Autor Wątek: Powrót do korzeni :)  (Przeczytany 10272 razy)

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Powrót do korzeni :)
« dnia: 29 Listopad 2017, 14:29:59 »
Postanowiłem rozpocząć ten wątek, bo po ponad 8 letniej przygodzie z kawą i różnymi urządzeniami do jej przyrządzenia potrzebnymi, wróciłem do korzeni. No może nie zupełnie, bo początek to był automat, ale do czegoś co było zaraz po nim. Co ciekawe, nie wiąże się to z zaprzestaniem kontynuowania swojej pasji a raczej z przekonania, że aby napić się dobrej kawy nie potrzeba sprzętu za wielkie pieniądze - oczywiście młynek mam dobry :) ale ekspres wystarczy zwykły z jednym bojlerem bez żadnych udziwnień. Osobiście można się zachwycać nowinkami, ułatwieniami - pewnie, można to traktować jako część tej pasji kawowej ale ja dojrzałem do tego żeby po prostu napić się kawy a że nie przepadam za metodami alternatywnymi to dlatego została maszyna do espresso.
Do tej pory szedłem drogą podobną jak inni - był automat, jeden bojler z podstawowym młynkiem, później HX, DB z pidem i rota, kilka innych lepszych młynków, aż wreszcie wymarzona dźwignia.
Dźwignia znalazła nowego właściciela a ja znalazłem jednobojlerowca. I powiem Wam, że piję bardzo dobrą kawę, nie mam problemów z zaparzaniem, spienianiem, rysowaniem na kawie - wszystko czego potrzebuję :). Oczywiście nie uważam, że te wszystkie lata były zbędne - wręcz przeciwnie, bardzo dużo mnie nauczyły ale dla kilku kaw dziennie nie potrzebuję nic więcej.

Ciekaw jestem co Wy o tym sądzicie :)

W młynie: ziarna

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Powrót do korzeni :)
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Listopad 2017, 14:41:08 »
Ja tam jestem na etapie jednobojlerowca z podstawowym młynkiem i myślę o HX  :mrgreen:
Wiec jeszcez sporo przede mną. Ale lubię prostotę ;-)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Powrót do korzeni :)
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Listopad 2017, 14:55:01 »
ja znalazłem jednobojlerowca
To QM Pippa ?

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Powrót do korzeni :)
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Listopad 2017, 14:57:04 »
Tak to QM Pippa :)
W młynie: ziarna

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Powrót do korzeni :)
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Listopad 2017, 15:11:51 »
Ładny ;) Rysuje nam się nowy trend na forum- odchodzenie od wielkich parowozów i gastro młynków na rzecz mniejszych kompaktowych sprzętów.
Musisz tylko zamienić Fiorka na Ceado i będziesz całkiem trendy  :mrgreen: Piszę to bez złośliwości, zazdroszczę przebytej drogi i zdobytego doświadczenia zwłaszcza na QM Achille 0996 PID.  :szampan:

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Powrót do korzeni :)
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Listopad 2017, 15:12:00 »
Jeśli nie więcej niż 1-2 kawki na raz, to bojler nie będzie gorszy. Ja przez parę miesięcy przeszedłem drogę termoblok-bojler-hx i miała być powrotna, ale na razie się zatrzymałem, dla dzieci coraz częściej coś trzeba spienić i namalować :)

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Powrót do korzeni :)
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Listopad 2017, 15:31:05 »
Zmiana młynka była by teraz zbyt kosztowna. Wartość w sprzedaży mojego już 4 letniego F64 to ok. 1000 zł. Cena nie adekwatna do jego wartości dodanej, on nie stracił nic od nowości. Od chyba roku ma nowe żarna. Nic się nie zepsuło przez te wszystkie lata.
W młynie: ziarna

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Powrót do korzeni :)
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Listopad 2017, 15:59:08 »
Ja już chyba kilkukrotnie byłem o krok od zakupu HX z E61 po czym zawsze dochodziłem do wniosku, że przecież espresso, które pije bardzo mi podchodzi. Gdzie nie pójdę na miasto to piję albo podobne albo gorsze, a moja druga połówka jest mega zadowolona z cappu, które w sumie łatwo się robi - zwłaszcza znając dobrze ekspres :) Także można tylko życzyć dobrej kawki na nowym sprzęcie.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Powrót do korzeni :)
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Listopad 2017, 18:06:53 »
Ja aktualnie najczęściej używam Caravelka i aergrinda. Zestaw malutki i bezgłośny, a jest pysznie :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Powrót do korzeni :)
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Listopad 2017, 19:28:45 »
wróciłem do korzeni

Ale z doświadczeniem :).

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Powrót do korzeni :)
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Listopad 2017, 21:03:51 »
Ładny zestaw :)
To teraz czeka mnie długa przeprawa. Na razie jest pierwszy ekspres, duzo nauki, zabawy i na pewno pokory, ale widzę z opowieści, ze będzie tez pózniej ciekawość i przeprawa przez inne zaparzacze kawowe :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Powrót do korzeni :)
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Listopad 2017, 21:55:59 »
Ja aktualnie najczęściej używam Caravelka i aergrinda. Zestaw malutki i bezgłośny, a jest pysznie :)
I dla pijanych tylko espresso jest to moim zdaniem najlepsze co można mieć w kuchni, czy nawet w biurze.
LMWDP #469

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Powrót do korzeni :)
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Listopad 2017, 22:20:09 »
No ale opanowanie takiej dźwigni to chyba nie lada wyzwanie? Tydzień urlopu chyba nie wystarczyłby  :o  :)

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Powrót do korzeni :)
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Listopad 2017, 23:06:38 »
No ale opanowanie takiej dźwigni to chyba nie lada wyzwanie?
Nie taki diabeł straszny ;) Taka dźwigienka wiele wybacza, wyrozumiała, cierpliwa i dobra :)

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Powrót do korzeni :)
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Listopad 2017, 13:06:25 »
Ale teraz brakuje Ci miejsca na filiżanki :P

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi