Autor Wątek: Waga Brewista  (Przeczytany 16516 razy)

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Waga Brewista
« dnia: 14 Grudzień 2015, 11:08:52 »
Hej.

Mam dziwne objawy, gdy parzę kawę np w chemexie zaleję kawę wodą np do 100g i ona przelewa się przez ziarna waga zaczyna zmieniać wartość, a mianowicie maleje, mimo ze stoi i nikt nic nie rusza ani nie dolewa. I tak potrafi spaść nawet o 1,5g. Może wypowiedzieć się ktoś kto ma wagę brewista czy odnotował podobne zjawisko? Może związane jest to z nagrzewaniem tacki ?

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Waga Brewista
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudzień 2015, 11:22:22 »
zaczyna zmieniać wartość, a mianowicie maleje, mimo ze stoi i nikt nic nie rusza ani nie dolewa. I tak potrafi spaść nawet o 1,5g
Może to kawowy duch opuszcza ziarna? :D

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Waga Brewista
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Grudzień 2015, 11:27:35 »
Może intensywnie odparowuje? Nie wiem czy aż tyle by się uzbierało za te kilka minut.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Waga Brewista
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Grudzień 2015, 11:31:47 »
Przez 4 minuty 'wyparowalo' około 5g bo przy każdym dodaniu 50g wody ubywalo około 1g

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Waga Brewista
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Grudzień 2015, 11:34:51 »
Ja miałem podobne objawy jak kładlem wagę na metalowym regale który ostatecznie okazał się lekko wygięty. Wtedy waga przy obciążeniu miała problemy z poziomem.

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Waga Brewista
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Grudzień 2015, 11:48:27 »
Przez 4 minuty 'wyparowalo' około 5g bo przy każdym dodaniu 50g wody ubywalo około 1g

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Może to kwestia temperatury? Kiedyś miałem podobny problem z jakąś tanią wagą. Jak robiłem na niej dripa to waga sama zwiększała odczyt wagi, mimo że nie dolewałem wody. Pomogło podłożenie silikonowej maty pod gorący serwer.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Waga Brewista
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Grudzień 2015, 11:55:14 »
Fizyka się kłania. Przecież masa ciała rośnie razem z prędkością. Waga jest szybka, dlatego na początku odnotowuje większą masę wody, a później to poprawia.

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Waga Brewista
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Grudzień 2015, 12:07:02 »
Fizyka się kłania. Przecież masa ciała rośnie razem z prędkością. Waga jest szybka, dlatego na początku odnotowuje większą masę wody, a później to poprawia.

Brałem to pod uwagę ale w moim przypadku waga rosła, a nie malała, tzn. po zakończeniu przelewania było 300 g, a potem odczyt szedł w górę. Gdy ważyłem zimne płyny waga nie wariowała.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Waga Brewista
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Grudzień 2015, 12:12:37 »
Zmiana temperatury (i to znaczna, przecież lejesz prawie wrzątek) może mieć wpływ na pomiar wagi. Widocznie "element ważący" (co by to nie było) nie jest wystarczająco odizolowany od tacki

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Waga Brewista
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Grudzień 2015, 12:14:00 »
I to wyjaśnia czemu po postawieniu serwera na sylikonowej podkładce problem nie występuje.

@WS Poprawione.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień 2015, 12:57:41 wysłana przez intersekt »
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Waga Brewista
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Grudzień 2015, 12:41:36 »
Off-Topic:
@intersekt, odpowiadając na ostatni post w temacie, nie cytujemy go. Taki jest Regulamin forum

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Waga Brewista
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Grudzień 2015, 11:17:58 »
Zrobiłem na mojej sztuce tej wagi test. Konewka, zimna woda, tarowanie. Konewka na indukcję, doprowadzenie do wrzenia, ale żeby para jakoś nie buchała z konewki. Konewka na wagę - odczyt 0.0. I nie zmienia się nic po minucie czy dwóch - a kontakt z szalką wagi jest idealny.

Może spróbuj tego u siebie.
LMWDP #469

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Waga Brewista
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Grudzień 2015, 11:32:49 »
Myślę że temperatura nie ma tutaj nic do tego. Chodzi raczej o odchylenie środka ciężkości od pionu w sytuacji gdy waga nie jest wypoziomowana. Zaczynając przelewać w Chemexie to środek ciężkości wody jest wyżej niż pod koniec i w połączeniu z brakiem wypoziomowania wpływa to na odczyt wagi.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Waga Brewista
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Grudzień 2015, 11:36:45 »
Dolewając zimną wodę tak się nie dzieje.

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Waga Brewista
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Grudzień 2015, 11:47:24 »
Czujnik wagi pod wpływem temperatury/przegrzania wariuje. W prostych wagach tak będziesz miał.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi