Autor Wątek: Młynki od Chińczyka  (Przeczytany 155641 razy)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Lipiec 2017, 11:37:03 »
Ja przed wakacyjnym wyjazdem chciałem kupić jakiś porządny młynek ręczny i padło na Commandante. Mówiąc oględnie relacja ceny do jakości mi nie odpowiada czyli za 300zł bym to kupił za 1000zł oczekuję lepszego i precyzyjniejszego wykonania i tyle z mojej strony. Skończyło się na tym że w kamperze stanął Graef 702 za 315zł z przetwornicą 12/230V za 100zł. Tak jak już pisałem chętnie bym wziął tego chińczyka jak by ktoś zorganizował zamówienie  :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Lipiec 2017, 12:05:42 »
skąd masz pewność że tak jest?
Pewność?  To tylko moje zdanie na podstawie odczuć własnego języka, zeznań świadków oraz analizy wykresów testu sitowego.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Lipiec 2017, 13:43:16 »
Jeśli chodzi o komesia, to wszystkie jakie miałem w rękach były identycznie odchylone. W niczym to nie przeszkadza.

Też się nad tym zastanawiałem czy ta nieosiowość rzeczywiście w niczym nie przeszkadza. @donkiszot - skąd masz pewność że tak jest?
Np. jest sporo opinii i porównań że mk3 ma przemiał na poziomie EK43, ale mi osobiście jeszcze nie udało się zrobić tak dobrego dripa jak czasem pijam w kawiarniach na tych samych ziarnach (głównie chodzi mi o czystość i złożoność smakową). Wiadomo jest dużo innych zmiennych, ale jednak młynek gra rolę pierwszoplanową.

Jak już to gwatemali (i to smakowo nie przemiałowo). Z socratic testów do EK to mu dużo brakuje...

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Lipiec 2017, 22:39:46 »
Ja przed wakacyjnym wyjazdem chciałem kupić jakiś porządny młynek ręczny i padło na Commandante. Mówiąc oględnie relacja ceny do jakości mi nie odpowiada czyli za 300zł bym to kupił za 1000zł oczekuję lepszego i precyzyjniejszego wykonania i tyle z mojej strony. Skończyło się na tym że w kamperze stanął Graef 702 za 315zł z przetwornicą 12/230V za 100zł. Tak jak już pisałem chętnie bym wziął tego chińczyka jak by ktoś zorganizował zamówienie  :)


Ale, że co?!?
Plastikowy graef jest lepiej wykonany niz Comandante? Comandante jest super solidny, ledwie dostrzegalna gołym okiem nieosiowosc i juz wielkie problemy. Rewelacyjnie mieli? Tak. Jest swietnie wykonany? Tak. Łatwo dostępne i tanie części? Tak. Tylko m47 moze sie z nim równać, a to i tak nie wiadomo czy za jakiś czas ktoś nie zauważy, ze gdzieś tam jakaś część nie jest spasowana o 0,00001mm i zrobi sie wielki problem, ze jednak Nivona lepsza.
Standardowo najwiecej maja do powiedzenia Ci, którzy widzieli ten młynek tylko w .jpg
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Lipiec 2017, 23:03:55 »
:szampan: :taktak:

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Lipiec 2017, 01:04:02 »
tak dodam od siebie, tytuł tematu: "Młynki od Chińczyka", a nie fidelcastro młynek z Niemiec ;)

i serio klikając w ten wątek średnio cieszy, że mimo wątku na temat w/w na kilkanaście stron tutaj też muszę o nim czytać... To jakieś lokowanie produktu czy co?

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Lipiec 2017, 08:37:18 »
Plastikowy graef jest lepiej wykonany niz Comandante? Comandante jest super solidny, ledwie dostrzegalna gołym okiem nieosiowosc i juz wielkie problemy.

 Mam Graefa ES 85 który przynajmniej ma coś w sobie i jest 40%  tańszy. Mimo to ja i tak krytykuje ten młynek. Zadziwia mnie Twoja interpretacja bicia. :mhh: Gdyby te żarno miało 15 cm srednicy, to można powiedzieć, że bicie jest w normie. {wartość w mm, nie procentowa}  A jakie jest bicie to zależy, czy chce się je dostrzec  :taktak: czy też nie.  :nienie:

Tak. Tylko m47 moze sie z nim równać, a to i tak nie wiadomo czy za jakiś czas ktoś nie zauważy, ze gdzieś tam jakaś część nie jest spasowana o 0,00001mm i zrobi sie wielki problem, ze jednak Nivona lepsza.

Jak masz ten młynek, to zmierz bicie i podaj wartość. Na pewno nie jest to 0,00001 mm. Na starcie możesz minimum 4 zera skreślić.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Lipiec 2017, 08:56:19 »
tak dodam od siebie, tytuł tematu: "Młynki od Chińczyka", a nie fidelcastro młynek z Niemiec ;)

A pewny jesteś, że ten młynek jest w całości produkowany w Niemczech?  :mhh:
Przydało by się jakieś potwierdzenie.  :mhh: Ot tak, cenna lub nieistotna  informacja dla przyszłych kupujących, i dla forum też. :mhh:
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Lipiec 2017, 10:14:30 »
Plastikowy graef jest lepiej wykonany niz Comandante? Comandante jest super solidny, ledwie dostrzegalna gołym okiem nieosiowosc i juz wielkie problemy.

 Mam Graefa ES 85 który przynajmniej ma coś w sobie i jest 40%  tańszy. Mimo to ja i tak krytykuje ten młynek. Zadziwia mnie Twoja interpretacja bicia. :mhh: Gdyby te żarno miało 15 cm srednicy, to można powiedzieć, że bicie jest w normie. {wartość w mm, nie procentowa}  A jakie jest bicie to zależy, czy chce się je dostrzec  :taktak: czy też nie.  :nienie:

Tak. Tylko m47 moze sie z nim równać, a to i tak nie wiadomo czy za jakiś czas ktoś nie zauważy, ze gdzieś tam jakaś część nie jest spasowana o 0,00001mm i zrobi sie wielki problem, ze jednak Nivona lepsza.

Jak masz ten młynek, to zmierz bicie i podaj wartość. Na pewno nie jest to 0,00001 mm. Na starcie możesz minimum 4 zera skreślić.


Ech... jak do ściany.
Miałeś bezpośrednie porównanie jakiegokolwiek młynka i C40?
Codziennie bawię sie EK43 i założę sie ze w ślepym teście nie rozpoznałbyś, ktory przemiał jest z c40 a który z ek43.
Piłeś kawę zmielona przy użyciu Comandante? Ja pije kilka codziennie, mimo ze mam do dyspozycji EK43.
Jesteś cup tasterem, masz jakieś osiągnięcia w kawie, oprócz tytułu naczelnego trolla tego forum?
Najlepsi z całej polski wskazali ze kawa mielona Comandante smakuje im lepiej niz jakimkolwiek innym młynkiem.
Konkluzja: co mnie obchodzi jakieś bicie skoro, całkiem możliwe ze mam jeden z najlepszych obecnie dostępnych młynków za jakieś śmieszne pieniądze w porównaniu do ikejów czy innych prawie 50x droższych młynków?
Moze wyglądać okropnie, moze bić na wszystkie strony i byc krzywy gdzie sie da, ale jesli daje mi wysokiej jakości napar - mam to gdzieś.
P.S. Bardzo smutne jest sie tak czepiać wszystkiego.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Lipiec 2017, 11:12:02 »
Ech... jak do ściany.
Miałeś bezpośrednie porównanie jakiegokolwiek młynka i C40?
Codziennie bawię sie EK43 i założę sie ze w ślepym teście nie rozpoznałbyś, ktory przemiał jest z c40 a który z ek43.
Piłeś kawę zmielona przy użyciu Comandante? Ja pije kilka codziennie, mimo ze mam do dyspozycji EK43.
Jesteś cup tasterem, masz jakieś osiągnięcia w kawie, oprócz tytułu naczelnego trolla tego forum?
Najlepsi z całej polski wskazali ze kawa mielona Comandante smakuje im lepiej niz jakimkolwiek innym młynkiem.


A czego ja się czepiam. Czy o smaku kawy wynikającą z przemiału  tego młynka coś wspomniałem. Nie. Wspomniałem o biciu. Ty podałeś metodą porównawczą wartość 0,00001mm.
Trzeba było dopisać kolejne 10 zer. :picardpalm: Dla Ciebie to jest nieistotne.  :picardpalm:  Wiec dla czego metodą porównawczą chcesz wywołać poparcie obrazowe  do swoich słów?
Zmierz bicie jak masz ochotę i podaj wartość. To wszystko.



Jesteś cup tasterem, masz jakieś osiągnięcia w kawie, oprócz tytułu naczelnego trolla tego forum?
Najlepsi z całej polski wskazali ze kawa mielona Comandante smakuje im lepiej niz jakimkolwiek innym młynkiem.
Konkluzja: co mnie obchodzi jakieś bicie skoro, całkiem możliwe ze mam jeden z najlepszych obecnie dostępnych młynków za jakieś śmieszne pieniądze w porównaniu do ikejów czy innych prawie 50x droższych młynków?
Moze wyglądać okropnie, moze bić na wszystkie strony i byc krzywy gdzie sie da, ale jesli daje mi wysokiej jakości napar - mam to gdzieś.


Na podstawie Twoich słów i nazywanie mnie trolem mam propozycję.
Zakładam, że to ja trolluje bo podawanie informacji o biciu żarna na boki jest nieistotne dla Ciebie.{sam na forum nie jesteś}
Proszę Moderatorów i Administratorów tego forum o usuniecie wpisów i filmików dotyczących bicia żarna na boki.



Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Lipiec 2017, 11:46:56 »
Cytuj (zaznaczone)
A czego ja się czepiam. Czy o smaku kawy wynikającą z przemiału  tego młynka coś wspomniałem. Nie. Wspomniałem o biciu. Ty podałeś metodą porównawczą wartość 0,00001mm.
To był przykład. Hiperbola.

Dalsza rozmowę odpuszczam. Nie rozumiesz mnie, ja nie rozumiem Ciebie. Szkoda tylko nowych użytkowników, którzy przez głupie gadanie pomyślą ze Comandante ma jakaś poważna wadę konstrukcyjna.
Peace
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Lipiec 2017, 12:27:18 »
Dalsza rozmowę odpuszczam. Nie rozumiesz mnie, ja nie rozumiem Ciebie.

Te słowa wystarczyłyby na koniec sporu.

Szkoda tylko nowych użytkowników, którzy przez głupie gadanie pomyślą ze Comandante ma jakaś poważna wadę konstrukcyjna.

Najpierw nazywasz mnie trollem, teraz wspominasz o "trosce" o nowych użytkowników, dodajesz jednocześnie, że ja głupio gadam. >:( Czy z obrażanie mnie czerpiesz jakieś korzyści?  >:(
To czy ja gadam głupoty, czy Ty, niech to osadzą czytający te forum.



« Ostatnia zmiana: 22 Lipiec 2017, 12:37:47 wysłana przez Tedi »
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #42 dnia: 22 Lipiec 2017, 12:46:15 »
Czepiasz się absolutnych bzdur, które nie mają żadnego przełożenia na jakoś przemiału. Jak jesteś takim specjalistą, to pisałem - zrób swój idealny młynek z zerowym biciem, i wtedy się wypowiadaj co można, a czego nie, i jak to zrobić.

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Lipiec 2017, 15:12:37 »
nnie bawię sie EK43 i założę sie ze w ślepym teście nie rozpoznałbyś, ktory przemiał jest z c40 a który z ek43.
Piłeś kawę zmielona przy użyciu Comandante? Ja pije kilka codziennie, mimo ze mam do dyspozycji EK43

Kurczę, też chciałbym się tak na co dzień pobawić EK43 ;) Może sobie kupię na 40-te urodziny  8)
Ale z drugiej strony też może nie ma sensu przesadzać z tymi porównaniami do EK43. Trochę tylko czasem boli że tyle kasy ten comandante kosztuje (jak na domowe zastosowania) a tu jeszcze są jakieś "mankamenty". Ach... to dążenie do perfekcyjności  :ohyda:

Tak czy siak, dzięki @szczympek za sprowadzenie na ziemię...


Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #44 dnia: 22 Lipiec 2017, 16:48:08 »
Tak czy siak, dzięki @szczympek za sprowadzenie na ziemię...

Widzę, że jesteś posiadaczem Comandante. Sprowadź więc mnie na ziemię, odpowiadając na pytanie zadane poniżej.

Młynka Comandante nie mam, więc nie mogę tego sprawdzić osobiście. Pytanie do Was {Untoldex, wypowiedź Twoja mile widziana}z natury technicznej. Przemiał kawy pod doppio.
Czy ten młynek gdy mieli kawę zacina się lub stawia większy opór w jednym i tym samym miejscu podczas obrotu korbką?

Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi