Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516433 razy)

Offline rojowolfi Mężczyzna

  • Wiadomości: 104
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Ascaso Dream PID, Gabi Master A,
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4530 dnia: 09 Styczeń 2018, 15:37:32 »
A to dzisiejsza Nossa Senhora de Fatima
18g ziarna
Kinu na 1.42
26 sek uzysk 36g
Temperatura 94 ciśnienie 9-10 bar
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2018, 15:40:14 wysłana przez rojowolfi »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4531 dnia: 09 Styczeń 2018, 15:45:49 »
W okolicach pieca jest gorąco, więc tożsamości się nam zlały w jedną ;). Powyższy mój post zapisała @elka.

Zachęcam do zakupów -- wciąż jest dużo bardzo fajnych kaw w bardzo dobrej cenie. Polecam bardzo to, co sam teraz popijam -- Kostaryke Finca Tono. To definitywnie ostatnie palenie tej kawy. Wyrazem i walorami jest podobna do pewnej kawki ze znanej zagranicznej palarni, cieszącej się dużą popularnością w okresie świąt, a kosztuje teraz 2x mniej.



Przy okazji poznajcie mój nowy wielki młyn do dripów ;).
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2018, 15:54:11 wysłana przez Antonio »

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4532 dnia: 09 Styczeń 2018, 16:08:41 »
Może to dobrze o mnie nie świadczy, ale jaki przelew bym nie pił to i tak zawszę go porównuję do Juicy...

Poszło właśnie zamówienie, a po powyższych postach skusiłem się i na Etiopię i na Kostarykę ;) Teraz same delegacje to nie ma jak pić espresso  [emoji39]

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4533 dnia: 09 Styczeń 2018, 16:46:03 »
Mastro Antonio właśnie zmieniło siedzibę sklepu internetowego i używamy różnych komputerów, więc nie zauważyłam, że jestem zalogowana jako @Antonio.

"Juicy" to był faktycznie jeden z moich najlepszych blendów dedykowanych do metod przelewowych. Można zrobić go jednak samemu, mieszając Kostarykę Las Lajas Black Honey z Etiopią Aricha.  Ja zastosowałam dwie proporcje: 50%: 50% oraz 25% (Kostaryka Las Lajas): 75% (Aricha). Myślę, że samodzielne mieszanie kawek oraz sprawdzanie rezultatów sensorycznych połączenia dostarczy Państwu wiele przyjemności  :szampan: :kwiat:
W celu zachęty do zabawy wprowadziliśmy na Las Lajas cenę promocyjną  :uklony:. Obie kawy są pyszne także "solo": połączenie "podbija" aromaty obu komponentów.

http://www.mastroantonio.pl/Kostaryka-Las-Lajas-Black-Honey,p,313

Zapraszamy na zakupy i zachęcamy do eksperymentowania!




Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4534 dnia: 09 Styczeń 2018, 18:57:37 »
W przyszłym tygodniu składam zamówienie na Ariche, Las Lajas i moze cos tam jeszcze ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4535 dnia: 09 Styczeń 2018, 21:10:28 »
 Zapraszam  :szampan:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4536 dnia: 10 Styczeń 2018, 18:13:19 »
Teraz znowu pełen wybór kaw z Salwadoru: El Salvador gallery.

5ElSalvador_001A.jpg

Nie, nie zmieniliśmy jeszcze kolorów opakowań, wciąż są białe :mrgreen:.
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2018, 18:16:07 wysłana przez Antonio »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4537 dnia: 10 Styczeń 2018, 23:20:37 »
Oprócz mojego zamówienia na TWW do paczki wpadło coś ekstra od Andrzeja i Eli. Dziękuję serdecznie za upominki

Nie mogłem się doczekać tych rarytasów. Jak mam jakąś nową kawkę do spróbowania to czuję się jak dziecko przy paczce cukierków, nie trzeba wiele, żeby rzucić się na nie i otworzyć paczkę . Kawa czeka już sobie od wczoraj i kusi. Dziś wróciłem do domu późno, ale nie mogłem się powstrzymać i zrobiłem sobie espresso na noc [emoji12].

Kawa o tajemniczej nazwie Secret Blend to wg opisu na paczce wiele zmieszanych odmian kawy z regionu Apaneca w Salwadorze, również proces obróbki jest mieszany, częściowo (70%) mokry i częściowo naturalny.

Niestety nie znalazłem opisu kawy na stronie, żeby podejrzeć jakich aromatów szukać w tej kawie. W espresso wyraźne kwaśne jabłka i gorzka czekolada. Dopiero pisząc ten opis, żeby podejrzeć pochodzenie kawy zwróciłem uwagę na notę sensoryczną na opakowaniu. Chyba trochę mi się z czasem wyrobiły zmysły, bo w opisie aromaty cytrusów, zielonych jabłek i herbaty .  Piękna kawka pod espresso dla osób szukających owocowych wrażeń, sok z jabłek czuję nawet teraz, kiedy po kawie w filiżance zostało wspomnienie [emoji106].

Wybór filiżanki nieprzypadkowy, w końcu w opisie widnieje "for slow coffee"


20180110_224100-01 by Marek Miklewski - Flickr2BBcode LITE


20180110_224135-01 by Marek Miklewski - Flickr2BBcode LITE


Marek.
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2018, 23:24:00 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Adaśko Mężczyzna

  • Wiadomości: 72
  • Ekspres: V60, AP, Chemex, Ibrik, La Pavoni Mignon
  • Młynek: Comandante MK3 Nitroblade, Wilfa
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4538 dnia: 11 Styczeń 2018, 13:36:14 »
W końcu była okazja spróbować kaw Synestezji w Gdańsku i muszę powiedzieć, że Las Lajas i Juicy to królestwo owocowej słodyczy :brawa: bezwzględnie coś zamówię jak tylko zejdę ze swoich zapasów kawka

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4539 dnia: 11 Styczeń 2018, 13:50:53 »
Gdzie w Gdańsku serwują wypieki Eli & Andrzeja?

Offline Adaśko Mężczyzna

  • Wiadomości: 72
  • Ekspres: V60, AP, Chemex, Ibrik, La Pavoni Mignon
  • Młynek: Comandante MK3 Nitroblade, Wilfa
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4540 dnia: 11 Styczeń 2018, 15:20:41 »
Kiedyś na pewno było coś w Fukafe. Obecnie pewnie można się jeszcze załapać na to i owo w Czkawce. Jeśli jednak ktoś się wybiera specjalnie po kołobrzeskie wypały, to polecam najpierw spytać czy jeszcze mają.

Offline rojowolfi Mężczyzna

  • Wiadomości: 104
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Ascaso Dream PID, Gabi Master A,
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4541 dnia: 11 Styczeń 2018, 15:39:12 »
Ela, Andrzej dziękuję za szybką realizację zamówienia i miły dodatek . Las Lajas chyba schowam na czarną godzinę, taka ta kawa jest pyszna.

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4542 dnia: 11 Styczeń 2018, 22:17:16 »
(...)Las Lajas chyba schowam na czarną godzinę, taka ta kawa jest pyszna.

Mnie się skończyła po tygodniu od otrzymania przesyłki :(

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4543 dnia: 12 Styczeń 2018, 07:13:09 »
Teraz znowu pełen wybór kaw z Salwadoru

Pena Redonda. Świetna jest jako espresso - delikatna i mocno owocowa, na ślepo ustawiałbym ją gdzieś w górach Czarnego Lądu. Jedno z lepszych espresso od zawsze, nawet nie próbuję jej w innych metodach żeby na dłużej wystarczyło. Rewelacja.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4544 dnia: 12 Styczeń 2018, 15:05:21 »
Tak też jest super:



Espresso jest wybitne. Ale to ciekawe... Odkryłem to przypadkiem. Parę tygodni temu pewna sympatyczna dziewczyna (obecna na forum) kupiła od nas Mazzera SJ. Poczęstowałem ją jedną z moich mieszanek, a potem czymś innym. Miało to być coś innego, inna mieszanka, ale na Eli pulpicie, pod ręką znalazłem tylko otwartą paczkę Pena Redonda. Myślałem, że intensywna kwaskowatość nas zmrozi, a tu raptem objawiła się niesłychana słodycz i aromaty nie z tego świata. Podobna jest druga nasza kawa z regionu Chalatenango -- Finca Hondurita Pacas. Zwróćcie uwagę na odmiany. Są dość rzadkie, są chlubą Salwadoru, słyną z bardzo dobrych opinii. Pacas pochodzi wprost od Bourbona, odkryto tę odmianę w ogrodach botanicznych rodziny Pacas, zaangażowanej w badania nad kawą. Pacamara jest genetycznym dzieckiem Pacas i Maragogype.

Przed Świętami nasza nowa koleżanka, pakując dla was kolejne paczki, nagle stwierdziła, że nie wie co trzyma w dłoni. OK, odłożyliśmy tę paczkę w podpisem: "nie wiem co to jest". Paczka przespała Święta i Nowy Rok. Wziąłem ją do ręki wczoraj. Otworzyłem i... zastanawiając się nad zapachem, palnąłem: "Kenia to musi być!". Zerknęliśmy na ziarenka, porównaliśmy z oznaczonymi wzorcami, zrobiliśmy cupping. Wyszło na to, że to Hondurita Pacas. Niesamowite są te kawy. Pachną jak Kenie, a smakują jak Etiopie? W każdym razie słodko.
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2018, 15:16:06 wysłana przez Antonio »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi