Autor Wątek: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.  (Przeczytany 129981 razy)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #315 dnia: 07 Styczeń 2018, 22:31:07 »
było:)

skuter, możesz kupic:) nawet niedrogo liczą sobie
http://allegro.pl/lego-city-60150-foodtruck-z-pizza-skuter-i6988053030.html

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #316 dnia: 08 Styczeń 2018, 07:07:08 »
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #317 dnia: 08 Styczeń 2018, 10:15:50 »
fajny. kupie, rozmonruje rower, podczepie na dyszlu samą zabudowe i bedzie cudo:)

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #318 dnia: 08 Styczeń 2018, 10:22:17 »
@kuń
czy liczyłeś ile kg będzie ważył cały zestaw, 200, 300kg ?
Czy masz plan "to" przeciągnąć po kopnym piasku a potem po mokrym piasku na plaży?

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #319 dnia: 08 Styczeń 2018, 10:36:07 »
Dochodzę do wniosku, że lepszy w tym wypadku będzie ekspres na gaz i mielenie w domu, lub kupowanie zmielonej. Akumulator co najwyżej do jakichś ledów.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #320 dnia: 08 Styczeń 2018, 11:25:46 »
A może jakiś ręczny młynek z dużymi stożkami? Nie wiem jak to się sprawdzi w kawiarni.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #321 dnia: 08 Styczeń 2018, 12:52:58 »
Po koleji:
ręczny młynek..... kiedy projektuje 100 kaw dziennie:) to chwila moment bym podłączył młynek do wiertarko wkrętarki akumulatorowej  i następnie zamienił  to na młynek porządny,czyli taki co mam.

Mielenie w domu albo kupowanie mielonej. Antonio wybił mi to z łba... tosz nawet ja  co mam nos do kawy zupełnie  nie nawykły i cieżko mi wyłapać coś poza kawą:) to już czuje różnice  jak zmiele kawę na świeżo i ta sama w puszcze hermetycznej  po 5 dniach, jest różnica i to duża a ja nie pijam super dobrych kaw i nie łapie szybko różnicy więc jeśli ja wyczuje a tak jest bo czuje  , no to już znaczy ze różnica jest:).

tom 517...ale ja mam gazowy ekspres!!
Jeśli miałby działać na prąd to astoria ma pobór rzędu 3000W /h

Przypominam że prąd potrzebujemy na :
młynek 150Wh
pompa 150 Wh
ledy około 150Wh bo silne i działaja 9h
potencjalna lodówka  500-600 Wh
i tutaj pęka  wartość około 1000Wh
około 400Wh  zapasu - ładowarki, kasy,pierdoły,zawsze sie coś trafi.
choćby kran do mycia rąk itp.

Pamiętajmy ze akumulator 120AH  nie da 120 AH tylko mniej a im mniej mu zostawimy między ładowaniami tym krócej będzie służył..... i nagle sie moze okazać ze chcąc zaoszczędzić 300-400zł i ze 20 kg do wożenia  to po kilku miesiącach-codziennie akumulator zerowany prawie to muszę kupować nowy akumulator za 1300zl. Tak oszczędzając to przez  8 lat kupiłbym 8 akumulatorów,no poweidzmy że z 5 za 6500zł.........
 Ten droższy i cięższy starczył by na 8 lat np bo wypompowywał bym go do powiedzmy 70% .

kupowanie 2 równolegle powiedzmy 100ah  ..cenowo drożej. Nie naładuje 2 aku w nocy 1 ładowarką-niezalecane, musze kupić za 700zł kolejną...

Plaża- nie bądźmy  naiwni:)  nie jestem wariatem by się pchać w kopny piach i mokry, zakładam działanie poza sezonem-weekendowo przy fajnej pogodzie -czytaj mróz. A po zmrożonej plaży to już bajka nie jazda:)

rower ze mną na pokładzie-projektuje ze pod 4 stówy bedzie ważył,

każda kawiarnia jaką znam -rowerowa- ma aku a jak nie ma to ma problem.

Pamiętajmy że planuje serwować napoje bo jak sie uda to będę miał miejscówkę w środku niczego  i każdy chętnie wypije tam coś chłodnego -latem:) zimą kawa na plaży.  no zobaczymy  na razie trza sie przemóc i wywalić kolejne prawie 2 tys na akumulator:)


Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #322 dnia: 08 Styczeń 2018, 13:27:29 »
Hmm, na twoim miejscu poszedł bym w aku LiFePO4. Co prawda prawie 2x droższe przy tej samej pojemności niż ołowiowe ALE: Większa użyteczna pojemność - można bez szkody rozładowywać do ~90%. Waga niższa o ponad połowę przy tej samej pojemności. Znacznie dłuższy czas życia - w zależności od źródła 2-3x więcej cykli przeżywają.

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #323 dnia: 08 Styczeń 2018, 14:26:23 »
rower ze mną na pokładzie-projektuje ze pod 4 stówy bedzie ważył,
Skoro 400+ kg, to nie pojedzie to nigdzie poza utwardzonym terenem. Jeżdżenie nawet po trawie będzie nie lada wyzwaniem.....
Piasek na plaży jest sypki i kopny przez 80-90% roku. Jest trochę lepiej przy -15 i więcej a przy - 20 nawet morska woda zamarza.   

Podajesz wartości nominalne pracy elektrycznych urządzeń. Czyli podczas ciągłej uregulowanej pracy. Moce mocno wzrastają podczas rozruchu i te właśnie gwałtowne pobory najbardziej będą dawały w tyłek akumulatorom. Może się okazać, że po prostu zabraknie pary w trakcie dnia. Więc skłaniał bym się w kierunku jaki podał @maciek. Również sprawność przetwornicy jest podawana z reguły przy 50% obciążenie, Powyżej tej wartości sprawność spada diametralnie. Więc zalecał bym, generalnie większe moce do kalkulacji pracy.

Melex to chyba optymalne rozwiązanie....

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #324 dnia: 08 Styczeń 2018, 14:28:54 »
Strzelam, że ten melex za 5k to bez baterii, rozpoznawałem jakisz czas temu temat melexów/wózków wna - sama bateria trakcyjna to 5-8k używana...

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #325 dnia: 08 Styczeń 2018, 14:51:46 »
W mojej ocenie jedynie quad jest w stanie pociągnąc tak obciążoną przyczepkę w takich trudnych warunkach. Warto pomyśleć o jakiś bardziej terenowych kołach dla niej.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #326 dnia: 08 Styczeń 2018, 15:09:54 »
Jeśli nie do jeżdżenia po utwardzonej nawierzchni to rower IMO zbędna rzecz, z tego co widziałem za granicą na plażach, to ludzie mają lekkie wózki/taczki dwukołowe i pchają to przez piach. U Ciebie byłoby to pewnie min. 100kg (ekspres/woda/akumulator/lekka konstrukcja), jakieś dobre 2 koła i byś był w stanie przepchać to przez piasek, na koniec podpierasz trzecią nogę i można parzyć :), z rowerem średnio to widzę. 400+ to tyle powiedzmy co waży 126p, na wąskich oponach i na piachu, w 2 osoby tego się nie dopcha
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2018, 15:15:20 wysłana przez tom517 »

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #327 dnia: 08 Styczeń 2018, 15:23:39 »
Podstawą, planowanym od poczatku miejscem jest miejscówka w srodku niczego gdzie jednak ludzie chodzą i to sporo.
Tam dojade bo to bita lesna droga techniczno turystyczna.

Plaża jest alternatywnym, zupełnie awaryjnym miejscem.

Odnosnie alumulatorów, mówimy o exide gel es 2400  210ah, żelówka rozladowanie do 90% możliwe  ale wole mieć wiekszy by można rozładować mniej.
 

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #328 dnia: 08 Styczeń 2018, 15:45:09 »
@kuń
No to pisz otwarcie, że planujesz sprzedawać kawę pomiędzy "ośrodkiem" a plażą, czyli w szczerym lesie. Wszystkie miejsca przy drogach prowadzących do plaż są ściśle wypełnione wszystkim. To trochę wyjaśnia dlaczego nie agregat.

Jednak problemem jest to, że takie dzikie dróżki, właśnie są dzikie i obowiązują przepisy jak dla strefy przygranicznej..... No chyba że jest jest to teren prywatny. Kolejna sprawa takie drogi nie są "równe", występują korzenie, dołki i wzniesienia. Więc nadal melex jest najbardziej optymalny....

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 433
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #329 dnia: 08 Styczeń 2018, 15:56:27 »
... czyli w szczerym lesie.
...
... Więc nadal melex jest najbardziej optymalny

Wg mnie tak sobie, bo melex to pojazd mechaniczny, a takimi generalnie po lesie jezdzić nie wolno.


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi