Autor Wątek: Ceny kawy w palarniach  (Przeczytany 5562 razy)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Ceny kawy w palarniach
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Grudzień 2017, 10:52:31 »
Tak jak wspomniał @donkiszot lepiej trafić nie mogłeś.
W samym centrum Gdyni masz black&white, czyli wyśmienita kawa, rożne metody parzenia, no i ludzi z którymi będziesz mogl porozmawiać i zakupić kawę. Oni z reguły maja kawy z CRS, około 30-35 złotych za 250 gram.
Sam mieszkam w Gdańsku i niestety tam nie zawsze mi po drodze, ale gdybym mogl to minimalnie raz w tygodniu bym orzyjezdzal. Oprócz kawy jeszcze bardzo dobre ciasta maja własnego wyrobu.

Offline Dziki029 Mężczyzna

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Hario-V60, Aeropres, Phin, Bialetti+tuttocrema, GAT
  • Młynek: Comandante C40 MK3
Odp: Ceny kawy w palarniach
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Grudzień 2017, 14:56:04 »
Co do zestawu to mam już wagę, termometr i czajnik a resztę kupie sobie pod choinkę ha ha.
Driper chciałem porcelanowy/szklany - lepiej trzyma ciepło(pisze takie mądre rzeczy, o których się naczytałem a w praktyce nie wiem nawet jak się tego używa  [emoji38]) raczej nie powinienem go pobić ale kto wie. Musze sam się przekonać i nauczyć się z takiego zestawu korzystać. Po lekturze na forum statystycznie wyszło mi, że zestaw jaki chcę kupić jest najlepszym rozwiązaniem. Jakie osiągnę rezultaty to juz jest kwestia wprawy i oczywiście odpowiedniej kawy dlatego założyłem ten temat. Szkoda byłoby wydać pieniądze na kawę niskiej jakości w niewiadomych miejscowych palarniach, a palarni jest bardzo dużo, że człowiek dostaje oczopląsu i nie wie co kupić. Niska cena zawsze kusi.Zdaje sobie jednak sprawę, że do tej pory, a nawet teraz kupuje kawę mieloną w supermarketach i jakość pewnie jest taka sama więc też pieniądze marnotrawię. Ale już niedługo  :D.
Teraz już mniej więcej wiem jak to jest z palarniami kawy. Internet jest pełen propozycji, przecen, promocji. Posłucham jednak forumowego głosu rozsądku i pozostanę przy forumowych palarniach kawy.
No cóż mamy weekend a więc jutro lecę do black&white. Skoro polecacie tę kawiarnie to grzech nie zajechać.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ceny kawy w palarniach
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Grudzień 2017, 15:40:40 »
Driper chciałem porcelanowy/szklany - lepiej trzyma ciepło
Może i lepiej, ale najpierw trzeba mu je dostarczyć. Temu z tworzywa nie trzeba, nic nie zabierze tego ciepła przeznaczonego dla kawy.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Ceny kawy w palarniach
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Grudzień 2017, 16:23:11 »
zgodzę się z przedmówcami Aeropress to dobry wybór który daje nieskończenie dużo możliwości w metodach parzenia! sam długo nie mogłem się do niego przekonać, ale ostatnio ratuje mnie wielokrotnie jak walczę z V60 czy Kalitą.

Offline Dziki029 Mężczyzna

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Hario-V60, Aeropres, Phin, Bialetti+tuttocrema, GAT
  • Młynek: Comandante C40 MK3
Odp: Ceny kawy w palarniach
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Grudzień 2017, 13:25:50 »
Ok kończąc temat na poczatek przygody z kawą pozostaję  przy  moim zestawie. Wiem napewno, że z czasen dokupię inne urządzenia do parzenia kawy.
Dzieki za pomoc.
Pozdrawiam.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi