Autor Wątek: xenia.coffee 'złóż to sam'  (Przeczytany 11490 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10571
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: xenia.coffee 'złóż to sam'
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Wrzesień 2017, 22:24:40 »
Looks great. What about rotary pump? ;)
It could be even external...

Offline Iskanda

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Xenia
  • Młynek: X60
Odp: xenia.coffee 'złóż to sam'
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Listopad 2017, 19:45:14 »
I was asked to come to Poland to present the machine and I have to say: it is not possible this year. I'm very sorry.
But it is also not possible for Germany, Austria, Swizzerland ;)

We extend now our production, move to another (larger) workshop and hire new people. It will consume all the time we have in 2017.

But if all works well, we can plan presentations in january 2018. If you don't mind to sign up in German for our newsletter on our website. You will get the information as soon as we fixed a date.

After signing up for the newsletter you get a mail to confirm it.




Offline Iskanda

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Xenia
  • Młynek: X60
Odp: xenia.coffee 'złóż to sam'
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Grudzień 2017, 21:19:43 »
We published now a gallery and customers can upload pictures of their machines.


It will help the interested people to configure the machine, because after some weeks we will see many different configurations.

We are changing now to a larger workshop in the north-east of Berlin (to extend the production a bit).









And we got today the new boilers. They are made in our state (Brandenburg) and you can see the perfect welding-line:



It is made by a robot (laser welding).

And we are glad, that we got the 1st binding order from Poland 4 days ago. :)
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2017, 22:02:25 wysłana przez Iskanda »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10571
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: xenia.coffee 'złóż to sam'
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Grudzień 2017, 21:35:10 »
 :brawa:

Offline laki

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Xenia
  • Młynek: Eureka Atom
Odp: xenia.coffee 'złóż to sam'
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Marzec 2018, 22:08:15 »
Cześć, jako że jestem od kilku dni chyba pierwszym polskim nabywcą ekspresu Xenia, postanowiłem podzielić się wrażeniami. Piszę po polsku, bo myślę, że tak będzie łatwiej dla innych a Holger w razie czego skorzysta z Google Translate - w końcu ja musiałem czytać instrukcję do maszyny po niemiecku ;)

Plusy:
* stabilność temperaturowa, można pooglądać wykresy na stronie producenta, poczytać o moście cieplnym i innych rozwiązaniach
* szybkie nagrzewanie - dzięki elektrycznym grzałkom w grupie kawowej mamy optymalnie nagrzaną maszynę już po 12 lub 15 minutach (w zależności od wersji)
* naprawdę fajny design, można mieć w końcu estetycznie wyglądający ekspres, mnie jakoś "lustrzana" stal nierdzewna nie przekonuje; z Xenią można bardziej klasycznie pójść w czerń albo bardziej ekstrawagancko w bordowy lub do białego dołożyć uchwyty z drewna oliwkowego
* kompaktowe rozmiary - jak na ten rodzaj ekspresu, przy dość dużym pojemniku na wodę i tacce ociekowej
* możliwość złożenia własnego zestawu w konfiguratorze - od koloru obudowy, i zegarów, przez rodzaj pokręteł aż po kolory lampek:) do tego można dobrać sitka, akcesoria, filiżanki, itp.
* bardzo dobry kontakt z Holgerem czyli autorem całego zamieszania; trochę się tworzy taka społeczność wokół projektu, widać to dobrze na kaffee-netz.de (niemiecki odpowiednik wszystkookawie.pl)

Minusy:
* wysoka cena
* czas oczekiwania - trzeba się uzbroić w cierpliwość i odczekać kilka ładnych tygodni - to nie jest zwykły masowy producent tylko bardziej manufaktura, każdą maszynę składają osoby fizycznie w Niemczech
* kontakt tylko po angielsku/niemiecku, instrukcja obsługi tylko po niemiecku
* nie wiadomo co z serwisem, choć dotychczasowy kontakt z Holgerem daje mi poczucie, że będzie ok

Ogólnie polecam. W planach są wersje z PID, z dwoma bojlerami, ale to chyba dalsza przyszłość. Powstaje też projekt własnego młynka. Jeśli macie jakieś pytania, to chętnie odpowiem.

Offline pytlakos

  • Wiadomości: 330
  • Ekspres: Isomac Tea II
  • Młynek: Mazzer SJ, Kinu M47 Phoenix
Odp: xenia.coffee 'złóż to sam'
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Marzec 2018, 23:00:08 »
laki, ale masz już sprzęt u siebie i pijesz z niego kawę? Jeśli tak napisz jaki rezultat w filiżance, bo na papierze to jedno, a co w porcelanie to drugie :).

Offline laki

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Xenia
  • Młynek: Eureka Atom
Odp: xenia.coffee 'złóż to sam'
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Marzec 2018, 14:40:30 »
Tak, mam sprzęt u siebie. Co prawda raptem kilka dni, ale już trochę kaw wyprodukował. Efekty w filiżance są jak najbardziej zadowalające i powtarzalne - zarówno co do smaku, cremy, jak i ilości kawy na wyjściu przy stałym stopniu zmielenia. Wiadomo, że efekt końcowy to nie tylko kwestia ekspresu, ale też, a może nawet bardziej, młynka czy też samych ziaren. W każdym razie w mojej subiektywnej ocenie w parze z Eureką Atom wychodzi napój smakujący lepiej niż w zdecydowanej części kawiarni.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10571
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: xenia.coffee 'złóż to sam'
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Marzec 2018, 14:57:08 »
To ostatnie zdanie to truizm ;).

Offline Iskanda

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Xenia
  • Młynek: X60
Odp: xenia.coffee 'złóż to sam'
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Kwiecień 2018, 12:15:23 »
Here are a few ready machines to be sold directly and now:

Open our website ( w w w . x e n i a . c o f f e e) and choose the webshop. You will find 3 new machines:




Offline Iskanda

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Xenia
  • Młynek: X60
Odp: xenia.coffee 'złóż to sam'
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Maj 2018, 16:33:20 »
We are planing some presentations of our coffee machine XENIA and this time we like to come to Poland too.

My question is: Is the end of june a suitable time for Poland ? Or are all people already enjoying holidays ?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: xenia.coffee 'złóż to sam'
« Odpowiedź #40 dnia: 25 Maj 2018, 17:43:38 »
I think that place is also important... Where do you want to do it?

Offline Iskanda

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Xenia
  • Młynek: X60
Odp: xenia.coffee 'złóż to sam'
« Odpowiedź #41 dnia: 25 Maj 2018, 19:09:28 »
The last suggestion was: Lodz (Grzegorz Hennig)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: xenia.coffee 'złóż to sam'
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Maj 2018, 15:42:54 »
Maybe write to @pafcio0 ?
16.06 he is making big cupping and there might be a lot of people from this forum.
It’s gonna be in Torun.
He is the person in charge so I cannot answer for him, but I think it would be good idea to write to him.

Online pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: xenia.coffee 'złóż to sam'
« Odpowiedź #43 dnia: 26 Maj 2018, 17:52:03 »
Having you on our small meeting/cupping in Toruń would be absolutely fantastic, especially that @Janusz is planning to hold some espresso presentation there too. But you need to be informed that this will be rather quite a humble meeting, especially that will take place in private apartment :) therefore, to be honest - I wouldn't count on audience wider than 10-15 people from this forum on 16.06.2018.
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=5842.new#new

Offline muzzy Mężczyzna

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Xenia, Gaggia Classic, Aeropress, Kalita
  • Młynek: Eureka Mignon, Wilfa Aroma
Odp: xenia.coffee 'złóż to sam'
« Odpowiedź #44 dnia: 04 Wrzesień 2018, 11:00:37 »
Pochwalę się, że mam Xenię - biała z elementami z drewna oliwnego  :)
Po południu włączam, na razie tylko z wyglądu - bajecznie wygląda w porównaniu z Gaggią Classic która służy mi od 5 lat.


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi