Autor Wątek: BOSCH TASSIMO VIVY TAS 1254 mała ilość kawy?  (Przeczytany 17786 razy)

Offline fannadil

  • Wiadomości: 5
BOSCH TASSIMO VIVY TAS 1254 mała ilość kawy?
« dnia: 01 Czerwiec 2017, 11:48:54 »
Witam, stałem się posiadaczem ekspresu BOSCH TASSIMO VIVY TAS 1254, zakupiłem do niego kapsułki oreo i latte carmel. I tu się rodzi moje pytanie na skład jednego napoju wchodzą dwie kapsułki mleko i druga. Czy to normalne, że wychodzi z nich nie cała połowa kubka który ma około 300ml pojemności? Bo jeżeli tak to strasznie mała ilość o czym się raczej nie wspomina. Podobnie miałem w wypadku ekspresu tchibo caffisimo classic z jednej kapsułki wychodziło też malutko kawy. :nienie:

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: BOSCH TASSIMO VIVY TAS 1254 mała ilość kawy?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Czerwiec 2017, 11:56:56 »
Moje doświadczenia składają się na obsługę jedynie maszynek na kapsułki Nestle. Tam wodę reguluje się manualnie, w sensie, jeśli nie cofniesz dźwigienki/przełącznika to może przelecieć cały pojemnik wody. Myślałem, że tak jest w pozostałych systemach.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline fannadil

  • Wiadomości: 5
Odp: BOSCH TASSIMO VIVY TAS 1254 mała ilość kawy?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Czerwiec 2017, 12:36:11 »
W tym wypadku z kapsułek czytany jest kod i dzięki temu ekspres "wie" ile ma lać wody, ale ta ilość jest bardzo mała :D nie wiem czy to jakiś feler czy coś robię źle.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: BOSCH TASSIMO VIVY TAS 1254 mała ilość kawy?
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Czerwiec 2017, 13:22:45 »
Generalnie podstawą do wszystkich kaw mlecznych jest espresso a to około 30 ml naparu, czyli mniej więcej tyle ile mieści kieliszek do wódki, cappuccino mieści się w filiżance ok 150 ml. Jeśli twój ekspres robi pół kubka, to by się zgadzało.

https://www.konesso.pl/Filizanki-do-kawy-czyli-w-czym-podawac-kawe-blog-pol-1474893512.html

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline fannadil

  • Wiadomości: 5
Odp: BOSCH TASSIMO VIVY TAS 1254 mała ilość kawy?
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Czerwiec 2017, 19:01:00 »
na to wygląda ze tak jest niestety, jeszcze prosiłbym o posiadaczy tego typu ekspresów może jest jakiś tip żeby robić więcej naparu

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: BOSCH TASSIMO VIVY TAS 1254 mała ilość kawy?
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Czerwiec 2017, 20:13:35 »
Z pustego i Salomon nie naleje. Rozbierz kapsułkę, sprawdź ile jest kawy w środku (obstawiam 5-7g) i zastanów się ile z tego można naparzyć kawy.

Offline kawek

  • Wiadomości: 63
Odp: BOSCH TASSIMO VIVY TAS 1254 mała ilość kawy?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Czerwiec 2017, 20:19:48 »
na to wygląda ze tak jest niestety, jeszcze prosiłbym o posiadaczy tego typu ekspresów może jest jakiś tip żeby robić więcej naparu

tip jest bardzo prosty - wystarczy dolać wody z czajnika i można mieć nawet 1 litrowy kubek do pełna. Jedyny  minus że będzie to raczej niesmaczne i wodnite. Drugi tip to załadować drugi zestaw kapsułek. Cudów nie ma. W kapsułce jest ok 7-8 gram kawy więc małe ekspresso i tyle. (w niektórych nawet mniej - np 5 gram).

Automatyczna regulacja wody sprawia że dostaje się zawsze taki sam napój - brak auto-regulacji to porażka w tych urządzeniach.

Offline fannadil

  • Wiadomości: 5
Odp: BOSCH TASSIMO VIVY TAS 1254 mała ilość kawy?
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Czerwiec 2017, 09:11:39 »
ok faktycznie nie ma co szukać dziury w całym najwyżej ładować więcej kapsułek
dzięki za pomoc :)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: BOSCH TASSIMO VIVY TAS 1254 mała ilość kawy?
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Czerwiec 2017, 09:48:46 »
Tylko ile Cię ta kawa wyniesie z 4 kapsułek  :mhh:

Offline Kamastasiak

  • Wiadomości: 6
Odp: BOSCH TASSIMO VIVY TAS 1254 mała ilość kawy?
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Czerwiec 2017, 12:44:21 »
Ja zawsze robię podwójne espresso na tej samej kapsułce. Po prostu wyjmuję i wkładam ją z powrotem.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: BOSCH TASSIMO VIVY TAS 1254 mała ilość kawy?
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Czerwiec 2017, 14:32:42 »
w Tassimo jedna kapsułka ma 8g. Jacobs zapakowany w kapsułki tassimo kosztuje ok.150-233zł/kg, zależnie od typu kapsułki, co ciekawe ta sama marka kawy w detalu kosztuje już od 35zł/kg, hurtem pewnie jeszcze taniej. Czyli dla producenta to super interes, nie musi nic specjalnego robić - pakuje bylejaki marketowy surowiec w plastikowe pudełeczka i sprzedaje w cenie za którą można by nabyć super kawy speciality w dobrej palarni.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2017, 14:41:04 wysłana przez grex »

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: BOSCH TASSIMO VIVY TAS 1254 mała ilość kawy?
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Czerwiec 2017, 15:53:15 »
Czyli dla producenta to super interes, nie musi nic specjalnego robić

A gdzie koszty marketingu, R&D, produkcja, utrzymanie salonów, darmowa kawa dla klientów w tychże salonach, etc. - tutaj akurat mam na myśli Nespresso.
Aż z ciekawości zajrzałem do podsumowania rocznego Nestle. Nie podają wyników finansowych z marki Nespresso aczkolwiek po analizie segmentów w które wchodzi Nespresso, zysk operacyjny jest gdzieś w przedziale 10-20%. Czy to aż tak dużo? Myślę że tak, ale nie aż tak jak się może wydawać porównując tylko ceny użytego surowca kawy.

http://www.nestle.com/asset-library/documents/library/documents/annual_reports/2016-annual-review-en.pdf


Offline kawek

  • Wiadomości: 63
Odp: BOSCH TASSIMO VIVY TAS 1254 mała ilość kawy?
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Czerwiec 2017, 21:02:06 »
Ja zawsze robię podwójne espresso na tej samej kapsułce. Po prostu wyjmuję i wkładam ją z powrotem.


No to robisz lugo a nie podwójne espresso :)
Cudów nie ma i kawa się nie rozmnoży do podwójnego.

Poza tym akurat z Tassimo to nawet pojedyncze espresso uzyskać bo ma bardzo niskie ciśnienie 3,5 bara podaj.

Natomiast Nespresso to już szczyt marketingu - w kapsułce jest całe 5 g kawy! Nawet małego espresso się nie wyciśnie :)

Ogólnie to nie ma co psioczyć na kapsułki - coś za coś - wypasiony ekspres z przepływonierzem za grosze, czysto, zawsze ta sama kawa - ostatnio nawet kapsułki "specjality" się pojawiają :-)
Bez zakupu młynka, DROGIEGO ekspresu, kombinowania dostaje kawę za 1-1,5 zł za filiżankę - jak rozbije się ekspress za 3 tys, młynek za kolejne 2 i inne akcesoria to już różnie.

Policzcie amortyzację sprzętu. Kupując kapsułkowca często dostaje się w "gratisie" kawę o jego równowartości. Taki dość mocny kompromis - coś za coś. Czy się opłaca? Ciężko wyrokować bo to kwestia gustu. Na pewno krok w dobrą stronę w drodze od kawy rozpuszczalnej :D (choć nie zawsze bo rozpuszczalna w kapsułkach też jest :D )

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: BOSCH TASSIMO VIVY TAS 1254 mała ilość kawy?
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Czerwiec 2017, 00:06:57 »
żeby cieszyć się dobrą kawą drogi ekspres w ogóle nie jest potrzebny. Jedynie młynek potrzebny, ale i to nie kosztuje fortuny.

Jest tyle alternatywnych zaparzaczy potrafiących wycisnąć z ziarna więcej, już choćby tylko dlatego że potrafią one wytworzyć wyższą temperaturę i ekstrakcja trwa tam dłużej niż w ekspresie. Jeśli ktoś chce zaoszczędzić to wystarczy Phin czy kawiarka za 30zł i młynek ręczny za stówę. I mamy wtedy zawsze świeżą kawę i nie jesteśmy uzależnieni od żadnego producenta. I zamiast pić paskudne Jacobsy czy inne Tchibo można zaoszczędzone pieniądze wydać na coś co ma smak kawy, a nie spalenizny.

Zwolennikom kapsułek polecam WIELKI TEST KAW Z MARKETU https://youtu.be/meJ0LlxM25Y?t=9m59s Niestety, decydując się na kapsułki wybieracie ziarno wielkich koncernów ocenione jako bezsmakowe, spalone, o posmaku asfaltu. Gdzie tu sens?

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: BOSCH TASSIMO VIVY TAS 1254 mała ilość kawy?
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Czerwiec 2017, 07:58:39 »
Zwolennikom kapsułek polecam WIELKI TEST KAW Z MARKETU https://youtu.be/meJ0LlxM25Y?t=9m59s

A co ma jedno do drugiego?
Nie jestem zwolennikiem kapsułek, ale z mojego doświadczenia espresso z Nespresso jest dużo lepsze niż w niejednej kawiarni.

Znam ludzi którzy się cieszą dobrą kawą z kapsułek i bardzo im smakuje, więc to kwestia gustu. Jeden znajomy po długich próbach z kawiarką i młynkiem Hario Slim przesiadł się na kapsułkowca - i jest mega zadowolony.
Do alternatyw trzeba mieć zajawkę, to nie jest rozwiązanie dla wszystkich, bo dla wielu prostota i wygoda jest na pierwszym miejscu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi