Autor Wątek: La Pavoni - prośba o pomoc.  (Przeczytany 6907 razy)

Offline bartosz.szpot

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola Pre-Millennium z NPF, MoccaMacter, Aeropress.
  • Młynek: Comandante c40 mk3
La Pavoni - prośba o pomoc.
« dnia: 11 Styczeń 2017, 21:45:35 »
W moim la pavoni europiccola pre millenium mam problem z presostatem. Przynajmniej tak brzmiała telefoniczna diagnoza człowieka z serwisu. Ów pan powiedział, że powinienem zdemontować spód ekspresu i przeczyścić rurkę, która łączy presostat z bojlerem. Problem pojawił się już na tym etapie, ponieważ śrubka łącząca spód z ekspresem ma bardzo dziwną główkę, pierwszy raz taką widzę. Wie ktoś z Was jak sobie z tym poradzić? Gdzie kupić odpowiedni klucz?
W załczniku zdjęcie główki.

Offline maxvondemon Mężczyzna

  • Wiadomości: 95
  • Ekspres: BZ10, V60, Bodum Santos, V60, Aeropress
  • Młynek: F64e, Aergrind, ręczne zabytki
Odp: La Pavoni - prośba o pomoc.
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Styczeń 2017, 21:49:46 »
Jeżeli dobrze widzę to torx z otworem do kupienia w każdym markecie budowlanym

Offline bartosz.szpot

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola Pre-Millennium z NPF, MoccaMacter, Aeropress.
  • Młynek: Comandante c40 mk3
Odp: La Pavoni - prośba o pomoc.
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Styczeń 2017, 21:52:38 »
Super!!! Dzięki za szybką odpowiedź.  :ok:

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: La Pavoni - prośba o pomoc.
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Styczeń 2017, 21:54:32 »
LaPavoni Europiccola Pre Millenium NIE MA PRESOSTATU  :sciana:
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2017, 22:00:24 wysłana przez Biogon35 »

Offline bartosz.szpot

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola Pre-Millennium z NPF, MoccaMacter, Aeropress.
  • Młynek: Comandante c40 mk3
Odp: La Pavoni - prośba o pomoc.
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Styczeń 2017, 22:16:02 »
O proszę, a to ciekawostka. Tak mi powiedział człowiek z serwisu. No dobrze, w takim razie opiszę problem. Od jakiegoś czasu, mam wrażenie że nie mam odpowiedniego ciśnienia, że jakoś nie nagrzewa się odpowiednio woda w bojlerze. Odpowiednie ciśnienie jest zaraz po zgaszeniu się zielonej lampki, po czym ona długo się nie zapala i nie mogę zrobić następnego espresso. Na początku miałem na to sprytne rozwiązanie, po pierwszym espresso spuszczałem ciśnienie do końca rurką do spieniania, prowokowało to zapalenie się zielonej lampki oraz podgrzewanie wody, w momencie jej zgaszenia robiłem kolejne espresso. Niestety ten sprytny numer też już przeztał działać, muszę wyłączyć ekspres, poczekać aż woda się trochę schłodzi i wtedy znów zaczyna grzać. Co to, w takim razie, może być?

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: La Pavoni - prośba o pomoc.
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Styczeń 2017, 22:47:52 »
Zielona lampka? Hmmm.... To wygląda na przełącznik modelu Millenium. Masz dwie pozycje grzania na przełączniku czy tylko on/off? Jeśli Twoja maszyna pochodzi z okolic 1999 roku to może być model przejściowy. Ładowano wtedy co się dało, na przykład małą grupę i presostat. Śrubkę można odkręcić małym plaskim śrubokrętem, wychodzi lekko ponieważ jest wkręcona w miękki plastik, ja tak kiedyś robiłem :) W środku powinna byś naklejka z datą produkcji. Na deklu od grzałki presostat lub termostat, no ale to raczej poznasz po przełączniku. Sprawdź co tam siedzi.

PRE
121P-85E.jpg

MILLENIUM
la pavoni europiccola switch(1).jpg

TERMOSTAT
TRMS.jpg

PRESOSTAT
dsc_0005.jpg
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2017, 23:24:33 wysłana przez Biogon35 »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: La Pavoni - prośba o pomoc.
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Styczeń 2017, 23:02:37 »
Śrubkę można odkręcić małym plaskim śrubokrętem
Kup, jak radził maxvondemon odpowiedniego bita.

Offline bartosz.szpot

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola Pre-Millennium z NPF, MoccaMacter, Aeropress.
  • Młynek: Comandante c40 mk3
Odp: La Pavoni - prośba o pomoc.
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Styczeń 2017, 23:12:32 »
Mam on/off z zieloną lamką. Zaraz się dowiem że mam kosiarkę do trawy a nie ekspres la pavoni :lol2:
Grupę mam małą - portafilter 49 mm
A tego torx'a to kupię, bo próbowałem płaskim śrubokrętem i nie da rady.
Jak to rozkręcę to dam znać co tam bebechach siedzi.
Dzięki.

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: La Pavoni - prośba o pomoc.
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Styczeń 2017, 23:25:02 »
Jeśli presostat to najpierw spróbuj odkamienić porządnie bojler. Zagotuj kilka razy odkamieniacz, kwasek, ocet czy co tam wolisz. Jeśli nie ruszy to wtedy pokręć kołem zębatym presostatu - ale uwaga! Kółko jest przyklejone tak aby siedziało w jednej pozycji. Ostrożnie zdrap biały klej, zaznacz pozycję w jakim był ustawiony i ostrożnie przekręcaj. W najgorszym przypadku wykręć presostat o wyczyść. Można też kupić nowy za około 30 Euro  ;)

Offline bartosz.szpot

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola Pre-Millennium z NPF, MoccaMacter, Aeropress.
  • Młynek: Comandante c40 mk3
Odp: La Pavoni - prośba o pomoc.
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Styczeń 2017, 23:32:37 »
Bojler i całą resztę odkamieniałem ze dwa miesiące temu. Chodził po tym jak malina.

Offline fiks Mężczyzna

  • Wiadomości: 60
  • Ekspres: Lelit Mara X, Chemex, AeroPress, FP, Drip, Moka Pot
  • Młynek: Itop Sk40, Wilfa Svart, ręczny Rhinowares
Odp: La Pavoni - prośba o pomoc.
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Styczeń 2017, 11:19:11 »
Jakiej wody używasz? Jak kolega napisał, warto odkamienić ponownie, 2 miesiące to długi okres czasu, zwłaszcza przy byle jakiej wodzie.
"Equality is a myth to protect the weak. Some of us are strong in the Force, others are not. Only a fool believes otherwise.”

Offline bartosz.szpot

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola Pre-Millennium z NPF, MoccaMacter, Aeropress.
  • Młynek: Comandante c40 mk3
Odp: La Pavoni - prośba o pomoc.
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Styczeń 2017, 12:41:47 »
No dobra, powoli wymiękam, nue bardzo wiem o co tu chodzi. Chyba oddam do serwisu.
Na zdjęciu tak to wygląda od spodu. Jeszcze jakieś podpowiedzi?

Offline Tasak69 Mężczyzna

  • Wiadomości: 316
  • Ekspres: Slowpresso, V60, QM Andreja Premium
  • Młynek: Q1, WSFB-100S, ZF64W
Odp: La Pavoni - prośba o pomoc.
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Luty 2017, 12:40:37 »
Jak tam poszły założycielowi wątku boje z ekspresem?

Walkę z presostatem warto toczyć wg wskazówek 'biblii' dźwigienek pavoni:
http://www.francescoceccarelli.eu/La_Pavoni/Faidate/pressostato_eng.htm

W skrócie:
1.Sprawdzić drożność rurki idącej do presostatu (odkręcić presostat i zobaczyć czy woda swobodnie przepływa z bojlera przez rurkę).
2.Sprawdzić stan mikrowłącznika na presostacie - często padają (po odkręceniu dwóch wkręcików będzie widać czy stycznik przełącznika pracuje właściwie, czy lata luźno - mikroprzełącznik tego typu jest do dostania prawie w każdym sklepie elektronicznym lub serwisie agd)
Może się zdarzyć, że mamy presostat starszego typu - (duży, płaski z regulacją zewnętrzną na śrubie- one raczej nie padają ale jeśli się zdarzy to wtedy chyba najlepiej wymienić cały presostat na nowszy typ).
3.W ostateczności można próbować regulować presostat (kręcić śrubą) ale najczęściej one są raz ustawione i nie ma takiej potrzeby (zwykle ludzie zaczynają od tego a potem jest tylko problem, żeby ustawić go z powrotem właściwie gdy przyczyna problemu okaże się inna).

Zdrówka!
Tasak

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: La Pavoni - prośba o pomoc.
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Luty 2017, 11:26:36 »
Podłączę się do wątku, czy ktoś rozpozna jaka to wersja Europiccoli po tym zdjęciu tabliczki?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: La Pavoni - prośba o pomoc.
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Luty 2017, 20:08:26 »
Podłączę się do wątku, czy ktoś rozpozna jaka to wersja Europiccoli po tym zdjęciu tabliczki?

Kto mi podpowie jak rozpoznać wersję Europiccoli? Chodzi mi o określenie ewentualnych części zamiennych oraz funkcjonalności, dla mnie każda wygląda podobnie wiem tylko że bojler ma 0,8L i nie ma manometru.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi