;

Autor Wątek: Prawdziwa czekolada  (Przeczytany 135698 razy)

Offline pietro

• Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #660 dnia: 02 Kwiecień 2017, 19:10:22 »
Niestety wiem o czym mówisz, miałem taki okres w życiu, że po jednej kostce, noc nie przespana  ;) jeśli masz pod ręką L-teaine, to nieraz może pomóc, a i taka ciekawostka, w niektórych kulturach kakao było-jest używane ceremonialnie, w podobieństwie do ceremonii z zastosowaniem enteogenów, "roślin mocy"  :)

Offline Antonio Mężczyzna

• Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA E61 Concept; Orchestrale E61;
  • Młynek: MSJ, RR55OD, MGuatemala
« Odpowiedź #661 dnia: 26 Czerwiec 2017, 15:23:57 »
Nikt jeszcze nie napisał o tym? Jak co roku Academy of Chocolate, instytucja promująca rzetelną czekoladę, zorganizowała konkurs dla producentów czekolady. Pewnie pamiętacie, że rok temu Jakub Piątkowski zdobył złoty, srebrny, brązowy medal za trzy tabliczki. W tym roku zdobył trzy brązowe medale. Oprócz tego, Manufaktura Czekolady (Chocolate Story) zdobyła jeden brązowy medal za tabliczkę swojej Porcelany.

Nie wyobrażam sobie technicznych aspektów testowania czekolady w takiej ogromnej ilości, jaką zgłoszono do tego konkursu. Organizatorzy zostali zasypani setkami czekolad z różnych stron świata. Wydawanie werdyktów w tej czekoladowej branży musi być znacznie trudniejsze niż w przypadku kawy, bo rzecz jest jeszcze bardziej złożona niż cuppingowa zalewajka...

Offline Antonio Mężczyzna

• Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA E61 Concept; Orchestrale E61;
  • Młynek: MSJ, RR55OD, MGuatemala
« Odpowiedź #662 dnia: 01 Grudzień 2017, 16:58:31 »
Wróciłem ostatnio do Manufaktury Czekolady. Kupiłem 100% Ghana, 85% Kolumbia, 70% Ekwador. Ta pierwsza tabliczka świadczy o ciemnym raczej paleniu, bo w zasadzie ciężkie to tylko wrażenia, gorycz, wcale kwaskowatości. Ta druga okazała się bardzo dobra, a trzecia zbyt już słodka ;). W sumie firma bardzo się rozwija, aczkolwiek w stronę bardziej popową niż dla koneserów...

Offline kulka Mężczyzna

• Ekspres: EVO, Arc, Chemex, V60
  • Młynek: MSJ, M38, i-mini
« Odpowiedź #663 dnia: 01 Grudzień 2017, 18:00:01 »
@Antonio, a jak Wasza przygoda z czekoladą? Kiedyś coś, czy raczej jako ciekawostkę to potraktowaliście?

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi