Autor Wątek: Astoria CKE  (Przeczytany 50739 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Listopad 2016, 20:28:49 »
No ja kupiłem oryginalną kolbę tam, a sitko podwójne było w zestawie - oryginalne Astoria, dostałem w zestawie takie, pojedyncze i ślepe. Tamper i tak chciałem docelowo kupić od Metiu pod sitko VST, ale przypadkiem się okazało, że różnica w średnicy sitka Astorii a VST(podwójnych) jest tak mała, że tamper pod VST spokojnie zrobi robotę z tym sitkiem - i mam docelowy tamper który u mnie działa teraz, i nie będę go musiał zmieniać jak kupię podwójne sitko VST.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Listopad 2016, 20:53:35 »
Rozumiem, no to wychodzi na to, że cena będzie zbliżona, ja kupiłem samą kolbę bez sitek, a sitka zamówiłem u Rogera już docelowe. Tamper kupiłem tutaj na forum od kolegi Dopeman za przysłowiową dychę, choć w tym przypadku była dosłowna ;-). Docelowy będzie właśnie od Metiu.

Co do wahania ciśnienia po porządnym rozgrzaniu cykl wydłużył się do prawie półtorej minuty. Para również jest lepsza, dysza nie pluje mi już wodą po całkowitym otwarciu zaworu.

Pozdrawiam, Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Federerer Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Astoria CKE, La Pavoni Europiccola, Bialetti Brikka
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Listopad 2016, 23:46:11 »
Ja dzisiaj wybrałem się na wycieczkę po swoją Astorię :D Udało mi się ją już podłączyć i teraz się odkamienia. Niestety coś jest nie tak z HX-em bo grupa się nie nagrzewa, a gdy załączam pompę to ciepła robi się tylko rurka powrotna.  :sciana: Jutro rozkręce. :P

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Listopad 2016, 21:34:02 »
Od góry w grupie odkręcasz dużą śrubę (chyba 17) pod spodem jest mniejsza, którą też odkręcasz. W tej mniejszej jest otworek na wylot - przetkaj go.

Offline Federerer Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Astoria CKE, La Pavoni Europiccola, Bialetti Brikka
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Listopad 2016, 00:21:50 »
Zajrzę do tej śrubki jutro ale chyba nie ma już potrzeby. Dzisiaj ekspres przeszedł porządne odkamienianie i grupa ma już 92 stopnie. Dopływ wody z wymiennika był całkowicie zapchany, tak jak i sam wymiennik. Rurkę wykręciłem i wygotowałem w kwasku, kwasek wlałem też do wymiennika i poskładany rozgrzałem. Potem porządne płukanie i wszystko działa. :)

Pompa działa dość głośno - to normalne w tym modelu?

Offline Federerer Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Astoria CKE, La Pavoni Europiccola, Bialetti Brikka
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Listopad 2016, 20:59:30 »
Kilogram kwasku cytrynowego i kilkanaście litrów wody później:
astoria.jpg

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Listopad 2016, 21:25:13 »
A mi dziś przyszedł portafiltr i poczyniłem pierwsze shoty. Skręciłem młynek na zero i trochę odpuściłem, pierwsze trzy próby dały po kilka kropel :-) czwarta zakończyła się wzorową ekstrakcją i kawa była wyśmienita. Żonie zrobiłem z tego cappuccino i stwierdziła, że znacznie lepsze niż z automatu, ja wypiłem espresso i po prostu niebo w gębie, kawa to Honduras od MA. Tak wyglądało moje pierwsze poprawne espresso :-)




Później nie wiem co mnie podkusiło zacząłem kombinować z młynkiem i zanim ustawiłem go ponownie poszło do kosza pewnie ze 150g wyśmienitej kawy. Ale ostatecznie udało się powrócić do prawidłowych ustawień. Nas filmiku jeszcze trochę za dużo kawy wychodzi, ale smaczna. Na dziś skończyłem z testami, bo bym chyba do rana nie zasnął.




Pozdrawiam, Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Listopad 2016, 22:38:27 »
Natural czy czerwony miodek?

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Listopad 2016, 23:07:28 »
Pompa działa dość głośno - to normalne w tym modelu?
Nie, powinno być tak jak na filmie Marka - pod obciążeniem prawie nie słychać. Zobacz Czy obudowa jest prawidłowo założona, lubi wpadać w wibracje.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Listopad 2016, 23:16:17 »
Natural czy czerwony miodek?
Natural :-)

Pozdrawiam, Marek.
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2016, 23:28:20 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Listopad 2016, 23:18:49 »
Dziś go skończyłem, weszła Etiopia. Powiem że różnica jest wyraźna.

Offline Federerer Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Astoria CKE, La Pavoni Europiccola, Bialetti Brikka
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Listopad 2016, 07:21:37 »
Pompa działa dość głośno - to normalne w tym modelu?
Nie, powinno być tak jak na filmie Marka - pod obciążeniem prawie nie słychać. Zobacz Czy obudowa jest prawidłowo założona, lubi wpadać w wibracje.
Moja warczy jak odkurzacz. Nie wiem czy to nie kwestia ciśnienia na wejściu. Manometr pokazuje 4 do 5 barów. Obudowa faktycznie jest trochę luźna, masz może jakiś patent na jej dokręcenie? Na dole widzę 3 śruby z łbem imbusowym, tylko żaden z moich kluczy nie jest tak długi.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Listopad 2016, 08:02:13 »
Te śruby na dole tylko ustawiają obudowę na miejscu, żeby ją zdjąć odkręcasz 2 po bokach u góry i całość schodzi do góry. Zobacz, czy ze zdjętą obudową nie będzie ciszej.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Listopad 2016, 08:25:00 »
Nie wiem czy to Ci coś pomoże, ja mam na tą chwilę ekspres nie podpięty pod sieć. Zasilam go z garnuszka 3l stojącego na ekspresie, ciśnienia w zasadzie nie ma, jedynie tyle co z grawitacji. Na ten miesiąc już spasuję z zakupami, a w przyszłym planuję zakup pojemnika ciśnieniowego do osmozy, którą już posiadam. Nie wiem jakie ciśnienie wytwarza taki pojemnik, ale Maćkowi się to sprawdza.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Federerer Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Astoria CKE, La Pavoni Europiccola, Bialetti Brikka
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Listopad 2016, 09:53:10 »
Na garnuszku efekt ten sam niestety. Po południu rozmontuję i zrobię mały przegląd.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi