Autor Wątek: Mazzer Super Joly - padła elektryka?  (Przeczytany 3260 razy)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Mazzer Super Joly - padła elektronika?
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Listopad 2017, 08:27:38 »
No i jest jeszcze taki z czasówką w wyłączniku, ale mówimy chyba o najprostszym modelu bez żadnej elektroniki. Chyba? Już się zgubiłem teraz.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Mazzer Super Joly - problem z elektryką?
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Listopad 2017, 09:02:32 »
Dokładnie, to model z dozownikiem (karuzela) i włącznikiem, żadnych timerów itp.

(admin/moderator proszony o zmianę tematu całego wątku, co by nie budzić wątpliwości :) )

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Mazzer Super Joly - padła elektryka?
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Listopad 2017, 09:29:19 »
MSJ nigdy nie rozbierałem ale w takim MD50 jest automatyczny start po pełnym obrocie karuzeli i automatyczny stop po napełnieniu karuzeli kawą. U siebie miałem to wszystko wywalone i zostawiony sam wyłącznik.
Podejrzewałem pad kondensatora ale jak ożył sam z siebie to może ta klapka wyłączająca młyn przy pełnym dozowniku się zawiesiła? (o ile ją masz)
Poprawiłem temat :)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mazzer Super Joly - padła elektryka?
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Listopad 2017, 10:18:46 »
@kulka -a może to była kwestia braku zasilania. Podłączałeś jakąś lampkę do tego zegara, żeby sprawdzić czy działa ?

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Mazzer Super Joly - padła elektryka?
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Listopad 2017, 10:26:56 »
@kulka -a może to była kwestia braku zasilania. Podłączałeś jakąś lampkę do tego zegara, żeby sprawdzić czy działa ?
Nie chciałem o oczywistych rzeczach pisać :) Zasilanie było, zarówno na zegarze, jak i w każdym innym gnieździe, do którego podłączałem młynek.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Mazzer Super Joly - padła elektryka?
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Listopad 2017, 22:31:29 »
MSJ nigdy nie rozbierałem ale w takim MD50 jest automatyczny start po pełnym obrocie karuzeli i automatyczny stop po napełnieniu karuzeli kawą. U siebie miałem to wszystko wywalone i zostawiony sam wyłącznik.
Podejrzewałem pad kondensatora ale jak ożył sam z siebie to może ta klapka wyłączająca młyn przy pełnym dozowniku się zawiesiła? (o ile ją masz)
Poprawiłem temat :)
U mnie jest dokładnie taka sama elektronika i o tym pisałem.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Mazzer Super Joly - padła elektryka?
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Listopad 2017, 10:42:06 »
Dzięki za wszelkie podpowiedzi. Problem zaczął się powtarzać przy przestawianiu młynka, co by np blat wyczyścić. Ruszanie/potrząsanie poprawia sytuację. Pozostaje mi tylko rozkręcenie młyna i zwrócenie uwagi czy luzują się przewody przy włączniku czy gdzieś indziej.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Mazzer Super Joly - padła elektryka?
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Listopad 2017, 11:34:55 »
Masz tą klapkę z przełącznikiem przy wylocie z komory żaren?

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Mazzer Super Joly - padła elektryka?
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Listopad 2017, 11:43:16 »
Nie mam - to wersja manualna młynka (nie automatyczna, gdzie młynem miałby sam domielać kawę), więc chyba nie powinno jej tam być?

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Mazzer Super Joly - padła elektryka?
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Listopad 2017, 11:53:41 »
No to faktycznie tam w środku prawie nic nie ma... Tak jak piszesz, mógł się któryś konektorek poluzować, tylko koniecznie rozładuj kondensator zanim zaczniesz grzebać w środku.
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2017, 12:08:16 wysłana przez Maciek »

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Mazzer Super Joly - padła elektryka?
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Listopad 2017, 12:31:40 »
Znaczy się wypiąć z prądu i pozostawić pokrętło w pozycji załączonej na jakiś czas? Czy jakoś inaczej (laik pyta)?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Mazzer Super Joly - padła elektryka?
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Listopad 2017, 12:35:08 »
Wyjmij wtyczkę z gniazdka, załącz wyłącznik i zewrzyj końce wtyczki czymś metalowym. Najlepiej byłoby zewrzeć jakimś rezystorem. Trzeba po prostu rozładować kondensator podpięty do silnika.
Na dolnej pokrywie wewnątrz jest listwa, możliwe że któryś przewód z niej się wysunął, albo od wyłącznika. 
Tak w uproszczeniu wygląda schemat podłączenia kondensatora w silniku.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Mazzer Super Joly - padła elektryka?
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Listopad 2017, 13:41:13 »
Podejrzewam, że rezystora nie masz pod ręką. Dotknij bolcami wtyczki do mokrej szmatki, potem zewrzyj czymś metalowym.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Mazzer Super Joly - padła elektryka?
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Listopad 2017, 13:57:12 »
Heh, to może już lepiej za jakimś rezystorem się rozejrzę ;) Parę kW wystarczy? Wystarczy zewrzeć na parę sekund?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Mazzer Super Joly - padła elektryka?
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Listopad 2017, 14:08:21 »
No bez przesady. Zrób tak jak radzi Maciek. Rezystorem rozładowuje się dlatego, żeby kondensator nie miał szoku, poza tym są wielkie kondensatory i gdybyś chciał je rozładować widelcem to widelec przeniknąłby Ci do wnętrza ciała. Mokra szmatka poradzi sobie z Twoim kondensatorem znakomicie.
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2017, 14:11:16 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi