Autor Wątek: Tygielek  (Przeczytany 111133 razy)

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #225 dnia: 14 Październik 2017, 10:38:37 »
Cytuj (zaznaczone)
Co myślicie o takim? Cenowo niespecjalnie, ale wygląda na taki jaki mam aktualnie w rozmiarze 3.

Nie wiem czy jeszcze aktualne ale....o ile w ogłoszeniu nie ma literówki/błędu (ocynkowane wnętrze zamiast ocynowane) to bym sugerował odpuścić.
Tak aktualne. A masz coś sprawdzonego co byś polecił w takim rozmiarze?

Offline Pirx Mężczyzna

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: kawiarka, tygielek, przelew, Jura, V60-2,
  • Młynek: przedwojenny drewniany, Nivona CG130
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #226 dnia: 14 Październik 2017, 17:16:29 »
Niestety nie.
Sam czegoś szukam, ale nic mi nie odpowiada tak do końca.

I taki żenujący fakt z ostatnich dni - oryginalni Armeńcy handlujący (stoisko ect.) na trójmiejskich bazarach, którzy godzinami potrafią opowiadać
o metodach parzenia w tygielkach (z cyklu jak to Turcy od nich przejęli metodę itp) tradycjach i zwyczajach rodzinnych.....sami oferują w sprzedaży jakieś
chińskie badziewie....szczurowi bym w tym nie zaparzył....ech...       

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #227 dnia: 15 Październik 2017, 04:44:05 »
Możemy podsumować wiedzę na temat tygielka ?? Niestety mam infukje i mój tygielek na niej nie działa.

Jaki palnik można kupić ?
Jaki jest w końcu dobry piszepis na kawę ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Pirx Mężczyzna

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: kawiarka, tygielek, przelew, Jura, V60-2,
  • Młynek: przedwojenny drewniany, Nivona CG130
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #228 dnia: 15 Październik 2017, 05:00:16 »
(...) Jaki jest w końcu dobry piszepis na kawę ?

Przepisów zapewne jest tyle ilu parzących...natomiast ten oryginalny turecki : youtube.com/watch?v=soixoOvs9nM
(nie mam uprawnień na linka)

 




Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #229 dnia: 15 Październik 2017, 05:11:36 »
Właśnie o takim. Jedyne co ten młynek potrafi dobrze, to produkować miał. A temperaturą bym się nie przejmował. Moim zdaniem nie ma tam więcej stopni niż w normalnym młynku gastro w pełnym ruchu kawiarnianym.
W Ikea jest w nowej ofercie mały młynek ostrzowy w cenie 59 zł. Kupiłem bo stwierdziłem że jak nie teraz to na święty nigdy. Na allegro są i za połowę tej ceny, ale już mam i nie narzekam.

Młynek jest mały, WYJĄTKOWO cichy, ma moc 150W, na raz może zmielić maks 60 gram kawy czy innych suszonych owoców no i produkuje pył aż miło :)

Minusy w stosunku do komendanta takie że pył ów oblepia wnętrze komory mielenia i nie da się ot tak wyspać, trzeba to jakoś wygarnąć, wyskrobać i wypukać na kartkę papieru skąd dopiero można przesypać dalej.

Różnic w smaku nie zauważyłem.


Ma ktoś jescze doświadczenie z tymi młynkami ? Są na Allegro esperanzy za 20 zł. Czy młynek udarowy równy jeden drugiemu ? Może warto kupić mielić w nim kawę bez kręcenia w Comandante Hmm..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #230 dnia: 27 Listopad 2017, 13:21:19 »
@expel zdecydowanie polecam. Znacznie częściej korzystam odkąd mam nożownika ;) Kręcenie komendantem to przerost formy nad treścią. Nie czuję żadnej różnicy.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #231 dnia: 27 Listopad 2017, 13:24:22 »
Robiłem ostatnio kawę z tygielka w garczku. Nie wiem co robiłem źle ale nie szło zeobic łyka kawy żeby nie wypić razem z nim tony fusów. Zrobiła się z tego zawiesina wody i fusów a nie pyszna kawa :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #232 dnia: 27 Listopad 2017, 13:36:41 »
Ja robię tak, że gotuję wodę i odstawiam do opadnięcia piany trzy razy, za trzecim razem tej piany jest stosunkowo niewiele. Wydaje mi się, że właśnie wtedy ten miał kawowy ma tendencję do opadania. No i chyba musi być bardzo drobno, jak cukier puder.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #233 dnia: 27 Listopad 2017, 13:38:37 »
Może chodzi o to, że garczek szerszy niż wyższy?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #234 dnia: 17 Marzec 2018, 19:07:53 »
Gdzie taki kupić? Zakochałem się



Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #235 dnia: 17 Marzec 2018, 19:30:30 »
Myśle że mamy jeden taki ozdobny, sprawdzę w poniedziałek. Nowe ocz. można kupić w Turcji ale trochę drogo się cenią.
https://www.grandbazaarshopping.com/turkish-coffee-pots
Używane na Allegro, OLX albo na lokalnym targowisku.




Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #236 dnia: 17 Marzec 2018, 19:46:22 »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #237 dnia: 17 Marzec 2018, 20:35:48 »
Goran, jeśli się znajdzie, to chętnie dorzucę taki tygielek do kolejnego zamówienia

@kulka mielę w Kinu, z tego co pamiętam około 1,0

Marek.
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec 2018, 20:40:47 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2988
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #238 dnia: 17 Marzec 2018, 20:51:39 »
Nie żeby zbulwersować, ale kawa z Serbii via Goran i Mehmed Efendi są dla nas w domu najlepsze.
Sorry Winetou...
 ;)
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #239 dnia: 21 Marzec 2018, 15:57:39 »
Tygielek się znalazł :)


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi