Autor Wątek: Ceny wysyłki  (Przeczytany 3059 razy)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Ceny wysyłki
« dnia: 30 Czerwiec 2016, 05:17:00 »
Jak to jest że ja dziś jako osoba prywatna wysyłając paczkę płacę za nią mniej niż nasze polskie forumowe palarnie?






Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2373
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Ceny wysyłki
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwiec 2016, 09:03:33 »
Ile zapłaciłeś za jaką paczkę?
Priorytet paczkowy dwóch opakowań kawy to 14zł, jak dla mnie drogo - dlatego wysyłam paczkomatem.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ceny wysyłki
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Czerwiec 2016, 09:21:10 »
Koszta opakowania dodałeś? O tym się trochę zapomina jeśli nie wysyłasz codziennie kilkunastu przesyłek. To niby "grosze" ale te "grosze" firma na opakowanie musi wydać. Pewnie można by powiedzieć że to w produkcie powinno już być uwzględnione - ale zapewne nie zawsze tak się dzieje.

W mojej branży swego czasu większość o ile już nie wszystkie firmy rozdzieliły koszt produktu od kosztu opakowania indywidualnego i zbiorczego. Rabat jest na produkt nie na opakowanie. Dlaczego tak - bo się okazywało że jak się dawało konkretny rabat od ceny palety z produktem to marża z produktu nie pokrywała straty za opakowania.

Ponadto taki zwykły Jan Kowalski nie ma umowy podpisanej na konkretne stawki na konkretny okres tak jak Jan i Syn Sp z o.o. - konkurencja na rynku zmienia ceny. Mój sąsiad za tv płaci jakieś 50 pln więcej a mamy to samo - jedyna różnica to moment podpisania umowy.

Ceny poczty są znane.
Ceny kurierów zależą od umowy - porównaj ile UPS skasuje cię za 120kg paletę, a ile to będzie kosztować jak  puścisz przez brokera wysyłkowego. Broker będzie sużo tańszy bo ma lepszą umowę.
Osobiście szanując swój czas nie wysyłam paczek pocztą tylko kurierem. Nie dość że przez brokera mam taniej niż paczka to jeszcze nie muszę nigdzie chodzić, czasu tracić.

Priorytet paczkowy dwóch opakowań kawy to 14zł
U Niemca DHL za 3.89€ - czyli niewiele więcej niż u nas. A w sumie koszta obsługi podobne. Może za mało zarabiamy ;)
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi