Autor Wątek: REMONT - Isomac Zaffiro  (Przeczytany 25489 razy)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #60 dnia: 17 Styczeń 2018, 17:06:30 »
Wklejenie jest jak najbardziej zasadne.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline mathos Mężczyzna

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: Isomac Zaffiro PID
  • Młynek: Compak K3
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #61 dnia: 21 Styczeń 2018, 22:31:20 »
Stało się to, czego najbardziej się obawiałem... Mam pytanie z serii "zostało mi części na dwa ekspresy" :/
Co to jest?

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #62 dnia: 22 Styczeń 2018, 10:41:41 »
Otwór jest na  przelot? Jeśli nie, to wygląda jak część zaworu pary albo wody, w której umieszcza się krążek uszczelniający. Coś  jak część numer 617123 na górze po lewej?
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline mathos Mężczyzna

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: Isomac Zaffiro PID
  • Młynek: Compak K3
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #63 dnia: 22 Styczeń 2018, 10:51:43 »
Otwór na przelot. Nie mogę tego zlokalizować na żadnym zdjęciu... :sciana:

Wydaje mi się, że nie jest to element grupy...

Mam przy okazji jeszcze jedno pytanie. Czy tę śrubkę ze zdjęcia trzeba wkręcić do oporu?

IMG_20180103_183719.jpg
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2018, 11:53:14 wysłana przez mathos »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #64 dnia: 22 Styczeń 2018, 18:31:26 »

Może to być część tego zaworu antydepresyjnego po lewej stronie. A to co chcesz wkręcić w e61 wkręć do oporu tylko nie za mocno.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline mathos Mężczyzna

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: Isomac Zaffiro PID
  • Młynek: Compak K3
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #65 dnia: 22 Styczeń 2018, 23:05:58 »
Już znalazłem... To ten element zaznaczony na schemacie kolorem czerwonym w 'preinfusion chamber'. Nie wiem, czy to samo miał na myśli Jeżyk pisząc o zaworze antydepresyjnym, ale dzięki wszystkim za pomoc. Gapa ze mnie, że przegapiłem ten element przy rozkręcaniu i robieniu zdjęć  :doh:

e61.jpeg

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #66 dnia: 23 Styczeń 2018, 00:08:09 »
Nie, ja napisałem o zaworze antydepresyjnym. jest na górze bojlera. Wstawiłem zdjęcie ale coś się nie udało. Nie wiem, może jakieś prawa autorskie do zdjęcia? Dobrze, że znalazłeś.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline mathos Mężczyzna

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: Isomac Zaffiro PID
  • Młynek: Compak K3
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #67 dnia: 27 Styczeń 2018, 17:22:41 »
Jestem po pierwszym uruchomieniu maszyny... :) Niedługo uzupełnię wątek o zdjęcia i opisy ostatnich zmagań, ale teraz taki temacik na gorąco.
Otóż po uruchomieniu pojawił się wyciek z tego trojniczka wkręconego na klej do górnej części bojlera. Wykręceniu go, posmaruję klejem i wkręcę ponownie, ale czy macie jakieś patenty przy używaniu kleju do gwintów?
Druga sprawa to cieknący zawór pary. Na otwartym leci z dyszy i kapie z grupy. Na zamkniętym kapie z dyszy i leci z grupy. Zawór odkamienilem i wymieniłem te dwa oringi na nowe (posmarowałem je lekko molykotem). Jakieś sugestie?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #68 dnia: 27 Styczeń 2018, 17:58:58 »
Dobry klej przede wszystkim. Nie jakieś k2 czy inny badziew, najlepiej się sprawdza Loctite, nie pamiętam tylko który.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #69 dnia: 27 Styczeń 2018, 18:16:54 »
cieknący zawór pary. Na otwartym leci z dyszy i kapie z grupy. Na zamkniętym kapie z dyszy i leci z grupy.
Z grupy nic nie może ani lecieć ani cieknąć. Najpierw zajmij się tą nieszczelnością w grupie. Czy dźwignia jest w odpowiednim położeniu zamykającym drogę wodzie z kotła? Czy wszystkie uszczelnienia są na swoim miejscu?
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline mathos Mężczyzna

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: Isomac Zaffiro PID
  • Młynek: Compak K3
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #70 dnia: 27 Styczeń 2018, 22:18:37 »
Może źle się wyraziłem. Może też nie do końca ogarniam działanie ekspresu... Przy zamkniętym zaworze pary, po przestawieniu dźwigni, a więc po uruchomieniu pompy z grupy leje się woda (czyli prawidłowo), a z dyszy kapie. Po otwarciu zaworu pary i przestawieniu dźwigni z zaworu leje się woda, a z grupy kapie.
Jest jeszcze przełącznik na obudowie, który uruchamia pompę. I tu przy zamkniętym zaworze i dźwigni w pozycji zamkniętej, z dyszy kapie, a z grupy nic nie leci. Natomiast przy otwartym zaworze i dźwigni w pozycji zamkniętej, z dyszy leci, a z grupy nie.
Generalnie w grupie chyba wszystko ok, tylko zawsze przy uruchomieniu pompy kapie z dyszy pary. Czy ten zawór to coś oprócz dwóch gumowych oringów? Jest tam jakiś plastikowy kapturek, ale czy jego się demontuje...
Panowie spece, pomóżcie!
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2018, 23:53:42 wysłana przez mathos »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #71 dnia: 27 Styczeń 2018, 23:24:38 »
Na końcu tej części zaworu jest uszczelka, a przynajmniej powinna być. Nie jest to plastik tylko silikon albo guma. Dość twarda, ale to nie plastik. Wymień to i powinno być OK. Jednak z tego co się orientuję, wymienia się cały trzpień zaworu, ale możesz coś pokombinować z wymianą samej gumki. Najlepiej rozbierz ten zawór i zrób zdjęcie tego co tam jest "plastikowe" jak napisałeś. Te o-ringi uszczelniają pokrętło, żeby para nie poparzyła ręki. Manometry uszczelnia się w zależności od ciśnienia, bez uszczelki na kulę, uszczelką fibrową, uszczelką zbrojoną siatką stalową albo uszczelką miedzianą. Zobacz jaka jest stara uszczelka. Tu pewnie wystarczy fibrowa.
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2018, 00:07:07 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline mathos Mężczyzna

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: Isomac Zaffiro PID
  • Młynek: Compak K3
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #72 dnia: 27 Styczeń 2018, 23:55:21 »
No to wygląda, że z zaworem pary się nie popisałem... Jutro go wyjmę, rozbiorę i zobaczymy.
Druga sprawa, to połączenie widocznego na zdjęciu trójnika, z końcówką rurki manometru. Jak to połączenie powinno być uszczelnione? Nie jestem pewien, ale tam też chyba cieknie...

Offline mathos Mężczyzna

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: Isomac Zaffiro PID
  • Młynek: Compak K3
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #73 dnia: 28 Styczeń 2018, 00:31:13 »
Trochę namieszałem z edycja postów, więc piszę nowy, żeby nic już dalej nie kręcić...
Jak widać na zdjęciu, to nie jest kula. Nie mogę znaleźć żadnej uszczelki, która tam powinna być... Wydajei się, że nie było tam żadnej... Czy to możliwe? Zastanawiam się co teraz z tym fantem zrobić...

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #74 dnia: 28 Styczeń 2018, 15:21:45 »
Hm, jakieś uszczelnienie musi być. Jeśli nie było uszczelki to musiało być idealnie zeszlifowane i dopasowane. Osobiście w to wątpię. Dopasuj jakąś uszczelkę fibrową, a przede wszystkim wyczyść to dokładnie z osadów. Aha, jak jednocześnie otworzysz zawór wody i grupę, to pompa się nie wyrabia. To raczej norma. No, naraz nie będziesz robił kawy i herbaty.  :mrgreen:
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi