Autor Wątek: Kawa a zdrowie  (Przeczytany 18015 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Kawa a zdrowie
« dnia: 17 Październik 2017, 10:12:28 »
Takie małe ostrzeżenie, jak przez trzydzieści parę lat nie piłem kawy, tak od kwietnia średnio 4 dziennie.
Efekt, ostatnio tak wypłukałem z siebie (zakładam że potas - miałem typowe objawy niskiego potasu), że nie byłem w stanie sam wstać z łóżka, utrzymać 1kg w ręce. (do 40-stki jeszcze sporo brakuje :) )
Ograniczyłem kawę, dziś pierwszy dzień bez, potas w tabletkach, elektrolity i pomidorki i objawy znikają.
Podobno kawa nie szkodzi, hm.. myślę że w umiarze, 4 dziennie podwójne espresso to wynika że dla mnie ponad normę, takie moje doświadczenie i przestroga.
Fakt że brałem magnez profilaktycznie. Teraz na artykuły że 4 kawy dziennie wydłużają życie, patrzę inaczej, chyba pośmiertne :)


« Ostatnia zmiana: 17 Październik 2017, 19:00:44 wysłana przez pafcio0 »

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawa a zdrowie
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Październik 2017, 10:17:51 »
Ale czemu niby espresso miało Ci zaszkodzić przecież w nim jest najmniej kofeiny z pośród wszystkich

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kawa a zdrowie
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Październik 2017, 10:21:40 »
To kwestia przyzwyczajenia, od lat piję więcej kawy niż podałeś i nie mam takich problemów. No, chyba że Twój organizm jej nie lubi.
« Ostatnia zmiana: 17 Październik 2017, 10:28:14 wysłana przez WS »

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Kawa a zdrowie
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Październik 2017, 10:27:18 »
według mnie jakoś wypłukuje pewne substancje z organizmu, niby za mit uważa się że usuwa magnez, skądś się wziął, nie mam 100% gwarancji, może mój organizm tak ma, znajoma ma tak, że nie może pić więcej jak 2 kawy dziennie - widzi skutki uboczne.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kawa a zdrowie
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Październik 2017, 10:28:33 »
Lepiej sprawdź, czy nie masz tężyczki.

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Kawa a zdrowie
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Październik 2017, 10:33:59 »
Każdy reaguje inaczej. Ludzie np mówią, że nie są wstanie bez kawy funkcjonować, co dla mnie osobiście jest abstrakcją, bo kofeina na mnie nie działa.
Jak są poważne objawy to jednak chyba lepiej się skonsultować z lekarzem, dopóki wszyscy jeszcze nieumarli z głodu ;)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawa a zdrowie
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Październik 2017, 10:36:42 »
Niektórzy walą trzy cztery piwa dziennie i sa w świetnej formie. Ja pewnie juz dawno bym umarł  :picardpalm:

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Kawa a zdrowie
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Październik 2017, 10:40:45 »
Chorób lepiej nie szukać w Internecie :)
Jutro pewnie kawusia będzie, ale do 4 dziennie raczej nie wrócę, 5 i 6 też bywało :)
Zawsze można się suplementować bardziej :), chociaż w takie dziwne koło wpadnie się :)

Ostatnio się dowiedziałem, że cały wpływ z koncesji alkoholowych musi być wydany na walkę z alkoholizmem na nic innego :), a to są ładne miliony złotych w zależności od miasta.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kawa a zdrowie
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Październik 2017, 12:08:31 »
U mnie, w zależności od dnia przeciętnie idzie 400-700-1000 ml kawy. Złego wpływu nie zauważyłem.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Kawa a zdrowie
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Październik 2017, 12:29:53 »
Dziennie 4-6 doppio to norma. Plus jakiś filter i wieczorkiem Cold brew. Po dużej ilości kawy na raz (cupping na 20 kaw) objawem jest natychmiastowe zmęczenie ciała( w głowie chaos ;) )ale zauważyłem ze warto przy tym pic więcej wody niegazowanej, nie ma takich objawów. Dziesięć , piętnaście minut po doppio, szklanka wody.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 678
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Kawa a zdrowie
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Październik 2017, 14:56:25 »
Najlepiej zrobić sobie kompleksowe badania krwi bo to może nie być tylko wynikiem picia kawy.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kawa a zdrowie
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Październik 2017, 15:07:59 »
I przy okazji próbę tężyczkową, tarczyca do tego... Ja bym się wybrał do lekarza po prostu i niech on powie co robić.

Offline grabarz Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
  • Młynek: Severin KM3873
Odp: Kawa a zdrowie
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Październik 2017, 15:19:55 »
Chorób lepiej nie szukać w Internecie

Piszesz, żeby nie szukać chorób w Internecie ;-) A sam ostrzegasz przed kawą w sposób jednoznaczny, podczas gdy wielu tu "zgromadzonych" pije znacznie więcej i nie ma opisanych przez Ciebie objawów, więc Internet to ty :D

A tak serio: pewnie lepiej iść do lekarza. Być może bezpośrednią przyczyną jest kawa, ale organizm to bardzo skomplikowany twór i nie wiadomo, co się za takimi objawami naprawdę kryje.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Kawa a zdrowie
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Październik 2017, 10:25:55 »
jeśli piszesz o doppio to trzeba liczyć x2, czyli nie 4-6 ale 8-12 kaw. To prawie pół paczki dziennie  :wow2:

Jak ograniczysz spożycie np. do 1 to ciekawe czy z czasem ten cały sprzęt nie znajdzie się w dziale "pchli targ".
« Ostatnia zmiana: 18 Październik 2017, 11:16:03 wysłana przez grex »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Kawa a zdrowie
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Październik 2017, 22:35:45 »
Odkryłem genialną kawę. Bardzo dobrze pomaga walczyć z uzależnieniem od kawy.
O ile z kawy od Gorana wypijałem dziennie 5-6 doppio i czułem się świetnie, to tej wypijam 2 doppio na dzień i na więcej nie mam ochoty.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi