Autor Wątek: The Gabi Master A  (Przeczytany 73188 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #165 dnia: 11 Styczeń 2018, 18:40:05 »
dlatego szukam podpowiedzi,
No myślałemn że jakichś zaawansowanych technik sterowania zacząłeś używać skoro te techniki opisane przeze mnie i parę innych osób nie pomogły.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #166 dnia: 11 Styczeń 2018, 22:24:13 »
Może dwie lewe ręce do tego urządzonka mam... :/ Jutro po pracy spróbuję coś wyrzeźbić, może znajdę jakąś kawę, po której nie będę płakać :)

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #167 dnia: 11 Styczeń 2018, 22:40:04 »
Nie znam bardziej banalnego urządzenia do przyrządzania za każdym razem powtarzalnej i smacznej kawy. Używając Gabryśki nie sposób coś zepsuć - zawsze wychodzi smaczna :taktak: Ja zawsze robię "na oko" - porównywalna ilość kawy i wody. Proces całkowicie zautomatyzowany. Trzeba tylko pamiętać, by delikatnie wyciągać filtr z opakowania - tzn tak by nie uległ deformacji. Ja przelewam wodą cały zmontowany z filtrem zestaw - wtedy mamy gwarancję, ze filtr nie ulegnie deformacji.
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2018, 22:45:47 wysłana przez MisterTwister »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #168 dnia: 11 Styczeń 2018, 22:50:31 »
Wystarczy, że dno tego filtra będzie płaskie. Boczne deformacje nie mają wielkiego znaczenia.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #169 dnia: 11 Styczeń 2018, 23:00:07 »
Tak się spytam przekornie, czy przelanie filtra jest aż tak ważne? Osobiście nie czuję różnicy. Sprawdziłem, ale nie ma to dla mnie znaczenia. Łatwiej przelewa mi się bez moczenia filtra. Sypię kawę w suchy, robię preinfuzję, wtedy filtr wypełniony kawą nie deformuje się i jadę dalej z prysznicem. Kawa wychodzi pyszna.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3457
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #170 dnia: 11 Styczeń 2018, 23:19:42 »
Najlepiej sprawdzić. Przelej filtr i posmakuj wody. Czujesz różnicę w smaku względem "czystej wody" czy nie? Czujesz, trzeba przelewać bo coś wypłukało. Nie czujesz, nie przelewasz.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #171 dnia: 11 Styczeń 2018, 23:28:27 »
Przelewam filtry, bo zwykle mają jakiś zapach, dla kawy niekonieczny. Poza tym suchy filtr "spije" czyli wchłonie jakąś część kawy podczas ekstrakcji. Raczej z początkowej fazy, tej bardziej atrakcyjnej smakowo.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #172 dnia: 11 Styczeń 2018, 23:37:59 »
Najlepiej sprawdzić. Przelej filtr i posmakuj wody. Czujesz różnicę w smaku względem "czystej wody" czy nie? Czujesz, trzeba przelewać bo coś wypłukało. Nie czujesz, nie przelewasz.
Tak nie sprawdzałem, sprawdzałem smak kawy i nie czułem różnicy. Sprawdzę samą wodę.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #173 dnia: 12 Styczeń 2018, 00:24:55 »
może znajdę jakąś kawę, po której nie będę płakać
Może to cebula nie kawa skoro płaczesz :D

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #174 dnia: 12 Styczeń 2018, 04:26:29 »
Jakieś podpowiedzi co do ustawienia Aergrinda? Coś trafić nie mogę...
Zacząłbym od 2,5.

Moim wyznacznikiem jest na tyle drobno na ile się da aby jeszcze woda nie uciekała bokiem -- delikatnie widoczne miejsca uderzenia kropel wody w przemiał.

Co do wkładania filtra, ważne aby go nie ruszać po zwilżeniu -- zawsze będzie gorzej -- i aby wodę lać na dno, nie na brzegi.

Co do przelewania filtra, można sobie darować, szczególnie w przypadku białych. Wtedy też łatwiej z włożenie, kawa ładnie dociąża. Ja jednak przelewem, bardziej nawyk niż przekonanie, tak lepiej.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #175 dnia: 23 Styczeń 2018, 11:39:09 »
Gdyby ktoś się zastanawiał czy Gabi może więcej? Otóż może!

Właśnie zaparzyłem 24/400 na dwa dolania po 200ml oraz 36/600 na trzy dolania. Powiem szczerze, że były to najczystsze tak duże objętości* kawy na raz jakie udało mi się zaparzyć. Więcej będzie ciężko, bo więcej kawy w filtrze się już nie zmieści.


*Generalnie parze małe wolumeny ~200ml. Duże mi nie wychodzą, pojawia się gorycz niedoparzonej wody. Rzadko kiedy potrzebuję, a jeśli już to mam autoprzelew, więc... A tu proszę.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #176 dnia: 23 Styczeń 2018, 12:28:20 »
Zmieniłeś grubość przemiału?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #177 dnia: 23 Styczeń 2018, 12:35:00 »
Jeśli chodzi o prostotę użycia to jest nie do pobicia, ale wyszła mi kawa tylko raz... Zrobiona tak samo chwilę później już nie. Kupiłbym, ale kompletnie nie wychodzi mi obsługa tego.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #178 dnia: 23 Styczeń 2018, 12:39:13 »
Zmieniłeś grubość przemiału?
Wielkich eksperymentów nie było. Standardowo 200ml robię na 22-24, więc wrzuciłem 26, zarówno w przypadku 400ml jak i 600ml. Ale myślę, że na 24 też można spróbować. Czasy wyszły poniżej 5 i poniżej 7 minut.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #179 dnia: 23 Styczeń 2018, 16:19:23 »
Dzięki

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi