Autor Wątek: Kawowa subskrypcja  (Przeczytany 3141 razy)

Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Kawowa subskrypcja
« dnia: 21 Wrzesień 2016, 13:19:26 »
Witam
W dniu dzisiejszym stwierdziłem, że czas troszeczkę popróbować nowych kawowych smaków i poza comiesięcznymi zakupami w Mastro Antonio i okazyjnym zamawianiem gdzieś indziej trzeba poszukać czegoś nowego. Po krótkim zastanowieniu i przypomnieniu sobie, że chyba już gdzieś coś podobnego widziałem postanowiłem poszukać subskrypcji, w której nie będę wiedział co mnie czeka i regularnie będę zaskoczony zawartością paczki.
I tutaj pojawiają się pytania z tym związane
a) czy ktoś korzystał z usług czarnej fali? W wątku o nich od pół roku brak nowych wpisów, kawy z ich strony mają conajmniej miesiąc, a przy takiej formie zamówienia to zdecydowanie odstrasza (nie chciałbym komuś płacić za pozbywanie sie najstarszych/najgorszych ziaren jakie mają)
b) znalazłem jeszcze strony typu coffee12, coffeebox i javacoffee. Czy istnieje coś jeszcze jeżeli chodzi o polski rynek? Powiem szczerze że średnio mnie satysfakcjonują (akurat w formie subskrybcji) kawy tylko jednej palarni (EDIT: Coffee12 jednak sprowadza ziarna z różnych palarni - zapisał się ktoś do ich subskrybcji, bo z tego co widzę dopiero co ruszają :) )
c) czy kiedykolwiek korzystaliście z zagranicznych ofert? Cena boli, ale może jednak dałbym radę, gdyby było to coś naprawdę polecanego

Od razu zaznaczę - wiem, że mógłbym sobie co miesiąc robić wyliczankę/zamawiać kawę miesiąca w coffeedesk i mieć prawie to samo za mniejsze pieniądze, ale chcę się dowiedzieć jak najwięcej i przy okazji może przydać innym w przyszłości :)
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień 2016, 14:43:12 wysłana przez tored »

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Kawowa subskrypcja
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Wrzesień 2016, 19:30:21 »
Ja od niedawna mam subskrypcje z Barista Hustle: baristahustle.com/coffee-subscription/
Cenowo wychodzi bardzo drogo, paczki małe (100 lub 60g) ale to pod obietnicą kaw "rarytasów", wybranych przez Matta Pergera.
Dużą zaletą jest forum na którym ludzie wymieniają się przepisami. Tutaj do ostatniej kawy: community.baristahustle.com/t/kiriani-brewing/1129/21
Można znaleźć nawet przepisy na samą wodę do tych kaw ;)

Inną subskrypcją którą rozważam jest shop.squaremilecoffee.com/pages/subscriptions
Cenowo wychodzi całkiem spoko (12.5 funta z przesyłką ~ 65 PLN) za paczkę 340g. Zamawiałem u nich poza subskrypcją i kawa docierała z UK do Polski po tygodniu. Plusem jest także że wypalają tego samego dnia co wysyłka, więc kawka bardzo świeża dochodzi.
Współwłaścicielem palarni jest James Hoffmann, dosyć znana osobistość w świecie kawy, m.in. autor The World Atlas of Coffee.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10555
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawowa subskrypcja
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Wrzesień 2016, 21:33:14 »
Raczej bardzo znana...

Offline Pawel12

    • http://coffee12.pl/
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 84
Odp: Kawowa subskrypcja
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Wrzesień 2016, 15:24:41 »
Cześć, tak jak napisałeś nasze kawy pochodzą co miesiąc z innej palarni. Cała idea Coffee12.pl jest skierowana do osób, które tak jak ty szukają nowości na rynku kawy. Najbliższe zamówienie od nas będzie wysyłane 15 października więc zachęcam do zapisu. Wiemy, że świeżość jest ważna dlatego wysyłka jest raz w miesiącu i kawa jest wypalana na nasze zamówienie. Dzięki temu razem z dotarciem do Ciebie nie zajmie to więcej niż 2 tygodnie. Przesyłka gratis to u nas standard.

Jeżeli masz jakieś pytania to chętnie udzielę odpowiedzi :)

Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Kawowa subskrypcja
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Wrzesień 2016, 16:14:43 »
Proponuję założyć (za zgodą administracji) wątek tutaj na forum w dziale supermarket :)
Tam o wszystko wypytam, będzie dla potomnych :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi