dziennie ale pan z serwisu barista przekonał mnie do Nivony 768. Zakup za 3200zl plus ubezpieczenie 1000zl od uszkodzeń mechanicznych na 5 lat czyli wychodzi dużo więcej niż bym chciał. Ale 20 rat i do maja nie płace wiec jakoś to będzie. Zalety? Młynek stalowy- ponoć ceramika pęka. Ponoć piszą ze smak przypalony ale nieprawda-zależy od ustawień danego młynka-sposobu parzenia.Wszędzie w przemyśle, kawiarniach maja stalowe mlynki. Wysokość wylewki 14cm wiec wchodzi wysoka  szklanka do latte. Mleko standardówe żółte opakowanie 2,8% spienia idealnie na gęsta pianę. Najpierw leci gorące mleko  a potem sie przełącza na opcje piany. Można regulować ilośc ciepłego/piany na bieżąco. Kawa czarna super czarna i shot mocny. Głośność... Na otwartej hali wydawało sie ciszej. W ciasnej kuchni troche głośno ale da sie przeżyć. Pojemnik na fusy na kilkanaście kaw. Fusy suche czyli dobrze wyciśnięte. Duży zbiornik na wodę. Zarówno czysta jak i scieki. Jest mocno wyczuwalna różnica w ustawieniu systemu parzenia 1-3. 1-delikatna, 2-średnio gorzka, 3-mocna przepalona. Plus kilka stopni mocy kawy i ilości kawy (pojemności kielonka). I trzy stopnie mielenia. Czyszczenie automatyczne, bardzo przyjazne, bezobsługowe. Plus aplikacja Bluetooth do robienia zdalnie czytaj koniec pytań siostry/dziewczyny itd typu: zrobisz mi kawę? Po prostu musi być tylko
Podstawiony kielonek i sie wybiera wszystkie opcje jakby sie stało przy kawomacie. Kawa naprawde pyszna- jak w kawiarni,Statoilu,Orlenie itp. Jeśli bedzie działał bezawaryjnie to zakup jak najbardziej udany. Chociaż wcale nie tani ale raz na kilka lat jeśli sie wyda pare stówek więcej na dobra rzecz to większy pożytek niż jak kupić kilka stówek taniej ale pic codziennie mniej smaczna kawę. Bardzo polecam!

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Nivona 768 czy Siemens EQ6 lub...?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Grudzień 2017, 07:08:16 »
Kawa naprawde pyszna- jak w kawiarni,Statoilu,Orlenie itp.

 :lol2:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Nivona 768 czy Siemens EQ6 lub...?
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Grudzień 2017, 07:27:40 »


Kawa naprawde pyszna- jak w kawiarni,Statoilu,Orlenie itp.
Co to za kawiarnie odwiedzasz, że serwują kawy jak na statoilu?

Cytuj (zaznaczone)
raz na kilka lat jeśli sie wyda pare stówek więcej na dobra rzecz to większy pożytek niż jak kupić kilka stówek taniej ale pic codziennie mniej smaczna kawę. Bardzo polecam!

To akurat częściowo prawda częściowo złudna nadzieja. Można wydać parę stówek więcej i nadal pić mniej smaczną kawę .



Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Nivona 768 czy Siemens EQ6 lub...?
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Grudzień 2017, 08:08:32 »
Niestety ludziom wmawia się głupoty tylko po to by wyciągnąć od nich kasę. A efekty mizerne. Pierwszy krok zrobiony. Może kiedyś dojdzie do nawrócenia :D
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień 2017, 08:13:05 wysłana przez GrizzzLee »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Nivona 768 czy Siemens EQ6 lub...?
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Grudzień 2017, 08:20:56 »
Kawa naprawde pyszna- jak w kawiarni,Statoilu,Orlenie itp.
Co to za kawiarnie odwiedzasz, że serwują kawy jak na statoilu?
Zwykłe ;)

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Nivona 768 czy Siemens EQ6 lub...?
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Grudzień 2017, 08:22:11 »
Kawa naprawde pyszna- jak w kawiarni,Statoilu,Orlenie itp.
Co to za kawiarnie odwiedzasz, że serwują kawy jak na statoilu?
Zwykłe ;)
Rzekłbym, że to właśnie są miejsca niezwykłe. Tam dzieją się różne cuuda.
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień 2017, 08:27:42 wysłana przez GrizzzLee »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Nivona 768 czy Siemens EQ6 lub...?
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Grudzień 2017, 08:23:56 »
Też kiedyś kawa ze stacji była dla mnie wzorem niedoścignionym. Dziś w drodze, jak nie mam ze sobą swojej kawy, wolę kupić tabliczkę czekolady

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Nivona 768 czy Siemens EQ6 lub...?
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Grudzień 2017, 09:26:47 »
Kawa naprawde pyszna- jak w kawiarni,Statoilu,Orlenie itp.
Co to za kawiarnie odwiedzasz, że serwują kawy jak na statoilu?
Zwykłe ;)
Rzekłbym, że to właśnie są miejsca niezwykłe. Tam dzieją się różne cuuda.
Zależy z jakiej perspektywy się na to patrzy, patrząc z jego zwykłe, dla nas nie...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Nivona 768 czy Siemens EQ6 lub...?
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Grudzień 2017, 09:33:20 »
Skoro już dryfujemy w stronę stacji  - Statoil to Circle K - trafiłem na artykuł traktujący o nowym rekordzie ilości sprzedanych kaw jednego dnia na jednej stacji. 1931 kubeczków... Stacja pracuje 24/7, z małą przerwą na zamknięcie dnia. To nam daje 80 kaw na godzinę, a podejrzewam że były jednak godziny gdzie klientów było mniej. Pytanie jakie automaty i ile są na tej stacji ;) I ile taki automat kosztuje?

Tutaj link
LMWDP #469

Offline kosa666

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Nivona 778
Odp: Nivona 768 czy Siemens EQ6 lub...?
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Grudzień 2017, 20:29:18 »
Wysokość wylewki 14cm wiec wchodzi wysoka  szklanka do latte.

Uprzedzam: jak ktoś chce kupić w IKEI poniższą szklankę do latte - NIE MIEŚCI SIĘ  kawka




Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Nivona 768 czy Siemens EQ6 lub...?
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Grudzień 2017, 23:33:30 »
NIE MIEŚCI SIĘ
A po co ma się mieścić? Mleko spienia się dyszą w dzbanku, espresso robisz do małego dzbanuszka. Składniki łączysz w szklance/filiżance/wiaderku bez ograniczeń wynikających z wymiarów ekspresu.

Offline kosa666

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Nivona 778
Odp: Nivona 768 czy Siemens EQ6 lub...?
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Grudzień 2017, 18:34:30 »
A po co ma się mieścić? Mleko spienia się dyszą w dzbanku, espresso robisz do małego dzbanuszka. Składniki łączysz w szklance/filiżance/wiaderku bez ograniczeń wynikających z wymiarów ekspresu.

1. Kolega napisał, że mieszczą się wysokie szklanki, więc podważyłem to (przynajmniej w zakresie rzeczonego produktu)
2. To jest dział o ekspresach AUTOMATYCZNYCH, więc tutaj powinno się robić latte AUTOMATYCZNIE, jeżeli uważasz inaczej to chętnie poczytam w innych działach
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2017, 18:36:34 wysłana przez kosa666 »

Offline mjoker

  • Wiadomości: 9
Odp: Nivona 768 czy Siemens EQ6 lub...?
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Grudzień 2017, 17:23:23 »
Widze, ze moj watek zostal otwarty :)
No wiec i ja wtrace swoje 5 groszy.

Kupilem Nivone 778, bo szara (768) mi sie nie podobala.
Pierwsze uruchomienie w pierwszy dzien Swiat - gdyz byl to prezent.
Jak pisalem, mial robic kawy mleczne (do tego byl zakupiony) i .... robi - jak na moj gust i zony - smaczne.
Mleko bardzo ladnie spienione. Aroma Balance faktycznie dziala - czuc roznice.
Bluetooth - moim zdaniem bez sensu. I tak trzeba podejsc do automatu by go wlaczyc po uspieniu, a po wlaczeniu sie plucze.
Mialoby to sens, gdyby np: wstajemy, lezac w lozku na telefonie uruchamiamy zaparzanie kawy, schodzimy do kuchni a tam juz czeka na nas kawa. To mialoby sens, a tak... bezsensowny gadzet.
Fajne jest, ze podczas robienia kawy mozemy regulowac pojemnosc mleka i kawy z osobna.

Ma jedna wade... Pije 3 razy wiecej kaw niz zwykle.

Podsumowujac.
Do kaw mlecznych swietny zakup. Do czarnych, nie oceniam bo nie pijam, a nawet jesli to jest to 1% wszystkich kaw.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi