Autor Wątek: Astoria CKE  (Przeczytany 50904 razy)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Listopad 2016, 13:07:03 »
Jeszcze możesz mieć krzywo skręconą pompę z silnikiem.

Offline Federerer Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Astoria CKE, La Pavoni Europiccola, Bialetti Brikka
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Listopad 2016, 18:02:43 »
Pompę wymontowałem, kręciła się z lekkim oporem. Przepłukałem i zamontowałem na miejsce, niestety dźwięk pozostał:
(nie mogę dodać jako link)
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2016, 19:34:25 wysłana przez Maciek »

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Listopad 2016, 19:34:07 »
Zobacz, czy ta obejma łącząca pompę i silnik jest prosta.
Sam silnik bez pompy brzmi normalnie?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Listopad 2016, 19:41:36 »
Nagrałem jak to brzmi u mnie





Pozdrawiam, Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Federerer Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Astoria CKE, La Pavoni Europiccola, Bialetti Brikka
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Listopad 2016, 20:03:50 »
Dzięki za filmy! Obejma jest w porządku. Po ponownym rozmontowaniu i złożeniu jest lepiej, chyba podobnie jak na filmach choć u mnie wyraźniejsze jest takie jakby wysokie cykanie. Wcześniej przyciśnięte przewody przenosiły wibracje na budę i potęgowały efekt. Gumowe podkładki pod silnikiem też będę musiał wymienić bo oryginalne stwardniały. Przy wydawaniu gorącej wody jest ciszej niż jak woda leci przez grupę - wtedy cykanie się nasila. Sam silnik pracował cicho. Przy okazji udało mi się ułamać rurkę manometru na wyjściu pompy :Bicz: Była dość mocno skorodowana i nie wytrzymała demontażu. Da się to jakoś naprawić czy muszę wymienić cały przewód/manometr?
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2016, 20:24:40 wysłana przez Federerer »

Offline Navi

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: Cma Astoria Cke
  • Młynek: Rancilio Rocky
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Grudzień 2016, 17:30:58 »
Witam wszystkich!


Mam tą fantastyczną  maszynę kilka ładnych lat (kupiłem z grosze z uszkodzonym elektrozaworem i po wymianie zrobiła wiele kaw w domu) jednak ostatnio słabo podaje wodę (wpieta w instalacje), wyczyściłem grupę, ale nic nie dało, objaw jak tu (nie mogę podać linku, ale wystarczy wpisać w google: astoria cke problem).

Co można sprawdzić zanim wymienię pompę?

« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2016, 18:18:14 wysłana przez DrUsagi »

Offline Federerer Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Astoria CKE, La Pavoni Europiccola, Bialetti Brikka
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Grudzień 2016, 17:38:43 »
Ok, bawimy się dalej. Rurkę manometru polutowałem i działa. :) Pytanie do posiadaczy - Jaką uszczelkę do grupy zamówić? Pomierzyłbym obecną ale jest w takim stanie, że nie wyjmę jej bez niszczenia. Musze też zakupić jakieś sitko, bo te oryginalne mają strasznie obite ranty. Kolby też są całe poobijane, jakby ktoś używał imadła jako odbijaka. Opłaca się dopłacać do VST, czy IMS wystarczy?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Grudzień 2016, 18:21:27 »
@Navi - gdyby pompa nie chodziła tak jak chodzi to obstawiłbym konieczność odkamieniania. A tak to najpierw zająłbym się tym żeby cicho było. To silnik czy pompa tak hałasuje?

@Federerer -  wystarczą nawet zwykłe sitka.  Na nich poćwicz, dobierz dozę pod swój smak, i wtedy dopiero idź w IMS czy VST.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2016, 18:24:11 wysłana przez DrUsagi »
LMWDP #469

Offline Federerer Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Astoria CKE, La Pavoni Europiccola, Bialetti Brikka
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #38 dnia: 04 Grudzień 2016, 20:04:23 »
Moja pompa też się tak tłucze, zwłaszcza pod obciążeniem. Tyle, że ja mam ciśnienie w normie. Chciałem zajrzeć do środka, ale nie mam czym jej rozkręcić (dekielek ma 2 otwory na specjalny klucz, coś jak do szlifierki kątowej).
Odnośnie sitek, to i tak kupić coś muszę, bo moje ciekną niestety na rantach. :( Poszukam po sklepach. Póki co jest trochę dziwnie, bo przyzwyczaiłem się do średnicy 51mm gdzie 16g kawy i umiarkowanie drobny przemiał działały idealnie a do 58 trzeba młynek skręcić ;) Przydałby się jakiś schemat tej maszyny, bo póki co działam trochę po omacku.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #39 dnia: 04 Grudzień 2016, 20:05:57 »
Przydałby się jakiś schemat tej maszyny, bo póki co działam trochę po omacku.
Jeśli chodzi o schemat serwisowy(z opisanymi częściami) to mogę Ci podesłać, bo mam.

Offline Federerer Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Astoria CKE, La Pavoni Europiccola, Bialetti Brikka
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #40 dnia: 04 Grudzień 2016, 20:17:04 »
Chętnie przyjmę :) Kombinuję gdzie najlepiej zamontować termoparę do pomiaru temperatury grupy, a bez schematu ciężko ją rozgryźć ;)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Grudzień 2016, 20:23:26 »
W debilnym miejscu jest wkręcona śrubka w grupie. Na samym jej froncie, pod obudową, jest mały imbus... Miejsce mniej więcej takie jak w E61, ale dostępu w sumie nie ma. Podeślij na priv maila to Ci wyślę schematy.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Grudzień 2016, 22:10:50 »


Jeśli chodzi o schemat serwisowy(z opisanymi częściami) to mogę Ci podesłać, bo mam.
To ja też poproszę. Zaraz dam namiar na PW


Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Grudzień 2016, 22:21:01 »
Poszło ;) Eh, trochę Wam zazdroszczę, że macie działające a moja stoi i się kurzy...

BTW - jak sprawdzacie ciśnienie na rota pompie? Bo ja ani u siebie ani na schematach nie widziałem żadnego manometru, poza tym w bojlerze.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #44 dnia: 04 Grudzień 2016, 22:25:31 »
Nie mam pojęcia jakie jest tam ciśnienie, na razie robi mi poprawne shoty, do smaku nie mam się co czepiać, więc nie kombinuję, to mój pierwszy ekspres nie licząc automatu Krupsa i cieszę się, że mi coś wychodzi.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi