Autor Wątek: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?  (Przeczytany 35878 razy)

Offline wother

  • Wiadomości: 5
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Listopad 2016, 19:18:56 »
JURA E80 - zakupiona w niemczech nie ma wyboru jezyka PL tak ?  - czy to sprawdzone info ?

kurde to fatalnie bo przymierzałem się do kupna tego ekspresu.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Listopad 2016, 20:21:46 »
A co to za problem obsłużyć po angielsku? Przecież to nie podręcznik do fizyki kwantowej.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline wother

  • Wiadomości: 5
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Listopad 2016, 20:34:28 »
Nie chodzi o barierę językową - pewnie i po niemcku bym sobie dał radę - tylko po co - skoro moim językiem jest Polski .
Lubię gdy menu jest po polskiemu :D
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2016, 20:36:46 wysłana przez wother »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Listopad 2016, 20:53:46 »
Ale portfele wolisz niemieckie? :sciana:

Offline wother

  • Wiadomości: 5
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Listopad 2016, 20:58:20 »
Oj nie :D zdecydowanie Polskie - a najbardziej interesuje mnie mój własny a nie dystrybutora jura na Polskę.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Listopad 2016, 21:10:20 »
Tylko jeśli (w skrajnym przypadku) dystrybutor na Polskę przestanie sprzedawać ekspresy, to Jura zrezygnuje z polskiego menu zupełnie, bo po co skro w Polsce się nie sprzedają?

Offline wother

  • Wiadomości: 5
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Listopad 2016, 21:32:22 »
Myślę, że wtedy JURA powinna w Polsce sprzedawać te ekspresy po cenie adekwatnej do tych niemieckich dystrybutorów - sprzedaż na pewno by wzrosła  - przynajmniej ja i wielu innych którzy kupili za granicą zrobiliby to u nas w kraju.

Wracając do tematu. Czy JURA E60 bądź E80 kupiona np w Holandii/Niemczech/Austrii będzie posiadła menu w języku polskim ?

Offline Wicher Mężczyzna

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: JURA E60, Saeco XSMALL
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Listopad 2016, 23:21:37 »

... Wracając do tematu. Czy JURA E60 bądź E80 kupiona np w Holandii/Niemczech/Austrii będzie posiadła menu w języku polskim ?

Mój E60 kupiony w Stoll ma menu w j. polskim (pisałem to kilka postów temu w tym wątku)

P.S. Niestety różnica w cenie o prawie 30% to bardzo dużo. Wiem, że polscy dystrybutorzy nie mogą liczyć nawet w przybliżeniu na taką cenę zakupu jak podmioty z Niemiec sprzedają Klientowi końcowemu. Dlatego wielu z nas wybiera zakup u zachodnich sąsiadów.

« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2016, 23:29:26 wysłana przez Wicher »
pzdr
Wicher

Offline Tessa

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Jura J 6
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #38 dnia: 24 Listopad 2016, 07:03:25 »

... Wracając do tematu. Czy JURA E60 bądź E80 kupiona np w Holandii/Niemczech/Austrii będzie posiadła menu w języku polskim ?

Mój E60 kupiony w Stoll ma menu w j. polskim (pisałem to kilka postów temu w tym wątku)

P.S. Niestety różnica w cenie o prawie 30% to bardzo dużo. Wiem, że polscy dystrybutorzy nie mogą liczyć nawet w przybliżeniu na taką cenę zakupu jak podmioty z Niemiec sprzedają Klientowi końcowemu. Dlatego wielu z nas wybiera zakup u zachodnich sąsiadów.





Dzwoniłam i do skleu i do niemieckiej Jury...E80 nie mają języka polskiego. w sklepie in de jura ta sama wiadomość. Byłam w niemieckim Schwedt bo tam jest media i stoją te ekspresy....tam też powiedziano że brak polskiego .W sumie po oglądniećiu E8 zrezygnowałam z jego zakupu..przepraszam ale za prawie 6 tys zobaczyłam tandetny plastik....w necie na zdjęciu wygladał ok.
Zakupiłam u naszego kolegi J6...

a z niższą ceną  teraz to już chyba nie do końca jak banki przeliczają euro po kursie sprzedazy 4,46....chyba ze oczywiście zarabiasz w euro to wtedy tak.
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2016, 07:09:13 wysłana przez Tessa »

Offline Wicher Mężczyzna

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: JURA E60, Saeco XSMALL
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #39 dnia: 24 Listopad 2016, 13:18:02 »


...a z niższą ceną  teraz to już chyba nie do końca jak banki przeliczają euro po kursie sprzedazy 4,46....chyba ze oczywiście zarabiasz w euro to wtedy tak.


Jak byś nie liczyła 659E x 4,46 = 2936 + 80 zł transport to ciągle bardzo tanio w porównaniu do ceny PL 4290 zł. W best-in-jura.de jest jeszcze taniej 629E. Najniższą ofertę jaką dostałem tutaj na E6/60 to grubo ponad 500 zł więcej od ceny DE + transport do PL

P.S. Model J6 to już inny przedział cenowy (ponad 1500€)

 
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2016, 13:21:58 wysłana przez Wicher »
pzdr
Wicher

Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #40 dnia: 24 Listopad 2016, 13:32:42 »
Kurs € jest dość zmienny ostatnimi czasy, teraz banki po 4,56 sprzedają, dlatego przy tego typu większych zakupach warto skorzystać z np. kantorów online. Obecne 14gr różnicy to jakby nie patrzeć prawie stówa różnicy przy tym modelu za €659

Offline Tessa

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Jura J 6
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Listopad 2016, 14:48:06 »


...a z niższą ceną  teraz to już chyba nie do końca jak banki przeliczają euro po kursie sprzedazy 4,46....chyba ze oczywiście zarabiasz w euro to wtedy tak.


Jak byś nie liczyła 659E x 4,46 = 2936 + 80 zł transport to ciągle bardzo tanio w porównaniu do ceny PL 4290 zł. W best-in-jura.de jest jeszcze taniej 629E. Najniższą ofertę jaką dostałem tutaj na E6/60 to grubo ponad 500 zł więcej od ceny DE + transport do PL

P.S. Model J6 to już inny przedział cenowy (ponad 1500€) wiem, bom nabyła:):)

 


niezle stargowałeś....bo na stronie ponad 900 e  E8 kosztuje. Facet pytał o E80.....a teraz zerknęłam ze Ty masz E60.

Offline cukiernik

  • Wiadomości: 7
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Listopad 2016, 20:39:47 »

... Wracając do tematu. Czy JURA E60 bądź E80 kupiona np w Holandii/Niemczech/Austrii będzie posiadła menu w języku polskim ?

Mój E60 kupiony w Stoll ma menu w j. polskim (pisałem to kilka postów temu w tym wątku)

P.S. Niestety różnica w cenie o prawie 30% to bardzo dużo. Wiem, że polscy dystrybutorzy nie mogą liczyć nawet w przybliżeniu na taką cenę zakupu jak podmioty z Niemiec sprzedają Klientowi końcowemu. Dlatego wielu z nas wybiera zakup u zachodnich sąsiadów.





Dzwoniłam i do skleu i do niemieckiej Jury...E80 nie mają języka polskiego. w sklepie in de jura ta sama wiadomość. Byłam w niemieckim Schwedt bo tam jest media i stoją te ekspresy....tam też powiedziano że brak polskiego .W sumie po oglądniećiu E8 zrezygnowałam z jego zakupu..przepraszam ale za prawie 6 tys zobaczyłam tandetny plastik....w necie na zdjęciu wygladał ok.
Zakupiłam u naszego kolegi J6...

a z niższą ceną  teraz to już chyba nie do końca jak banki przeliczają euro po kursie sprzedazy 4,46....chyba ze oczywiście zarabiasz w euro to wtedy tak.
A ja kupiłem E8 w stollespresso prawie rok temu i jest język polski...


Offline Tessa

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Jura J 6
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Listopad 2016, 17:19:14 »
ale rozmawiamy o czasie terazniejszym...nie przeszłym:)

Offline cukiernik

  • Wiadomości: 7
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #44 dnia: 27 Listopad 2016, 20:08:18 »
To może zmienili na syryjski...



 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi