Autor Wątek: Gaggia classic  (Przeczytany 7884 razy)

Offline pawel Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Classic Gaggia, Drip, Frenchpress
  • Młynek: Mazzer Mini
Odp: Gaggia classic
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Listopad 2015, 17:49:06 »
Cieknie mi woda z dyszy od spieniania mleka i z grupy też czasem poleci kropla. Domyślam się, że do wymiany uszczelka grupy. Gdzie mogę kupić? I co może być powodem, że cieknie z dyszy?
Na mój gust to początek końca zaworu trójdrożnego...
Miałem z tym problem kilka miesięcy po zakupie. Serwis oddał po naprawie, ale nadal leciało. Jakoś zaniedbałem. Ogólnie kapie już jakieś 3 lata :) Więc jakby długi ten koniec :)
Co do wycieku z grupy to do ekspresu zawsze leje Żywiec Zdrój. Wątpię żeby był zakamieniony.
@lomax długo masz swoją Gaggię? I nic nie dzieje się?

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Gaggia classic
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Listopad 2015, 20:04:04 »
Tzn.
Nie wiem o jakim wycieku mówimy, bo w tego typu ekspresach zawsze kapie z dyszy pary, przy nagrzewaniu i przy przechodzeniu w tryb pary (czyli też przy nagrzewaniu ).
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline pawel Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Classic Gaggia, Drip, Frenchpress
  • Młynek: Mazzer Mini
Odp: Gaggia classic
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Listopad 2015, 00:40:05 »
Tzn.
Nie wiem o jakim wycieku mówimy, bo w tego typu ekspresach zawsze kapie z dyszy pary, przy nagrzewaniu i przy przechodzeniu w tryb pary (czyli też przy nagrzewaniu ).
A to właśnie wtedy u mnie kapie. No i wyjaśniło się dlaczego kiedyś serwis oddał ekspres "nienaprawiony" :)

Offline lomax Mężczyzna

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Lelit Anita, Gaggia Classic
  • Młynek: Iberital Challenge
Odp: Gaggia classic
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Listopad 2015, 15:32:56 »
@lomax długo masz swoją Gaggię? I nic nie dzieje się?
Gaggię mam prawie 3 lata i ostatnio właśnie mi zaczęła najpierw puszczać trochę pary przez grupę jak spieniałem mleko a potem kilka kropel wody. Z tego co ustaliłem - wina zaworu, ale nic z tym nie robię w czasie robienia kawy wszystko jest ok, sprawdzałem manometrem. Póki co kwestia jest zdaje się wyłącznie estetyczna a nie chce mi się wydawać kilka stów na nowy zawór, tym bardziej, że polecają dać od razu większy niż fabryczny czyli: DM1645/001:

« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2015, 15:41:32 wysłana przez lomax »

Offline sirrr Mężczyzna

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Gaggia Classic / Bialetti Musa / Phin
  • Młynek: Gaggia MDF
Odp: Gaggia classic
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Listopad 2017, 13:10:18 »
Witam,

Początek wątku był o demontażu krążka dyspesyjnego (czy też shower holdera), stąd piszę w tym temacie.
Czy ktoś z użytkowników Klasyka ma zamontowany krążek nie fabryczny a mosiężny? Źródłem inspiracji tych co dokonali takiej zmiany był prawdopodobnie wpis na blogu:
Moja Gaggia , Moje Mody --> gaggiaclassicmods.blogspot    -->  temat: nowy dyfuzor.....
(nie udaje mi się wrzucić linka, dlatego tak na około podaję źródło)

tam autor poleca krążek ze strony z częściami atp-części (nr katalogowy 1086509):
Dyfuzor_1.jpg


natomiast standardowy krążek to (nr katalogowy 5047151)
Dyfuzor_2.jpg

Problem w tym,  że mosiężny ma średnicę ~57mm a typowy 58mm.
No i pytanie właściwe, czy ktoś ma doświadczenie z montażem sita prysznica IMS (GA IM 55 mm) w takim mosiężnym (nieco mniejszym) krążku?







 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi