Autor Wątek: problem z kwaśnymi przelewami  (Przeczytany 2587 razy)

Offline pawleex

  • Wiadomości: 3
problem z kwaśnymi przelewami
« dnia: 02 Listopad 2017, 08:34:59 »
Witam!

Problem mam poważny z kwaśnymi przelewami i nie potrafię sobie z tym poradzić.
1) Kawa do mnie przychodzi zmielona - już niedługo ale na razie tak jest.
2) Mówiąc o "kwaśnym" mam na myśli, że jest kwas- nie ma smaku owoców. W porównaniu od kawy z kawiarni to nie ma niczego. (inaczej nie potrafię tego określić)
3) Parzę w V60-2, białe filtry

Sprawa rozchodzi się głównie o "kenię". Próbowałem parzyć Audun Coffee - Kenia Kainamui, Nordbeans Kenia Kiumu Estate i jeszcze walczyłem z Coffee Proficiency - Guatemala El Morito. Problem więc pewnie jest u mnie a nie w kawie ;).

Mierzę temp wody, próbowałem i z górnej i z dolnej granicy ("owocówki" lepiej z niskiej z tego co wyczytałem a "czekoladki" z wyższej, tak?). Nie mam wpływu na grubość mielenia więc czas parzenia chciałem sterować ilością parzonej kawy. Probówałem przelewać na 2,5 min, próbowałem na 4min. Różnice były, ale kawa do tej z kawiarni nie miała żadnego podbicia. Dozowałem w różnych próbach 6-7g/100ml. Raz z "nordbeans" udało mi się zaparzyć coś, gdzie nieśmiało pojawiały się owoce w tle - to było pierwsze parzenie tej kawy po otrzymaniu przesyłki, a później... nic - tylko kwas ...

Parzę na kranówie. Wg mpgk: 190-230 mg/CaCO3. Raz kupiłem butlę 5l z najniższą sumą składników na poziomie 240mg chyba - bez poprawy dla kawy.

Szkoda mi pieniędzy na przelewanie tego samego w kółko bez zadowalających efektów więc piszę w końcu tutaj. Pomocy! :D

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: problem z kwaśnymi przelewami
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Listopad 2017, 08:56:10 »
Zrób cupping :-). Jest powtarzalny i najłatwiej go nie zepsuć. Zobaczysz czy kawa Ci nie pasuje, czy coś nie tak przelewasz.

No i to nie jest tak do końca z temperaturą. Ja bym nie generalizował tylko podchodził do każdej kawy indywidualnie. Jak za kwaśno, to następnym razem wyższa temperatura jak za gorzko to niższa.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: problem z kwaśnymi przelewami
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Listopad 2017, 09:03:20 »
1. Kup młynek
2. Zrób tak: https://www.scottrao.com/blog/2017/9/14/v60-video
3. Jak nie wychodzi sprzedaj V60 i kup AeroPress.

Offline pawleex

  • Wiadomości: 3
Odp: problem z kwaśnymi przelewami
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Listopad 2017, 11:58:28 »
Dzięki za szybkie i konkretne odpowiedzi!
Młynek jest na horyzoncie więc podniosę wtedy raz jeszcze rękawicę...
 
Punkt 3 to chyba słaba metoda :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: problem z kwaśnymi przelewami
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Listopad 2017, 12:19:42 »
Też polecam cupping tak jak Miklas. Ja robię 8,3 g kawy na 150 g wody, temp. 94 st. C. Dynamiczne zalanie z czajnika, po czterech minutach przełamanie kożucha, zamieszanie, zdjęcie tego co pozostaje na wierzchu i gotowe.

Kenie potrafią być dość kwaskowe, jednak nie zawsze muszą, zależy to od wielu czynników. Spróbuj w cuppingu to będziesz wiedział czy to bardziej kwestia Twoich upodobań czy metody parzenia.  Nie ma obowiązku przecież lubienia, dość mocnych, specyficznych doznań jakie dają ziarna z Kenii.  Możesz też zrobić z dozą 6/100 i po 3 minutach, przelać przez v60 z przepłukanym filtrem i pozbyć się w ten sposób fusów.
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad 2017, 12:42:47 wysłana przez krystians »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: problem z kwaśnymi przelewami
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Listopad 2017, 12:53:12 »
Kup Żywiecki Kryształ, może coś pomóc. No i młynek...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: problem z kwaśnymi przelewami
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Listopad 2017, 13:21:13 »
miękka woda na kwaśność, to tylko w kwestii niedoparzenia może pomóc. Swoją drogą @siewcu gdzie ty kupujesz ten kryształ w żadnym sklepie nie spotkałem się jeszcze, choć szukałem nie raz.
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad 2017, 13:29:51 wysłana przez krystians »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: problem z kwaśnymi przelewami
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Listopad 2017, 14:08:01 »
Niedaleko ;) Na hali targowej patrz, hala strzegomska - tam wiem, że jest. Ja mam inne źródło ;)

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 679
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
problem z kwaśnymi przelewami
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Listopad 2017, 14:19:01 »
miękka woda na kwaśność, to tylko w kwestii niedoparzenia może pomóc. Swoją drogą @siewcu gdzie ty kupujesz ten kryształ w żadnym sklepie nie spotkałem się jeszcze, choć szukałem nie raz.
@krystians W Carrefourze masz.

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: problem z kwaśnymi przelewami
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Listopad 2017, 14:35:19 »
Ja też kupowałem w Carrefourze. W mniejszym chyba nie było, ale w dużym znalazłem.


pawleex,
Tak jak inni radzili, zrób cupping. Sprawdzisz jak smakują kawy i czego możesz oczekiwać. Przemiał będziesz mieć ok. Żeby wyciągnąć to później w v60 już nie jest takie proste na początku drogi. Zrobić to tak smacznie jak w dobrej kawiarni może być ciężko. Z tymi kwasami to raczej kwestia zaparzania niż upodobań bo przecież w kawiarni Ci smakuje. Dobrze sprawdziłby się jeszcze zaparzacz Gabi -ciężko w nim zepsuć kawę.

Offline pawleex

  • Wiadomości: 3
Odp: problem z kwaśnymi przelewami
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Listopad 2017, 18:04:25 »
@cinello - właśnie tak. wiem jak powinna smakować i mi smakuje dobrze zaparzona. Tylko mi nie wychodzi :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi