Autor Wątek: zmian polityki Jura? ekspres jura S8  (Przeczytany 11823 razy)

Offline kuba1983

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: jura s8
zmian polityki Jura? ekspres jura S8
« dnia: 21 Listopad 2017, 16:31:19 »
Jestem zainteresowany ekspresem jura S8. Wcześniej myślałem o jura E80. Polskie ceny to masakra, jura E8 Platin w Polsce to 5790 zł, w Niemczech np. best-in-jura.de 853 euro, po kursie aktualnym ok. 3804 zł, różnica to 1986 zł. Ceny polskie pewnie są takie wysokie bo Polacy zarabiaja więcej niż Niemcy i nas stać  :smiech: Ogólnie wszystkie ekspresy jury w Niemczech są tańsze między 1000 zł / 3000 zł. To bardzo dużo. Sklepy internetowe bez problemu wysyłają towar do Polski, a ekspresy są naprawiane w polskich serwisach, w końcu Unia.

Tu miłe zaskoczenia, ekspres S8 w Niemczech kosztuje 1575 euro, czyli ok. 7024 zł, w Polsce to 6990 zł. SZOK. Czyżby zmiana polityki JURA? Jestem mile zaskoczony, w tej cenie nie będę kupował ekspresu w Niemczech, dam zarobić naszym polskim firmom. Według starej polityki, ten ekspres powinien kosztować myślę, że ok 9500 zł (musi być droższy od J6, cena J6 w Polsce to 8490 zł, w Niemczech 5927 zł). Dodatkowo przy paragonie na S8 36 miesięcy gwarancji - miło.

Ciekawe, czy tendencja się utrzyma i będą nas traktowali, tak jak trzeba :)

Macie może jakieś spostrzeżenia, co do tego ekspresu (S8), czy wato? A może w tej cenie znajdę coś o wiele lepszego? Pijam często kawę z ekspresów jura, nie znalazłem na razie niczego lepszego. Choć może się nie znam...
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2017, 16:37:00 wysłana przez kuba1983 »

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6204
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: zmian polityki Jura? ekspres jura S8
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Listopad 2017, 16:38:55 »
ciekawi mnie jak to się dzieje że akurat z tych ekspresów pijasz kawę. Jeśli tak jest to nie powinieneś mieć problemu żeby wybrać coś z oferty tej firmy dla siebie.

Obawiam się, że na tym forum nie poleca się raczej automatów i to z bardzo konkretnych względów. Każdy kto wykaże minimum zainteresowania tematem, może o tym przeczytać chociażby na stronie głównej. Marketingowe peany też nie cieszą się tu zaufaniem, szczególnie od nowych użytkowników.
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2017, 16:43:19 wysłana przez krystians »

Offline kuba1983

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: jura s8
Odp: zmian polityki Jura? ekspres jura S8
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Listopad 2017, 16:50:37 »
Dla mnie jest ważna wygoda i szybkość. Chce szybo napić się dobrej (pojęcie względne) kawy i wyjść do pracy :) Nie mam czasu na celebrowania przyrządzania kawy w młynkach i 3 różnych urządzeniach. Ja nie ma czasu normalnie zjeść w ciągu dnia. Może tutaj też próżność odgrywa jakąś rolę. Nie mam z tym problemu. Abym mógł zaspokoić Twoją ciekawość, jak to jest, że piję kawę właśnie z tych ekspresów, trzech znajomych właśnie ma ekspresy JURA. Jak się spotykamy, pijemy właśnie tą kawę. Marketingowe peany? Ciekawe. Obnażam dziwną politykę firmy, a Ty odbierasz to za marketingowe peany.

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6204
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: zmian polityki Jura? ekspres jura S8
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Listopad 2017, 17:06:50 »
Akurat tutaj użytkownikom, na ogół zależy na jakości, nie na szybkości. Swoje pytanie w sprawie polityki cen musiałbyś skierować do głównego dystrybutora na Polskę lub Europę.
Co do porównania jakości produktu powinieneś wybrać się gdzieś gdzie można taki model przetestować  i sprawdzić czy dla Ciebie jest wart tych pieniędzy. Tutaj może być ciężko, aby ktoś mógł odnieść się do Twojego zapytania, a i tak ocena jest zawsze subiektywna bo każdym ma inne upodobania i priorytety.

Poza tym piszesz, że zastanawiasz się nad czymś, a w sprzęcie już niby masz to urządzenie. Rzucasz cenami, linkami, dzielisz się szokującymi doniesieniami, a nie miałeś czasu nawet się przywitać.  To forum tworzą ludzie, pewna społeczność. I tak jakoś podejrzliwie patrzymy jak ktoś tak ni z gruszki ni z pietruszki wyskakuje z taką wypowiedzią.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: zmian polityki Jura? ekspres jura S8
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Listopad 2017, 17:45:27 »
A dlaczego tylko Jura? Może Nivona jest lepsza? Saeco też ostro wystartowało z marketingiem i niby świetną funkcjonalnością ekspresów. Może warto popróbować coś więcej przed zakupem? Jeśli chcesz coś lepszego smakowo, nieporównywalnie, młynek + ekspres przelewowy, np Moccamaster. Chwila czasu więcej i masz dużo lepszą kawę niż z automatu... Jeśli mowa o piciu dużego kubka. Gdybym w pracy spiął dupsko to 2 minuty i mam włączone parzenie licząc w tym odważenie i mielenie kawy.

Offline kuba1983

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: jura s8
Odp: zmian polityki Jura? ekspres jura S8
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Listopad 2017, 19:57:24 »
Dlaczego jura? Nie wiem do końca. Mam porównanie z ekspresem np. saeco exprelia. Znajomi twierdzą, że jura to mercedes wśród ekspresów, mają jurę A7, są mega zadowoleni. Przy stoisku w Mediamarkt twierdzą oczywiście że jura jest najlepsza - pewnie mają sporę prowizję i zależy im na sprzedaży, dlatego podchodzę do tego z dystansem. Saeco exprelia stoi u mnie w biurze. Masa zabawy, odkamienianie co dwa tygodnie, czyszczenie bloków, jakieś oliwienie, już po kilku kawach trzeba czyścić pojemniki na fusy i co chwilę dolewać wody, to nie dla mnie. W jurze to tylko jedna pastylka raz na jakiś czas i mam spokój. Ekspresy nowszej generacji mają już filtry i nawet chyba saeco podaje że odkamieniamy dopiero po 5000 filiżanek. Chcę czegoś prostego, czegoś co robi przyzwoitą kawę. O marce Nivona niestety nie słyszałem. W jurze dla mnie atutem jest właśnie prostota. Chociaż siemensy wizualnie bardziej mi się podobają. Przeszedłem też przez niemieckie fora internetowe, chwalą ekspresy jura. W Niemczech sprzedaje się ich znacznie więcej niż w Polsce. Prostota i dobra kawa mleczna, to na co przede wszystkim zwracam uwagę.

Offline kuba1983

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: jura s8
Odp: zmian polityki Jura? ekspres jura S8
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Listopad 2017, 20:10:38 »
Akurat tutaj użytkownikom, na ogół zależy na jakości, nie na szybkości. Swoje pytanie w sprawie polityki cen musiałbyś skierować do głównego dystrybutora na Polskę lub Europę.
Co do porównania jakości produktu powinieneś wybrać się gdzieś gdzie można taki model przetestować  i sprawdzić czy dla Ciebie jest wart tych pieniędzy. Tutaj może być ciężko, aby ktoś mógł odnieść się do Twojego zapytania, a i tak ocena jest zawsze subiektywna bo każdym ma inne upodobania i priorytety.

Poza tym piszesz, że zastanawiasz się nad czymś, a w sprzęcie już niby masz to urządzenie. Rzucasz cenami, linkami, dzielisz się szokującymi doniesieniami, a nie miałeś czasu nawet się przywitać.  To forum tworzą ludzie, pewna społeczność. I tak jakoś podejrzliwie patrzymy jak ktoś tak ni z gruszki ni z pietruszki wyskakuje z taką wypowiedzią.

Może i tak, jakość, a nie szybkość, ale świadomie napisałem w dziale ekspresów automatycznych. Więc chyba szybkość tutaj ma znaczenie. I stwierdzam, ze nie zadawałem żadnych pytać względem cen ekspresów, a raczej dzieliłem się swoimi spostrzeżeniami. Choć to akurat nie jest niczym dziwnym i nowym, bo linki do sklepów niemieckich były często omawiane na tym forum. Również polityka cen firmy jura. Ja to jedynie podsumowałem. I to waśnie dzięki temu miejscu przejrzałem na oczy i zacząłem węszyć na niemieckich stronach.
Oczywiście wypróbowałem, niestety nie model S8, który mnie interesuje, bo dopiero na dniach trafia w Polsce do sprzedaży. Piłem kawę z innych modeli E80, A7, smak mi bardzo odpowiada. Więc nie kupuje kota w worku. Środek maja bardzo podobny, jak nie ten sam.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: zmian polityki Jura? ekspres jura S8
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Listopad 2017, 22:19:04 »
To ja może powiem w prost: Święta idą, agencje marketingowe pracują pełną parą, nie masz nawet pojęcia ile marketingu "szeptanego" blokujemy, jeszcze zanim się pojawi. Dlatego koledzy podchodzą z dystansem do kogoś, kto pojawia się "z nikąd" i zachwala jakąś markę/sklep/cokolwiek.

W temacie: Tak, mamy na forum braki w temacie automatów, po prostu 99,9% z nas przedkłada jakość nad wszystko inne, a to natychmiast dyskwalifikuje wszystkie automaty. Z tego co pamiętam chwalone za smak były automaty Quickmill, poszukaj na forum.
Jeżeli chodzi o szybkość, wystarczy nabrać odrobinę wprawy, i na sprzęcie za 7000 zrobisz latte/capu szybciej niż automat, dodatkowy czas zaoszczędzisz na czyszczeniu. Efektem ubocznym będzie poprawa smaku o kilka rzędów wielkości ;)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: zmian polityki Jura? ekspres jura S8
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Listopad 2017, 23:31:28 »
No i przede wszystkim zawsze świeże mleko i czyszczenie dyszy sprowadzające do przetarcia wilgotną szmatką i puszczenia odrobiny pary... Nie ma żadnej zabawy. Odkamienianie raz na ruski rok, choć warto zrobić backflush raz na jakiś czas(ale nie jest to skomplikowane ani czasochłonne). A za cenę takiej jury s8 kupisz naprawdę fajną kolbę i młynek ;)

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6204
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: zmian polityki Jura? ekspres jura S8
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Listopad 2017, 23:40:35 »
O marce Nivona niestety nie słyszałem.
To niedobrze o Tobie świadczy, że nie znasz tej marki, ale nie dlatego, że o niej nie słyszałeś, tylko że nie czytałeś. Widzisz, jest w dziale automatów pierwszy post, wyróżniony w dodatku. Nazywa się "Chcę kupić ekspres. Przeczytaj zanim zapytasz." a w nim link do testu porównawczego Nivony, DeLonghi i Jury. Szanuj proszę innych członków tej społeczności i ich czas i zaangażowanie.

Trafisz tutaj głównie na pasjonatów chętnych do pomocy, którzy tak jak pisał Maciek - radzą sobie szybciej niż automat robiąc o niebo lepszą kawę. Jednak powinieneś się wykazać pewną pokorą i kulturą, wtedy zapewne chętnie Ci pomogą.

Offline kuba1983

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: jura s8
Odp: zmian polityki Jura? ekspres jura S8
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Listopad 2017, 00:32:12 »
krystians, na pewno zgłębię temat. Wszystko się dzieje jednak bardzo szybko. Na tym forum jest masa informacji. Staram się, czytam, zastanawiam. Jestem zielony jeśli chodzi o kawę. Nigdy nie piłem "tej dobrej", tak mi się przynajmniej wydaje. Nawet nie wiem, gdzie w Warszawie mogę wypić naprawdę dobrą kawę, espresso i kawę z mlekiem - ale taką dobrą. Przeważnie pijam kawy mleczne. Pewnie na forum jestem w stanie odnaleźć tą informację. Będę grzebał, szukał, może znajdę. Możesz mi wierzyć, że bardzo szanuję czas innych ludzi.

Offline kuba1983

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: jura s8
Odp: zmian polityki Jura? ekspres jura S8
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Listopad 2017, 01:30:41 »
O marce Nivona niestety nie słyszałem.
To niedobrze o Tobie świadczy, że nie znasz tej marki, ale nie dlatego, że o niej nie słyszałeś, tylko że nie czytałeś.

I jestem już po lekturze artykułu. Rzeczywiście rzeczowy i przydatny. Dziękuję za nakierowanie. Bardzo szybko nadrobiłem zaległości i utwierdziłem się w przekonaniu, że jednak jura. Dobre espresso, dobrze spienione mleko, łatwa i prosta obsługa. Model S8 będzie wyposażony jeszcze w duży dotykowy wyświetlacz, co jest dodatkowym plusem. Jeszcze tylko wybór odpowiedniej kawy. Tu będzie dopiero dramat. W Bialetti Mukka najbardziej mi smakuje Pellin Top, mam też illy do kafetierek i lavazza oro. Kawa mleczna w bialetti mukka o niebo bardziej mi smakowała, niż w ekspresie saeco exprelia. Mam gdzieś w szafce schowany kilogram ziarnistej Pellini Top. Może będzie dobra na rozruch maszyny. Szukam czegoś, co będzie fanie się sprawdzało w kawach mlecznych (80% takich kaw, a zaledwie 20% espresso). Dodam jeszcze, że raz wsypałem do saeco exprelia Passalacqua Harem i niestety nic nie czułem. Więc albo moje kubki smakowe umarły, albo taki ekspres nie daje rady i taka kawa w połączeniu z takim ekspresem to tylko strata pieniędzy. A może czułem, ale nie wiedziałem na czym mam się skupić. Ale to nie ten dział.

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: zmian polityki Jura? ekspres jura S8
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Listopad 2017, 06:36:56 »
Zmień ziarno. Luudziee.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: zmian polityki Jura? ekspres jura S8
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Listopad 2017, 07:35:31 »
robić backflush raz na jakiś czas
Raczej częściej. U mnie dość szybko zapycha się sitko prysznica.

Offline kuba1983

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: jura s8
Odp: zmian polityki Jura? ekspres jura S8
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Listopad 2017, 11:01:57 »
Zmień ziarno. Luudziee.

Chętnie zmienię, ale na co. Nie znam się. Co będzie dobre w kawach mlecznych i sporadycznie w kawie espresso. Podaj mi np. 4 nazwy kaw, które są bardzo dobre, ale każda z nich jest inna. Kupie wszystkie 4 po 250g i wypróbuję. Zobaczymy, co najbardziej mi smakuje. Jak wybiorę już jeden rodzaj, wtedy będę się poruszał w obrębie tych nut smakowych. Oczywiście zdam relację.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi