Autor Wątek: Blender  (Przeczytany 33525 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Blender
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Kwiecień 2017, 06:36:19 »
Jesteś zadowolony z tego blendera. Pamiętasz ile dałeś? Jak wygląda pojemnik po czasie?
Tak, jestem bardzo zadowolony, a w zasadzie Małżonka ;-)
Ja płaciłem coś ok 2kPLN. Pojemnik nie ma przebarwień ani uszczerbień, natomiast nieco zmatowiał. Jak chcesz to Ci podeślę zdjęcia wieczorem tylko powiedz co Cię interesuje.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Blender
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Maj 2017, 09:49:41 »
Zaznaczam że nie wiem co to ;) ale sklep jest OK, i mają generalnie fajne towary.
Do brzegu - blender za 129€, a do tego kod zniżkowy CHUCK30 na -30€. 1800W, 2500ml pojemności. Jedyne ale - to wysyłka tylko do Niemiec i Austrii. Ale może macie tam znajomych, rodzinę. Finalna cena 99€ (wysyłka za free) jest chyba atrakcyjna.
LMWDP #469

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Blender
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Maj 2017, 14:16:00 »
robiłem dziś w blenderku zupę-krem z surowych warzyw, coś a'la pomidorowa. Super smacznie wyszło, i jak szybko, w kilka minut jest zdrowy obiad  :taniec: Jakby ktoś chciał blender do takich celów sugeruję wziąć coś dużej mocy, przy kielichu pełnym  twardych warzyw opór materii jest spory.

Offline maxvondemon Mężczyzna

  • Wiadomości: 95
  • Ekspres: BZ10, V60, Bodum Santos, V60, Aeropress
  • Młynek: F64e, Aergrind, ręczne zabytki
Odp: Blender
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Maj 2017, 18:42:21 »
@grex a zalewasz to gorącą wodą czy samo temperatury nabiera?

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Blender
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Maj 2017, 19:43:03 »
A więc protestowałem już trochę blender i jestem bardzo zadowolony. Największą zaletą jest łatwość mycia, wrzucasz do zlewu, płuczesz, dodajesz płyn, włączasz na 30s i umyte.  Można polemizować nad tym ze smoothiesy nie maja tyle wartości odżywczych co z cold presów. Ale Jak mam myc cold presa 5 min po każdym użyciu i rozkładając na pełno części a potem suszyć to nie mam do tego cierpliwości na co dzień.
Np rano smoothie z owsianki z bananem zdążę zrobić w 3 minuty z myciem wszystkiego co daje więcej snu :taniec:

minusem jest głośność, podstawę z silnikiem mam w innym pokoju niż kuchnia (mam aneks) by było ciszej. Odkręca też mi się podczas używania pierścień trzymający noże od spodu, za drugim razem dokręciłem mocniej i jest na razie spokój.

podsumowując działanie;
-smoothie ze wszystkich problematycznych zielenin jak jarmuż i szpinak wychodzi idealne bez większych kawałków włókien (odziwo nie rozwarstwiają się po dniu w lodówce)
-zupy bez gotowania wcześniejszego da się ale nie są tak dobre jak z gotowaniem. Blender pod wpływem tarcia podgrzeje nam zupę ale nie ugotuje. Krem marchewkowy bez gotowania był ok. Ale szparagowy musiałem już ugotować.
-Masło orzechowe bezproblemowo wychodzi idealnie gładkie ale przegrzewa bleder mój się zagrzał i wszedł w tryb chłodzenia przez co musiałem odczekac 10-15 min na schłodzenie by dokończyć (ma wbudowane zabezpieczenie).

@grex a zalewasz to gorącą wodą czy samo temperatury nabiera?


ja zalewam wrzącą woda z czajnik by dłużnej sie gotowało, 7 minutowy program nie starczy by zagrzać zimne warzywa z zimną wodą do 100 stopni
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2017, 19:45:38 wysłana przez sobota »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Blender
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Maj 2017, 22:46:55 »
W Lidlu kupiłem zupowar za 250zł. Jest to połączenie  czajnika z blenderem. Zupę przygotowuje się ok. 20 min.  Wrzucamy warzywa pokrojone, wlewamy bulion, i dalej to urządzenie samo gotuje, miesza, blenduje. Fajne dla zapracowanych.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Blender
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Maj 2017, 13:56:57 »
a zalewasz to gorącą wodą czy samo temperatury nabiera?
blender ma program "zupa" - mieli 8 min na max obrotach i pod wpływem tarcia płyn się podgrzewa teoretycznie aż do zagotowania. Nie testowałem tego trybu, wolę zmielić składniki (1-2 min) i umyć kielich, a zupę przelać do osobnego naczynia w którym i tak będzie potem przechowywana. W razie potrzeby w tym drugim naczyniu można zupę podgrzać lub zagotować. Jeśli do składników dolejemy szklankę wrzątku to od razu zupa wyjdzie ciepła. Część zup chyba można jeść jako surowe (lub tylko podgrzane), zależy z jakich składników robimy.
Powoli kończę zupę bo sporo mi tego wyszło, następna do przetestowania będzie jakaś pasta do chleba  ::) :

A może pochwalicie się jakimiś swoimi przepisami na sprawdzone dania z blendera?
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2017, 14:20:49 wysłana przez grex »

Offline martyniaa

    • N/A
  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: N/A
  • Młynek: N/A
Odp: Blender
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Lipiec 2017, 14:46:10 »
Podsyłam wam link do artykułu, który mi bardzo pomógł przy wyborze blendera  222. Miksuję dużo twardych rzeczy - głównie orzechy, dlatego dla mnie moc jest najważniejsza. Postawiłam też na stalowe ostrza. Ps. jest też fajny przepis na masło orzechowe.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec 2017, 15:28:09 wysłana przez DrUsagi »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Blender
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Listopad 2019, 16:54:08 »
Dziś wyzionął ducha mój lidlowski blender kielichowy.  Rzadko używany, może ze 30 razy.
Jak sprawują się wasze wysokoobrotowe blendery po latach? Muszę wybrać coś normalnego.

Wstępnie myślę o BioChef Living Food, ale obejrzałem na youtubie, że kobieta zajechała go i reklamacja trwała długo. Ja też mam nienajlepsze opinie o tej marce.
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad 2019, 17:53:39 wysłana przez gromog »

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Blender
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Listopad 2019, 17:53:06 »
Mój znakomicie. Kielich zmatowiał i ma trochę drobnych przebarwień ale mechanicznie bez zarzutu

Latton

  • Gość
Odp: Blender
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Listopad 2019, 21:32:00 »
Kielich zmatowiał i ma trochę drobnych przebarwień

Taki kielich z tworzywa najszybciej zniszczy się od mrożonek. Miałem taki https://www.amazon.co.uk/Salter-EK2002SILVER-Multi-Purpose-Nutrient-Extractor/dp/B010FE34RQ
bardzo wydajny i niesamowicie głośny, jednak nie polecam rozwalił mi się a wymiana świdra nie kalkulowała się. Teraz mam szklany  kielich praktycznie niezniszczalny z kranikiem na sok na dole..
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad 2019, 21:35:01 wysłana przez Latton »

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Blender
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Listopad 2019, 12:54:00 »
Ja się zastanawiam na święta nad tefal ultrablend boost vacuum bl985a31 - zbiera dobre opinie, nie jest turbo drogi i w sumie ma wszystko co potrzebuje.
Za 1200 złotych warto czy gdzieś dopłacić i szukać czegoś innego?

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Blender
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Listopad 2019, 15:07:51 »
Znalazłem na amazonie niemieckim blender biochef. Cena 1210zł, a w Polsce 2090zł.
Nie wiem skąd taka różnica, nigdy nie kupowałem na amazonie, ale chyba warto.
https://www.amazon.de/dp/B002MDME8O/ref=sr_1_15?__mk_pl_PL=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=BIOCHEF&qid=1575122366&sr=8-15

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Blender
« Odpowiedź #43 dnia: 14 Grudzień 2019, 16:23:42 »
Czy posiada ktoś blender BioChef Living Food ?

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Blender
« Odpowiedź #44 dnia: 14 Grudzień 2019, 17:21:42 »
Tak, ja :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi