;

Autor Wątek: [S] - Compak K10 WBC  (Przeczytany 634 razy)

Offline pj.walczak Mężczyzna

• Ekspres: Londinium R
  • Młynek: Mythos 1, Compak K10 WBC
[S] - Compak K10 WBC
« dnia: 11 Styczeń 2018, 10:48:36 »
Jak ktoś chce się poczuć jak na Mistrzostwach Świata Baristów 10 lat temu....
Do sprzedania, z powodów ważnych spraw rodzinnych ;), legendarny Compak K10 WBC. Poprzedni właściciel Filip Kucharczyk z Targowa Cafe. Data produkcji 2009. Stan, bardzo dobry. Maszyna "wieczna". Przynajmniej takie sprawia wrażenie.
Po zakupie wymienione żarna na nowe (stare dodaje w komplecie, można je jeszcze naostrzyć).
W komplecie duży hopper oraz mini hopper Orphan Espresso pozwalający na signle dosing (albo podwójne dozowanie, jeżeli ktoś chce aby ziarna kawy cały czas były w komorze mielenia - mini hopper mieści jakieś 40 g kawy, i posiada docisk o wadze 350g, więc symuluje pracę młynka z pełnym Hopperem.
Cena 1800 zł za młynek, hopper standardowy i Mini Hopper OE.
Jest jeszcze możliwość wyposażenia młynka w hopper mini Compak - około 300g. Zdjęcie poglądowe na końcu, ten hopper nie jest w cenie. Kosztuje jakieś 250 zł w Coffee-Tech.

Młynek bardzo uniwersalny, ja używałem go w kilku trybach w zależności od humoru i potrzeb:
1. Single dosing - z mini hopperem OE. Wymaga użycia dmuchawy i dwukrotnego włączenia silnika aby wypchnąć całą zmieloną kawę. Działa super, ale proces trwa dłużej niż przy klasycznej pracy.
2. Double dosing - w mini hopperze zawsze 40g, dociśnięte ciężarkiem OE 350g. Symulacja pracy w optymalnych warunkach z pełnym hopperem. Mój ulubiony tryb. Jedno uruchomienie silnika i dmuchnięcie w wylot kawy do dozera.
3. Pełen hopper. Klasyk. Klik, klik jak w dobrej włoskiej kawiarni.

CompakK10.jpg
CompakK10Filip.jpg
K10-MiniHopper.jpg
73-k10_02.jpg
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2018, 11:04:59 wysłana przez pj.walczak »
---
Paweł
Aktualnie w młynkach kawy od: Mastro Antonio, Synestezja, Pellini, Road Hill Roastery, Keen, Roastians

Offline Krakus Mężczyzna

• Ekspres: Ascaso Arc ++
  • Młynek: Macap M2M ++
Odp: [S] - Compak K10 WBC
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Styczeń 2018, 10:59:45 »
Ale się porobiło :-) Czyżby Mythos był jednak lepszy od Compaka? Bardzo jestem ciekaw, gdzie uplasuje się zatem Niche Zero.

« Odpowiedź #2 dnia: 11 Styczeń 2018, 11:08:41 »
Mythos jest wygodniejszy. Ustawiam timer na 5 sekund, podkładam kolbę i już. Żona już umie robić dobre espresso z Mythosem i LR. Zależało mi na zbudowaniu zestawu banalnego i powtarzalnego i już to teraz mam. Prościej już chyba tylko automat :)
Smak - na ślepo nie do odróżnienia. Na upartego - Mythos ciut delikatniej, bardziej wygładzone smaki. Compak - bardziej efektownie, większa separacja, bardziej rześko. Ale to niuanse. W Mythos miele jasne single, w Compak ciemniejsze blendy.
---
Paweł
Aktualnie w młynkach kawy od: Mastro Antonio, Synestezja, Pellini, Road Hill Roastery, Keen, Roastians

Offline Krakus Mężczyzna

• Ekspres: Ascaso Arc ++
  • Młynek: Macap M2M ++
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Styczeń 2018, 14:49:07 »
Sam bezpośrednich kontaktów z Mythosem nie miałem, ale w kawiarni, gdzie mają dwa powiedzieli mi, że mielą i tak na wagę, bo przemiał niestabilny.

Offline Antonio Mężczyzna

• Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA E61 Concept; Orchestrale E61;
  • Młynek: MSJ, RR55OD, MGuatemala
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Styczeń 2018, 15:28:40 »
bo przemiał niestabilny.
Och, te hipstery...  :mrgreen: Z banalnej przyjemności zrobią dramat.

Offline Szczympek Mężczyzna

• Ekspres: LaMa Strada, Gabi, v60, Kalita 101, aeropress, Frenchpress, clever, tygielek, moccamaster
  • Młynek: Comandante, Ek43, mythos one, Rhinowares
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Styczeń 2018, 07:59:14 »
To niech wyczyszczą młynek ;) pierwsze 500 shotów po wyczyszczeniu młynka sa z maksymalna różnica +- 0,2g

« Odpowiedź #6 dnia: 12 Styczeń 2018, 10:43:57 »
Me_j pyta jak wygląda Single dosing na K10. Trochę czasochłonne ale działa:

---
Paweł

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi