Autor Wątek: Manufaktura MK Cafe Fresh  (Przeczytany 82935 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #150 dnia: 19 Listopad 2017, 18:18:20 »
Rozumiem, że to tytuł e-maila? Ok, nie jest najprawdziwszy. Cała reszta jednak jest transparentna i zgodna ze stanem rzeczy. Oszustwa w tym nie widzę, co najwyżej niskiej rangi marketingowy chłypt w tytule.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #151 dnia: 19 Listopad 2017, 19:05:33 »
Myślę, że konsumentom MK Cafe Fresh wszystko jedno z jakiego kraju ta Geisha pochodzi.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #152 dnia: 19 Listopad 2017, 23:13:28 »
Myślę, że typowy konsument nie poczuje większej różnicy...

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #153 dnia: 21 Listopad 2017, 12:03:42 »
Ja natomiast jestem wręcz pewien, że większość nawet tych bardziej doświadczonych kawoszy, nie byłaby w stanie w ślepym teście docenić walorów takiej czy innej Geishy w porównaniu z dobrą kawą za 35 zł/ ćwiartka  ;)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #154 dnia: 21 Listopad 2017, 12:10:17 »
Oj w bardzo dużym błędzie jesteś. Strasznie dużym.

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #155 dnia: 21 Listopad 2017, 12:32:29 »
Pawcio, akurat zrobiłem parę ekperymentów na ślepo z Geishą i ludźmi bardziej i mniej obeznanymi. Wszyscy zauważali że się wyróżnia wśród innych kaw. Z czego wielu osobom akurat charakter naparu z Geishy nie odpowiadał, co nie zmienia faktu, że różnice są bardzo wyraźne.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #156 dnia: 21 Listopad 2017, 12:38:41 »
Może się nieprecyzyjnie wypowiedziałem, więc powtórzę. Chodziło mi o docenienie a nie tylko rozróżnienie. Co do rozróżnienia to się zgodzę bo sam już odróżniam brazylię od etiopii. Tak więc Krystians, zgadzam się z Tobą.

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #157 dnia: 21 Listopad 2017, 12:45:58 »
Co do doceniania, to akurat odsetek doświadczonych i wyedukowanych kawoszy doceniających charakter naparu z Geishy jest znacznie większy niż tych mniej obeznanych. Niemniej moim zdaniem jest to kawa na specjalne okazje. Powiedzmy, że mamy tydzień urlopu, sporo wolnego czasu i chcemy się podelektować w spokoju. Delikatność i złożoność trudno docenić w codziennym zabieganiu.

Wątpię tylko czy ktoś doświadczony kupiłby w tej cenie Geishę od MK skoro w podobnej cenie pożna kupić od małych palarni.
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2017, 12:52:40 wysłana przez krystians »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #158 dnia: 21 Listopad 2017, 12:55:18 »
Piłem Geishę raz. Nie wiedziałem co to jest, dostałem cosia na spróbowanie. Napiłem się i szok - co to jest w ogóle, jakieś lekkie, kwiatowe i nie smakuje jak cokolwiek co piłem. Choć jeśli chodzi o doceniania... Ciężko z tym, bo jej smak i zapach jest niekoniecznie kawowy i trzeba to polubić... Tak jak pisał Krystian, kawa na specjalne okazje.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #159 dnia: 21 Listopad 2017, 13:22:48 »
zapach jest niekoniecznie kawowy

A jaki jest kawowy zapach? Czy ma go cytrusowa Etiopia, porzeczkowa Kenia, czekoladowa Brazylia lub "spalone Włochy"?
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2017, 13:27:23 wysłana przez WS »

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #160 dnia: 21 Listopad 2017, 13:32:53 »
Dobre pytanie  ;)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #161 dnia: 21 Listopad 2017, 13:46:35 »
Ja piłem geishę z Kolumbii (Granja La Esperanza od Mastro Antonio) i muszę przyznać, że w smaku i zapachu zachowuje się jak niesamowicie zbalansowana, cytrusowo-kwiatowa Etiopia. Żadna pita przeze mnie kawa z Kolumbii tak nie smakowała, a najlepsze Etiopie były blisko, choć brakowało tego balansu. Podobno panamskie geishe dają zbliżone odczucia do wspomnianej przeze mnie kolumbijskiej geishy.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #162 dnia: 21 Listopad 2017, 16:28:16 »
Jeśli chodzi o docenianie przez ludzi z ulicy, to jest kwestia dobrze postawionych pytań. Bo czym innym jest trafianie w przyzwyczajone gusta, czym innym rozróżnienie, która z kaw jest najbardziej czysta, ma najmniej defektów, nie jest ściągająca i cierpka. W gusta najczęściej trafia poziom średni, poziom koneserski może być doceniony, ale nie oceniony.

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #163 dnia: 26 Grudzień 2017, 22:26:03 »
Chciałem się wypowiedzieć wcześniej, ale poczekałem aż będę miał nieco więcej doświadczenia z tą kawą. Zamówiłem sobie zestawy przed świętami i od kilku dni smakuję.

Powiem Wam jak to wygląda z perspektywy osoby, która jeszcze 3 tygodnie temu piła głównie kawę latte z automatu Dolce Gusto oraz Jacobs Kronung z mlekiem, od tygodnia wie o istnieniu kaw świeżo palonych, AeroPressie, Chemexie i innych wynalazkach oraz śledzi intensywnie wszystkie informacje dot. parzenia kawy, w tym to forum.

Od jakiegoś czasu chodziło mi po głowie aby zanabyć ekspres do kawy celem zapewnienia sobie źródła kawy latte jakości Costa Coffee. W tym celu zacząłem interesować się tematem w jaki sposób taniej można przygotować dobrą kawę w domu. Ekspresy ciśnieniowe odpadały ze względu na cenę, pozostały metody alternatywne. W momencie, gdy dowiedziałem się, że aby pić dobrą kawę musi ona być kupowana świeża, zacząłem szukać źródeł świeżej kawy, poprzez Google.

I tutaj jedna z najważniejszych rzeczy, które niestety Mastro Antonio, Goran i inni olali kompletnie (Goran) lub prawie kompletnie (Mastro) - wizualna prezentacja zalet kawy, zachęcanie do zakupu poprzez opakowanie, prezentację. Goran, jeśli to czytasz, nie obraź się, ale wyszukiwarka m.in podała mi na tacy Twoją stronę (eurocafe/PunktG), od której mnie odrzuciło totalnie. Strona jest wysoce zniechęcająca i nieprofesjonalna. Niewiele lepszy jest sklep Mastro Antonio.

Do czego zmierzam?

Do tego, że gdybym zatrzymał sie na tych (i im podobnych) stronach, prawdopodobnie nigdy nie rozwinąłbym tematu, zniechęciłbym się lub opóźnił swoją przygodę z taką kawą. Sytuację uratowało całkowicie i odmieniło spotkanie z MK Fresh. Strona jest fantastycznie zrobiona, opisy kaw są pięknie podane, wyczerpujące. Opakowania kaw są zachęcające, ładne designersko. Dzięki stronie MK Fresh poznałem zalety i wady kaw z różnych rejonów świata i dzięki MK Fresh zacząłem się wkręcać w świeżo paloną kawę.

I choćby właśnie dlatego "koncernowe manufaktury kawy" są potrzebne - do zachęcenia takich ludzi jak ja, do poprowadzenia ich za rękę. Do wprowadzenia w świat kawy kompletnych ignorantów.

A kawa w smaku?
Lepsza niż z Dolce Gusto, lepsza niż z Jacobsa. Ale spodziewałem się jakiejś eksplozji smaku, gigantycznej zmiany, faktycznego odczuwania tej całej słodyczy, orzechowości itp. Nic z tego nie czuję. Ale na MK Fresh będę ćwiczyć, bo lepiej mi się zamawia u nich, niż na pozostałych stronach.

A gdy już wyćwiczę sobie smak, popróbuję kaw z innych palarni ;)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #164 dnia: 26 Grudzień 2017, 22:31:02 »
na MK Fresh będę ćwiczyć, (...) gdy już wyćwiczę sobie smak, popróbuję kaw z innych palarni ;)

Słusznie. Gdyby Kubica znał tą metodę przed wyścigiem testowałby tor w syrence. ;)
Nie wyćwiczysz smaku na kawie która go nie ma, kupujesz opakowanie - nie tędy droga.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi