Autor Wątek: Kinu M47  (Przeczytany 152849 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Luty 2017, 23:30:17 »
Fajny ten "dynks" do oparcia kciuka. Sprawdza się w praktyce?
Ja swojego przed chwilą rozpakowałem. Myślę że jest ok, jeśli oprze się kciuk, to przeciwdziała uślizgiwaniu się młynka przy bardzo jasnych ziarnach. Sam kształt mógłby być bardziej ergonomiczny gdyby podpórka nie szłą prosto tylko po łuku. Co dałoby bardziej naturalne i na większej powierzchni podparcie dla kciuka.

A ten słoiczek jest szklany czy pomyśleli i zrobili np z plexi?
Jest metalowy i ma plastikowe dno, z gumowaną podstawką. Dobrze siedzi na blacie.

W jaki sposób zamocowany jest pojemnik na zmielone ziarno?
w górnej części pojemnika jest gumka osadzona w wyżłobieniu. W korpusie młynka od dołu też jest wyżlobienie, w które wchodzi guma po pełnym wciśnięciu. Nie chodzi to ani lekko ani ciężko. Myślę, że tak akuratnie żeby nie spadło przez przypadek i się też nie męczyć ze zdjęciem go.

No właśnie tored. Ty masz plastikowy pojemnik? Bo mój jest metalowy.

Korea83 myślę że nie ma się czym martwić. Wykonanie jest na miarę solidnych narzędzi do pracy.

Hmmm, a ja zaryzykowałem, chyba na przekór commandantemanii :). Na plus jest dla mnie historia z dentystycznymi narzędziami w portfolio firmy i swojskie nazwisko właścicieli.
Widzę Antonio, że masz podobną nutkę przekory w sercu jak ja :) Nazwisko słowiańskie, ale od braci Czechów :). Projektowali też młynki do zastosowań domowych - sól, pieprz oraz młynki do kawy. Jednak nie mogą ponoć zdradzić dla kogo.

Bądź tak dobry Tored i napisz jeszcze czy regulacja grubości przemiału sprawia jakąkolwiek trudność w sensie chwytu palcami i kręcenia tą karbowaną śrubką trzymając jednocześnie za trzpień.
Regulacja nie sprawia najmniejszego problemu, trzeba tylko odkręcić śrubę kontrującą, która trzyma również rączkę. Wcześniej nie mając młynka w ręku, nie zdawałem sobie sprawy, że ta śruba kontruje ustawienie przemiału. Więc działa również jako blokada. Trzeba ją odkręcić zawsze trochę więcej niż chce się pogrubić przemiał gdyż pierścień podziałki przemiału razem z tulejką, w której siedzi rączka przemieszczają się. Nad tą tulejką jest właśnie śruba kontrująca.

Ktoś się pytał czy trzeba zdejmować rączkę, no więc nie trzeba ani wykręcać kontry, ani zdejmować rączki.

Na początku nie do końca logiczne   wydawało mi się ustawianie grubości przemiału. Kręci się pierścieniem w lewo żeby wartości rosły. Trzeba jednak myśleć o tym jak o rozkręcaniu i skręcaniu mechanizmu. Wtedy wszystkie zapadki w głowie zatrybiają, przynajmniej u mnie ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2017, 00:34:23 wysłana przez krystians »

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Luty 2017, 00:25:11 »
Hmmm, a ja zaryzykowałem, chyba na przekór commandantemanii :). Na plus jest dla mnie historia z dentystycznymi narzędziami w portfolio firmy i swojskie nazwisko właścicieli.

Popieram ;-) też do mnie to przemawia!

No właśnie tored. Ty masz plastikowy pojemnik? Bo mój jest metalowy.


jak to tak to? są różne modele?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Luty 2017, 00:56:29 »
jak to tak to? są różne modele?
raczej nie, bo z tej samej dostawy. Myślę że tored po prostu nie zwrócił uwagi, że spód pojemnika jest plastikowy, a reszta metalowa.

Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Luty 2017, 07:15:44 »
Myślę że tored po prostu nie zwrócił uwagi, że spód pojemnika jest plastikowy, a reszta metalowa

Mogłem się pomylić :p
Sprawdzałem przez kilkukrotne puknięcie palcem w spód, wydało mi się że to plastik - napisałem więc że plastik :)
Wybaczcie ;)

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Luty 2017, 09:41:49 »
lepiej rozwiązana niż u konkurencji zmiana grubości przemiału (ale dopiero po zapoznaniu się z zasadami!)
Uwaga rozwiązanie jest skopiowane od Knocka.
Klasyfikuje je jako trzecie: 1. Hausgrind (najlepiej), feldgrind (OK, trzeba założyć rączkę), Kinu (trzeba regulować pod rączką, ale tarcza ma więcej podziałek)

Ale nie wiem w czym problem ustawiasz małą liczbę by mielić drobniej, większą by grubiej TADA

BTW czy ściągnięcie rączki jest konieczne? Patrząc na rozwiązanie nie powinno, ale jak tak regulacja to spada mocnow porównaniu do Knocka
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2017, 09:46:05 wysłana przez lucasd »

Offline johnyKMSA Mężczyzna

  • Wiadomości: 118
  • Ekspres: NS Oscar oraz alternatywa
  • Młynek: Bezzera BB005, Knock Hausgrind, Porlex Mini
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Luty 2017, 10:43:58 »
Housegrind też ma pojemnik na kawę osadzony na gumowym oringu i jak na razie nie ma z tym najmniejszych problemów. Zużycia gumki także na chwilę obecną brak.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Luty 2017, 10:52:45 »
Zużycia gumki także na chwilę obecną brak.

Po jakim czasie i jakiej częstotliwości użytkowania?
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Luty 2017, 10:58:26 »
Ale nie wiem w czym problem ustawiasz małą liczbę by mielić drobniej, większą by grubiej TADA
Chodzi mi o następujące rzeczy:
Początkowo ciężko się za to zabrać (ruszenie regulacji od zera wymaga siły, trzeba ogarnąć tą małą kropkę)
Sam młynek jest dosyć ciężki, jeżeli nie mamy na czym go położyć regulacja nie jest przejemna

BTW czy ściągnięcie rączki jest konieczne? Patrząc na rozwiązanie nie powinno, ale jak tak regulacja to spada mocnow porównaniu do Knocka
Nie trzeba ściągać rączki
Robiłem to automatycznie, wydaje mi się to troszkę wygodniejsze
W wolnej chwili zmodyfikuje pierwszy post, żeby nie wprowadzać w błąd

Edit:
Nie mogę edytować pierwszego posta - czy moderator mógłby wyrzucić z niego informację o łatwiejszej niż u konkurencji regulacji i napisać gdzieś pod spodem, że rozwiązanie jest podobne do tego z Knocka
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2017, 11:29:40 wysłana przez tored »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Luty 2017, 12:06:18 »
Ja nie mam problemu z regulacją, ani z trzymaniem w tym czasie młynka w ręku. To prawda jest większy opór gdy całkowicie się skręca. Jednak nie widzę sensu żeby to robić. Poniżej jednego pełnego obrotu, to grubość mielenia raczej do tygielka niż czegokolwiek innego.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Luty 2017, 12:10:21 »
Prawdę powiedziawszy też bym wolał szybkoodczepiany pojemniczek. W rosco jest plastikowy i nie dość, że trzeba się nakręcić by odkręcić, to jeszcze po prawie 2 latach intensywnego użytkowania plastikowy gwint trochę się zjechał od drobinek kawy...
Ciekawe jak te gumki z Kinu wypadają w intensywnej katordze...

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Luty 2017, 12:16:45 »
Pewnie zwykłe oringi, wymienisz za grosze po jakimś czasie.
W feldgrindzie bez problemu po roku

Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Luty 2017, 12:20:22 »
W takim razie poedytujcie mój pierwszy post  [emoji14]
To co napisałem to jak się okazuje subiektywne odczucia. Starałem się być obiektywny, ale...   ::)

Offline johnyKMSA Mężczyzna

  • Wiadomości: 118
  • Ekspres: NS Oscar oraz alternatywa
  • Młynek: Bezzera BB005, Knock Hausgrind, Porlex Mini
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Luty 2017, 12:53:17 »
Po jakim czasie i jakiej częstotliwości użytkowania?

2,5 roku, raz dziennie średnio mielenie. I jak lucasd zauważył, to zwykły gumowy oring, myślę że spokojnie do kupienia.

Offline grzes

  • Wiadomości: 59
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Luty 2017, 13:40:39 »
Nie chce mi się wierzyć że tak łatwo kupisz oring.
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2017, 13:43:53 wysłana przez grzes »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Luty 2017, 13:51:01 »
Równie łatwo co słoiczek do comandante z pojedynczym gwintem ;)

Mnie tylko zastanawiam, bo ręczniaki trzymam nisko, czy podczas mielenie nie wyskoczy popychany ściskającą dłonią?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi