Autor Wątek: Ekspres do kawy do 2500 zł  (Przeczytany 24546 razy)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ekspres do kawy do 2500 zł
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Czerwiec 2017, 18:48:48 »
Za tyle bedziesz miał przyzwoity młynek i ekspres kolbowy.
Szczerze mówiąc, wszyscy na tym forum to wiedzą, tyle że niektórzy potrzebują automatu - prościej i łatwiej. Myślisz, że jak automatem się posługuje 20 osób, żeby sobie zrobić kawę, to te 20 osób będzie umiało zrobić też kawę z ekspresu? Zapewniam Cię, że nie.
Moja córka pracuje w knajpko-kawiarni w Londynie, miała jakieś tam szkolenie, umie robić i robi kawę z ekspresu, a jak jej pokazałem WDT i precesyjne ubijanie kawy (nie wiadomo czemu zwane nutacją), to szeroko otwarła oczy, nie mówiąc o tym, że pierwszy raz w życiu widziała NPF. Jak jej pokazałem jak się leje crema stożkiem do filiżanki, to nie chciała uwierzyć, że tak można.
Tak więc, skoro dziewczyna szkolona na barmankę (może nie baristkę) słabo umie robić espresso, to czy sądzisz, że wszyscy w biurze będą umieli? Prędzej przejdą na kawę rozpuszczalną i przeklną tego, który takie dziwo zainstalował w biurze.

Nie odżegnuj się zatem od automatów - one też mają swoje zastosowanie.
A żeby być precyzyjnym, kawa z automatu może być miła i smaczna, ale z espresso nie ma nic wspólnego.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Ekspres do kawy do 2500 zł
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Czerwiec 2017, 20:03:56 »
Młynek 1000 zł ekspres za resztę. To jest rozsądny rozkład budżetu. Fajnie jakby przed zakupem można było się przekonać jak smakuje takie espresso.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Ekspres do kawy do 2500 zł
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Czerwiec 2017, 20:06:26 »
Raul nic nie pisał o 20 osobach.  :)
Dla siebie myślę droga w dążeniu do idealnej ekstrakcji to czysta przyjemność: mielenie, ubijanie, spienianie, a tego nie będzie przy automacie. Jak ktoś tu pyta,  to też myśli co wybrać, żeby nie żałować.

Offline Raul74

  • Wiadomości: 4
Odp: Ekspres do kawy do 2500 zł
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Czerwiec 2017, 20:09:43 »
Chyba jednak się nie dogadamy, drodzy forumowicze musicie zrozumieć że na forum wchodzą również "kawowi laicy" którzy chcą mieć w domu ekspres prosty , pozwalający zrobić 3-4 rodzaje smacznej kawy . Nie chcą osobnych młynków , ekspresów kolbowych itp.

Offline Raul74

  • Wiadomości: 4
Odp: Ekspres do kawy do 2500 zł
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Czerwiec 2017, 20:11:05 »
kawa z automatu może być miła i smaczna
I taka mi wystarczy :-)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Ekspres do kawy do 2500 zł
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Czerwiec 2017, 20:21:54 »
To zerknij na kapsułkowe lepszej klasy.
Ascaso KAP na system FAT.
Albo SPINEL LOLITA E.S.E. - na ESE.

To chyba najbardziej zbliżony smak do espresso, bez zabawy w mielenie i kolby.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Ekspres do kawy do 2500 zł
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Czerwiec 2017, 20:23:29 »
Jak poslodzisz będzie smaczna ☺️ zresztą kupisz dobrą kawę to już połowa sukcesu. Reszta zależy od tego jakiego espresso chcesz się napić i czy lubisz bawić się właśnie oddzielnym młynkiem i kolbą.
 W pracy do automatu kupiłem lepszą kawę. Ludzie poczuli różnicę i są zadowoleni. Można? Można ☺️

Offline Raul74

  • Wiadomości: 4
Odp: Ekspres do kawy do 2500 zł
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Czerwiec 2017, 21:03:04 »
Na teraz postanowiłem kupić Krups 8808 , jutro po niego jadę . Być może zmienię zdanie w sklepie bo mam do obejrzenia dwa Siemensy EQ.5 i EQ.3 i Nivona 758 . Co o nich myślicie, wybrałem te modele po kilku godzinach w necie.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Ekspres do kawy do 2500 zł
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Czerwiec 2017, 21:11:08 »
Chyba jednak się nie dogadamy,
A czemuż to? Szybko się poddajesz. Doskonale Cię rozumiem, ale Ty też zrozum ludzi, którzy próbują namówić Cię na ekspres NIE automatyczny. Jeśli chcesz mieć jakiś automat, który będzie w stanie wykonać coś, co będzie Cię zadowalać, poszukaj takiego z możliwie dużą ilością ustawień. Musisz też liczyć się z tym, że automaty są skomplikowane i serwis jest drogi. Moim, podkreślam, moim zdaniem sensownym automatem może być Jura. Jeśli nie obawiasz się używek, zapytaj o konkrety DrUsagiego. On gdzieś pisał o poserwisowych Jurach.   
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ekspres do kawy do 2500 zł
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Czerwiec 2017, 21:37:57 »
wybrałem te modele
Kup używaną i przeserwisowaną Jurę od Barnaby z konkurencyjnego forum. Automat trudny do zajeżdżenia, a zapłacisz pewnie poniżej tysiąca złotych.

Offline otylia Kobieta

  • Wiadomości: 1
    • mamisie.pl
Odp: Ekspres do kawy do 2500 zł
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Lipiec 2017, 08:02:48 »
Hej ja dostałam w prezencie ślubnym ekspres Jura Impressa F8, ale mam taki problem ze po wypiciu tylko kawy z tego ekspresu boli mnie brzuch, nie moge pić tej kawy, jak pije w kawiarni to jest wszystko ok. Ekspres jest regularnie czyszczony. Kawa jaką używam to segafredo intermezzo. Myślicie ze coś jest nie tak z ekspresem czy może kawa nie ta, albo jeszcze jakiś inny problem?

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4828
Odp: Ekspres do kawy do 2500 zł
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Lipiec 2017, 08:05:32 »
Po prostu spróbuj inne ziarna, np. takie jak w piłaś w kawiarni ;-)

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Ekspres do kawy do 2500 zł
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Lipiec 2017, 08:25:35 »
Również myślę że zmiana kawy może całkowicie rozwiązać problem.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ekspres do kawy do 2500 zł
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Lipiec 2017, 08:31:12 »
Albo zmiana teściowej  bo podtruwa :mrgreen:  :diabelek: :jezyk:

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Ekspres do kawy do 2500 zł
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Lipiec 2017, 11:05:28 »
Może być też zła temperatura parzenia, np za wysoka (przynajmniej dla tej kawy).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi