Autor Wątek: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.  (Przeczytany 53528 razy)

Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Styczeń 2017, 14:49:21 »
Mam od pół roku Bonavitę. Wybrałem ją, gdyż Brewista nie zachęcała wyglądem swojej stacji bazowej. Rdzy nie widać (woda kranowa, filtrowana w bricie). Pomiar temperatury jest z dokładnością do 1°C/2°F.
Funkcja podtrzymywania temperatury działa bez zarzutu. Wodę zaczyna podgrzewać od razu gdy temperatura spada o 1°. Przyciski dają fajny "feedback", cyferki czytelne nawet z drugiego końca kuchni, choć sam plastik mógłby być lepszej jakości. Wygodnie leży w dłoni z uwagi na rączkę w kształcie "spustu" pod palec wskazujący. Brewista ma takie samo rozwiązanie wiec komfort zapewne porównywalny.
Porównania do zwykłej konewki niestety nie mam. Wcześniej korzystałem z porcelanowego czajniczka do herbaty z lekko zakrzywioną wylewką.
Konewka ma jedynie 1000W, więc podgrzewa wolniej od zwykłych, 1800W czajników kuchennych, choć na szczęście okazało się to mniejszym problemem niż początkowo sądziłem - zanim woda będzie gotowa nożna na spokojnie przygotować ziarna i cały sprzęt. [emoji106]
Jedyne zastrzeżenie jakie mam to problem z baaardzo powolnym polewaniem - trzeba by zwęzić światło wylewki. (woda albo leci za szybko, albo "ciurlika" zamiast wypływać ciągłym strumieniem).
Jeśli chodzi o tempo chłodnięcia wody - testów przy pełnej konewce nie robiłem. Przy napełnieniu do 550ml i podgrzaniu do temperatury 91°, po zrobieniu 300ml dripa reszta wody (250ml) po 3 minutach miała 87°C.

Czy gdybym miał jeszcze raz wybierać wybrałbym inną konewkę? Nie.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Styczeń 2017, 15:53:16 »
Porównanie zwykłej konewki i takiej samej konewki z prądem jest proste: bez prądu (przelewając wodę z innego źródła wrzątku) nie da się polewać kawy wodą o temperaturze powyżej 94°C (a i to jest karkołomne). Oczywiście pomijam inną dość prostą wersję, podgrzewania zwykłej konewki na gazie.

Moja Bonavita rdzy nie ma i dwie pozostałe Bonavity kupione przeze mnie (a raczej dzięki mnie :evil:) też działają co dzień bez zarzutów. I o ile do kawy pewnie wystarczyłoby mi Hario Buono na prąd z jakimś szybkim termometrem (ThermoPop czy cóś), o tyle do herbaty jest to niezastąpione udogodnienie.

Przy okazji jedno pytanie do użytkowników Brewisty
Bonavita trzyma zadaną temperaturę niezależnie, cały czas ze swoją zadaną dokładnością. Spore różnice zaczynają się przy małych ilościach wody wewnątrz powiedzmy poniżej 300ml. Ale to fizyka, algorytm działa tak samo i termometr wskazuje na bieżąco, wahania tylko są większe i nieprzewidywalne.

A czy używając wody 93.. czy też 96'C czajnik ją podgrzewa bez doprowadzania wcześniej do wrzenia?
Tak jest, ale dla smaku wody to wychodzi na dobre.
Jeśli chciałbyś najpierw przegotować musisz ustawić 99-100°C, potem ustawić oczekiwane np. 88°C i z włączonym podtrzymywaniem wyczekiwać tykania termostatu. Otwarta przykrywka przyśpiesza zadanie.

trzeba by zwęzić światło wylewki
Znakomicie w tej roli sprawdza się u mnie kawałek silikonu do pieczenia. Zwinięte w rurkę, zatknięte od wewnątrz w wylewkę. Sposób zwinięcia umożliwia dowolne wyregulowanie prędkości przepływu. Koszt zerowy (zakładając, że mamy kawałek sylikonu do pieczenia, jeśli nawet nie to i tak sporo taniej niż dedykowane spowalniacze, a i zdaje się, że funkcjonalność wyższa ;)).
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2017, 15:58:10 wysłana przez donkiszot »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Styczeń 2017, 17:26:59 »
bez prądu (przelewając wodę z innego źródła wrzątku) nie da się polewać kawy wodą o temperaturze powyżej 94°C (a i to jest karkołomne).

Można wcześniej rozgrzać konewkę gorącą wodą. Dzięki temu woda w niej, po wlaniu z czajnika, ma  temperaturę do 96°C.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Styczeń 2017, 18:10:09 »
I to jest ta karkołomność, o której wspomniałem, a i tak jest to kres ;)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Styczeń 2017, 18:24:13 »
Ale taka temperatura w zupełności wystarczy do przelewania. 

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Styczeń 2017, 20:35:13 »
Jest Smarter Ikettle 2.0, ma regulację temperatury po wifi z aplikacji, drogi. "Świeżopalona" miała w ofercie, może się wypowie.

Grzeje dobrze, ale brak wylewki potrafi przeszkadzać.

Fellow i Kalita? A to elektryczne z regulacją?

Fakt, ale wykonanie przesłoniło mi podgrzewanie do temperatury.

Czy zagotowanie wody i potem jej chłodzenie do odpowiedniej temperatury jest czymś poparte? czujecie różnicę w smaku zaparzonej kawy?
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2017, 20:43:42 wysłana przez malkos »
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Styczeń 2017, 21:59:30 »
Diguo nie do kupienia w eu :(

Ja grzeje w konewce na gazie pozostałą wodę od poprzedniego dripa, przelewam nią filtr i w taką rozgrzaną konewkę wlewam wrzątek. Jak naleję do pełna to mam 97'C. Konewkę mam 0,7L.

Wolał bym już tak nie wachlować, ale jakoś mi nie w smak być ograniczonym do wyboru między dwoma drogimi czajnikami o małej mocy i kiepskiej wylewce wymagającej przeróbki.. :/
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2017, 22:03:28 wysłana przez dopeman »

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Styczeń 2017, 22:46:47 »
kiepskiej wylewce wymagającej przeróbki.. :/
Tego bym nie demonizował. Zarówno z Bonavity jak i Brewisty leję bez wtykania w szyjkę czegolwiek i niczego mi nie brak. Kwestia wyczucia.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Styczeń 2017, 11:14:44 »
Ale taka temperatura w zupełności wystarczy do przelewania. 
Oczywiście, tylko w porównaniu mam: rozgrzewanie (też duży wpływ mają warunki otoczenia), przelewanie, ledwo granica i nic marginesu błędu, kontra: 99°C? nie ma problemu. Tak, wiem, że nie potrzebuję 99°C.

Przed Bonavitą zalewanie powyżej 92°C wymagało ode mnie sporej zabawy -- nawet z warnikiem i nieograniczonym dostępem do wody (niestety 96°C to najczęściej maks) rozgrzanie konewki aby po przelaniu było więcej niż 92°C graniczy z cudem -- a z Bonavitą mogę jak chcę i kiedy chcę.
To tylko kwestia wygody. Jak cała zabawa w konewki.

Czy zagotowanie wody i potem jej chłodzenie do odpowiedniej temperatury jest czymś poparte? czujecie różnicę w smaku zaparzonej kawy?
Oczywiście, że jest poparte i oczywiście, że czuć różnice, tylko na korzyść tej nieprzegotowanej. Przy gotowaniu woda traci tlen i inaczej smakuje. Najgorzej (ponoć, tego sam nie sprawdzałem) smakuje domieszka świeżej z taką przegotowaną już wcześniej. Nawet kożuch w cuppingu się inaczej zachowuje z wodą zagotowaną i wystudzoną niż w przypadku wody dogrzanej.


Ja grzeje w konewce na gazie
Jeśli starą wodę będziesz wylewał od razu, do konewki dodasz termometr, całość postawisz na gazie (woda na przelanie i kawę), to będzie właśnie tak jak z elektrykiem z termometrem. Ilość wad obu rozwiązań jest podoba.

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Styczeń 2017, 12:30:17 »
Zwłaszcza że mała grzałka te 1,2l wody trochę będzie grzała.. wyjdzie na to samo.

Przy okazji spróbuję zaparzyć tym razem z wodą podgrzaną nieprzegotowaną ;)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Styczeń 2017, 18:24:27 »
rozgrzanie konewki aby po przelaniu było więcej niż 92°C graniczy z cudem

Taka temperatura nie graniczy z żadnym cudem. 92°C, prawie, mam bez rozgrzewania konewki, a 96°C po rozgrzaniu. A wszystkie termometry raczej mi się nie popsuły.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Styczeń 2017, 19:36:53 »
To było wtrącenie o warniku, w którym 96°C to maks. Jeśli potrafisz 96°C z warnika rozgrzać konewkę tak aby potem w niej było 96°C to chętnie dowiem się jak ;)

Przy wrzątku owszem jest to możliwe, ale trzeba się -- po raz kolejny napiszę -- bawić, wodę zużywać, dwa razy więcej, więc i dłużej, wody gotować, a wolę jak się nie gotuję wcale. No, po prostu wolę nie przelewać.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Styczeń 2017, 20:28:28 »
Wcześniej było inne wtrącenie, bez warnika w tle, mijające się z prawdą i do niego się odnosiłem. 

bez prądu (przelewając wodę z innego źródła wrzątku) nie da się polewać kawy wodą o temperaturze powyżej 94°C (a i to jest karkołomne). Oczywiście pomijam inną dość prostą wersję, podgrzewania zwykłej konewki na gazie.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Styczeń 2017, 20:33:01 »
No, nie do niego się odniosłeś, bo co innego cytowałeś, ale ok ;)


Ponieważ dawno już nic nie przelewałem z czajnika do konewki postanowiłem sprawdzić to jeszcze raz i tak:

Temperatura otoczenia 20°C. Zagotowałem 500ml wody. Wlałem niezwłocznie do Hario Buono 1,2L. Termometr ThermoPop wciśnięty przez otwór w pokrywce pokazał: 90°C. W tym czasie nalałem kolejne 500ml do zagotowania. W konewce temperatura wody spadła do 85°C gdy ją wylałem i niezwłocznie nalałem właśnie zagotowaną nową porcję wrzątku. Na 10s. udało mi się uchwycić na ThermoPopie 95°C. No, po prostu wolę nie przelewać.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Styczeń 2017, 21:16:06 »
Trza było nie żałować wody, napełnić konewkę, to woda w niej byłaby deczko cieplejsza :). Mam taką konewkę ze sterowaniem temperatury, ale używam jej tylko do większych przelewów. Na co dzień wolę 600 ml konewkę, bo jest poręczniejsza i wygodniejsza.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi