Autor Wątek: Problem z kawiarką  (Przeczytany 4339 razy)

Offline temosz

  • Wiadomości: 6
Problem z kawiarką
« dnia: 11 Listopad 2017, 21:37:42 »
Witajcie,
Mam problem. Kawa którą przyrządzam w mojej kawiarce od jakiegoś czasu, około 1,5 tygodnia po zakupie przestała wypływać swobodnie z otworu. Zamiast tego zaczyna pryskać, a w powietrzu zaczyna unosić się zapach spalonej kawy. Czytałem, że może to być wina zbyt małej ilości kawy w kawiarce, zbyt wysokiego gazu czy też ubicia zmielonej kawy w sitku. Niestety to żaden z tych powyższych. Myślicie, że może to być wada samego sprzętu?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Problem z kawiarką
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Listopad 2017, 21:50:49 »
Nie zmieniłeś kawy ostatnio może warto zmielić trochę grubiej. Jaki masz młynek?

Marek.
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad 2017, 22:03:52 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline temosz

  • Wiadomości: 6
Odp: Problem z kawiarką
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Listopad 2017, 22:02:20 »
Właśnie problem z tym, że nie mam młynku, ale na forach czytałem, że bardzo dobrą kawą do kawiarki, która jest od razu zmielona to jest Lavazza Qualita Oro, ale przez te 1,5 tygodnia używałem właśnie jej i było okej.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Problem z kawiarką
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Listopad 2017, 22:04:14 »
Ale chyba nie na tym forum?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline temosz

  • Wiadomości: 6
Odp: Problem z kawiarką
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Listopad 2017, 22:20:28 »
Nie, nie tutaj

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Problem z kawiarką
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Listopad 2017, 22:22:29 »
Tutaj dowiesz się, że Lavazza to raczej podłoga niż sufit i to w głębokiej piwnicy i że młynek to podstawa.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline temosz

  • Wiadomości: 6
Odp: Problem z kawiarką
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Listopad 2017, 22:30:04 »
Hahahaha, okej rozumiem , czyli rozumiem, że to tylko i wyłącznie wina kawy?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Problem z kawiarką
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Listopad 2017, 22:33:34 »
Tak myślę, a co to za kawiarka? Jeśli jednak prawidłowa ekstrakcja była do uzyskania, to tam raczej nie ma się co popsuć i kawiarka jest ok.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Problem z kawiarką
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Listopad 2017, 22:34:00 »
Które to fora? Jak się zepsuło w trakcie a nic nie zmieniałeś to masz odpowiedź...

Offline temosz

  • Wiadomości: 6
Odp: Problem z kawiarką
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Listopad 2017, 22:36:53 »
G.A.T. Aroma VIP 3tc

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Problem z kawiarką
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Listopad 2017, 22:38:17 »
Może inaczej. To nie problem kawy, tylko braku młynka. Jakbyś miał młynek i zmielił tą swoją lavazze prawidłowo, to pewnie byś uzyskał poprawną ekstrakcję, ale smaku kawy by to raczej nie poprawiło ;-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Problem z kawiarką
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Listopad 2017, 22:45:03 »
Miałem kiedyś w Bialetti problem z pryskaniem. Wymiana kawiarki pomogła.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Problem z kawiarką
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Listopad 2017, 22:48:01 »
Mam dwie kawiarki, jedną Bialetti, jedną no name. Z obydwu potrafi bryzgać, ale jak się dobierze przemiał, to z każdej da się wyczarować pyszną kawę.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline temosz

  • Wiadomości: 6
Odp: Problem z kawiarką
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Listopad 2017, 22:58:17 »
Hmmm, bo chodzi o to, że moją przygodę z kawą ( jakby tak to nazwać :D ) dopiero zaczynam i mam na razie trochę ograniczony budżet, ale zakup młynka planowałem. To jaki młynek w rozsądnej cenie byłby dobry do przygotowywania kawy z kawiarki?

Offline Lukas.troch Mężczyzna

  • Wiadomości: 82
  • Ekspres: Kawiarka bialetti kawiarka Fagor, ekspres przelewowy, ekspres Zelmer Piano, ekspres Senseo, ekspres tchibo, Hario V60, AeroPress,
  • Młynek: Severin km3874 Severin KM3873
Odp: Problem z kawiarką
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Listopad 2017, 22:58:34 »
Ja to bym strzelał od razu w kawę :) Nie używałem nigdy kawy sklepowej mielonej do kawiarki ale wiem że jak w swojej bialetti kombinowałem z przemiałem to miałem kilka przemiałów że pryskało. Czasem też jak zmieniłem np filtr z brity na inny też miałem pryskanie ale to akurat drugorzędny temat. Ja bym w pierwszej kolejności spróbował z dobrym przemiałem do kawiarki. Zamów od naszych forumowych palarni kawę i poproś o przemiał do swojej kawiarki oni Ci przemielą idealnie i będzie ok. A później jak będzie ok pomyśl o młynku a kawiarkę już będziesz miał  :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi