Autor Wątek: Kawiarka elektryczna, stalowa, programowalna - propozycje  (Przeczytany 8659 razy)

Offline philly

  • Wiadomości: 70
Kawiarka elektryczna, stalowa, programowalna - propozycje
« dnia: 27 Listopad 2017, 18:27:56 »
Witam wszystkich serdecznie!
Poszukuje kawiarki, ktora spelni nastepujace wymagania:
- kawiarka elektryczna, stalowa
- mozliwosc zaprogramowania pory uruchomienia kawiarki
- "wielkosc" 2-4 filizanki
- duza moc, ktora skroci jak najbardziej czas przygotowania kawy.

Chodzi mi o urzadzenie, ktore pozwoli na przygotowanie kawy dla 1 osoby i nie zajmie to dluzej niz kilka minut.

Mam tez nastepujace pytania:
- jak dlugo zmielona kawa nadaje sie do uzytku po zmieleniu?
- czy ekspres kolbowy bylby dla mnie lepsza opcja niz kawiarka? Czy istnieje ekspres, ktory pozwala na zaprogramowanie proporcji kawy do wody? W kawiarce zawsze trzeba wypelnic sitko do pelna, pozostawiajac moze 0,5 cm od krawedzi, co sprawia, ze stezenie wyciagu jest zawsze takie samo i za wysokie jak dla mnie, a ja wolalbym nie rozcienczac pierwotnego wyciagu.

Prosze o sugestie

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Kawiarka elektryczna, stalowa, programowalna - propozycje
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Listopad 2017, 19:23:50 »
Czy istnieje ekspres, ktory pozwala na zaprogramowanie proporcji kawy do wody? Chodzi mi o urzadzenie, ktore pozwoli na przygotowanie kawy dla 1 osoby i nie zajmie to dluzej niz kilka minut.
aeropress, phin/slowpresso, clever dripper itp. Proporcje jakie chcesz, jeśli masz elekryczny czajnik pod ręką przygotowanie jest bardzo szybkie.

W kawiarce i kolbie nie można swobodnie dobierać proporcji.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2017, 19:26:40 wysłana przez grex »

Offline philly

  • Wiadomości: 70
Odp: Kawiarka elektryczna, stalowa, programowalna - propozycje
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Listopad 2017, 23:17:13 »
Czy da sie otrzymac w kawiarce cos na ksztalt caffe lungo? Wiem, ze nalezy prowadzic ekstracje do momentu az zacznie byc slyszalne bulgotanie, ale co w przypadku, gdyby zaczekac jeszcze ok. 30 sekund?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawiarka elektryczna, stalowa, programowalna - propozycje
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Listopad 2017, 23:39:31 »
Lepiej dolać czystej wody niż przeciągać ekstrakcję na gorzko.

Z tego co mówisz aeropress ze swoja pudełkową instrukcją powinien być dla Ciebie idealny.

Offline philly

  • Wiadomości: 70
Odp: Kawiarka elektryczna, stalowa, programowalna - propozycje
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Listopad 2017, 23:40:50 »
Nie moge znalezc zadnej kawiarki, ktora bylaby: stalowa, elektryczna, na 2 filizanki, z timerem. Czy istnieje cos takiego? Najabrdziej zblizona jest Botti Kaldo - czy to dobra marka?
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2017, 23:43:21 wysłana przez philly »

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2017, 10:22:43 wysłana przez grex »

Offline philly

  • Wiadomości: 70
Odp: Kawiarka elektryczna, stalowa, programowalna - propozycje
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Listopad 2017, 10:38:32 »
Dzieki. Czy w kawiarce mozna uzyskac efekt crema? Czytalem, ze mozna przy uzyciu kawy z domieszka robusty i powolnym nalewaniu. Czy to sie zgadza?

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Kawiarka elektryczna, stalowa, programowalna - propozycje
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Listopad 2017, 11:30:01 »
Dzieki. Czy w kawiarce mozna uzyskac efekt crema? Czytalem, ze mozna przy uzyciu kawy z domieszka robusty i powolnym nalewaniu. Czy to sie zgadza?

Są kawiarki które coś takiego "robią", ale nie elektryczne. Potrzebujesz jej dla wrażeń wizualnych lub próbowania latte artów? Poza wyglądem kawy to smak się nie zmieni za bardzo.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline philly

  • Wiadomości: 70
Odp: Kawiarka elektryczna, stalowa, programowalna - propozycje
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Listopad 2017, 12:23:45 »
Czy moglbys podac przyklady takich kawiarek, ktore sa wykonane ze stali?

 Doszedlem do wniosku, ze kupie kuchenke elektryczna z timerem i zwykla kawiarke, ale chcialbym, aby byla stalowa (potencjlany szkodliwy wplyw aluminium na zdrowie) i umozliwiala uzyskanie crema, glownie ze wzgledu na walory estetyczne.

Jakie triki zastosowac dla najlepszej pianki? Wolne ogrzewanie? Drobniej zmielic kawe? A propos, czy Graef 702 to bedzie dobry mlynek? Czy w przyszlosci, jesli kupie ekspres kolbowy, bede mogl z niego uzyskac dobry material na espresso?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kawiarka elektryczna, stalowa, programowalna - propozycje
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Listopad 2017, 08:52:53 »
Nie ma sensu, to męczenie się z podkładkami.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Kawiarka elektryczna, stalowa, programowalna - propozycje
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Listopad 2017, 09:30:48 »
Wśród zwykłych kawiarek Bialetti ma model Brikka , z takim jakby spieniaczem do kawy.
Nie jestem wielkim kawiarkowym specem, ale moim zdaniem dużo zalezy też od samej kawy. Czasem uzyskasz coś podobnego do cremy w zwykłej kawiarce. W ekspresach ciśnieniowych też nie zawsze ta crema wychodzi gruba na dwa palce :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline kawek

  • Wiadomości: 63
Odp: Kawiarka elektryczna, stalowa, programowalna - propozycje
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Listopad 2017, 10:13:21 »
Witam wszystkich serdecznie!
Poszukuje kawiarki, ktora spelni nastepujace wymagania:
- kawiarka elektryczna, stalowa
- mozliwosc zaprogramowania pory uruchomienia kawiarki
- "wielkosc" 2-4 filizanki
- duza moc, ktora skroci jak najbardziej czas przygotowania kawy.


Żeby mieć dobrą kawę musisz trochę zmodyfikować wymagania.
Kawiarka elektryczna - da się - np Ariete - uważam że dobry wybór - testowałem różne opcje i jest to dość stabilne urządzenie, kontrolowany wypływ (bo prąd podobnie grzeje co np z gazem nie wychodzi ) - niestety albo stety z alu (można sitko i lejek wymienić na stal ale tu trzeba trzymać potem osobno żeby korozja tego nie dopadła - korozja alu)

Co do reszty : timer jak chcesz możesz kupić luzem do każdej elektrycznej i masz wtedy pełne programowanie nawet zdalne włączanie przez telefon :-).
Natomiast jeśli chodzi o sam pomysł to średni : kawa najlepsza jest tuż po zmieleniu - ponoć z 30 sekund :-) ale na pewno nie taka co całą noc była w lejku.
Jak chcesz skrócić czas robienia kawy a i uzyskać lepszy smak nalej gorącej wody do kawiarki.
Tu jest jeszcze jeden problem związany z wyłączeniem kawiarki - sama niestety od razu po zaparzeniu się nie wyłączy i będzie dopalać kawę przez jakiś czas w ramach funkcji podtrzymywania temp.

Offline hockowa

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: Kawiarka elektryczna, stalowa, programowalna - propozycje
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Grudzień 2017, 19:07:50 »
Podlacze się pod wątek, żeby nowego nie zakładać.
Bije się z myślami co zakupić czy ekspres automatyk ( bo szybko)/ kolbowy czy coś z alternatywnych sprzętów.... Jefnak ze względu na cenę najprawdopodobniej wybiorę alternatywę i tu się waham...wiele lat pilam zwykła rozpuszczalke ( koniecznie z mlekiem)teraz kilka tygodni temu zmienilam na fusiasta, ale zwykła ze sklepu....
Nie wiem w sumie co wybrać czy kawiarkę ( ariete??), Aeropres czy dripper...
Kawę lubię gorąca, nie gorzką ani tym bardziej kwaśna ( po takiej bolał mnie kiedyś żołądek). Nie lubię kawy chłodnej ;)
Myślałam, żeby najpierw zdecydować się na coś i wybrać kawę- kupić na wypróbowanie już mieloną w którejś z palarni ( tu też już mętlik mam, ale myślę, że napiszę do palarni i poproszę o pomoc w wyborze;).
Ogladalam filmiki odnośnie przygotowania kawy i najbardziej przemawia do mnie kawiarka ;)

Nie wiem czy ktoś jest na forum kto miałby elektryczna kawiarkę? Wpisalam w wyszukiwarke, ale nie znalazłam :/

Młynek pewnie też by się przydał, kiedyś myślę, że kolbowy kupimy, więc młynek pewnie elektryczny byłby wówczas dobrym wyborem. Myślałam o ascaso
Kawę w domu piję tylko ja ( mąż bardzo sporadycznie), pije 2x dziennie

Chciałabym przed świętami zdążyć podjąć decyzję i kupić :)


Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawiarka elektryczna, stalowa, programowalna - propozycje
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Grudzień 2017, 19:33:28 »
Ból brzucha, a owocowa kwaskowatość kaw to dwie różne sprawy, zatem nie zamykaj się tak od razu. :)

Nie napisałaś ile tej kawy ma być w filiżance, ale po rozpuszczalnej i sypanej domyślam się, że raczej więcej niż mniej, zatem kawiarka będzie raczej zbyt intensywna ku temu.

Polecam coś prostszego na początek. Jeśli dripper to raczej clever. Jeśli chcesz zgłębiać tajniki parzenia, to może być aeropress.

Co do kaw, jeśli szukasz czegoś do mleka (choć ostrzegam, że wkrótce możesz nie mieć ochoty go dodawać ;)), raczej szukaj w kawach palonych jaśniej, ale jednak z myślą o espresso, dla kontrastu możesz też sprawdzić coś zupełnie innego, ale pamiętaj o otwartej głowie, bo może smakować bardziej jak mocna herbata niż kawa jaką do tej pory piłaś.

Offline hockowa

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: Kawiarka elektryczna, stalowa, programowalna - propozycje
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Grudzień 2017, 19:40:42 »
Ta kawa sypaną, po której żołądek bolał to piłam jakieś 26 lat temu- ciekawe co było wtedy dostępne ;)

Parę lat temu miałsm okazję pić kawę z kawiarki, ale na pewno była to kawa.marketowa. była jednak to kawa mocna :) gdyby mleko było spienione byłaby ok.

W sumie kawy może być 100-150 ml choć teraz.pojam taka o pojemności około 200 ml.
Mleko do kawy lubię spienione ( mam ten śmieszny brzęczek z Ikei ;) choć mleko pijam bardzo bardzo sporadycznie.
Niestety na zrobienie kawy mam mało czasu ( dzieci nie dają nic zrobić, a obudzić się po nieprzespanej nocy jakoś trzeba).
Coś co smakowało by jak mocna czarna herbata to nie dla mnie ;) . Czarnej herbaty nie lubię.

Myślałam o kupnie jakiejś średniopalonej.
Chyba zacznę robić notatki odnośnie tego wszystkiego bo już zapominam o czym czytałam kilandni temu ;)

Odnośnie mleka do kawy to w.ciagu osttanich 2 miesięcy chyba ze 2-3x piłam z mlekiem ;)

Chciałabyś je wybrać do Warszawy popróbować dobrej kawy, ale nie wiem czy uda mi się wyrwać w tym roku ..
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień 2017, 19:51:55 wysłana przez hockowa »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi