Autor Wątek: SEVERIN KA 5990 15BAR - opinia  (Przeczytany 11279 razy)

Offline hohop

  • Wiadomości: 18
Odp: SEVERIN KA 5990 15BAR - opinia
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Luty 2017, 23:11:26 »
nie kupuję sprzętu teraz w sumie po części dzięki temu forum ;) badam rynek, zbieram doświadczenie, uczę się, :) dopiero jak uznam że jestem gotowy zacznę działać :) daje sobie jakieś 6 miesięcy kawowej podróży :D

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: SEVERIN KA 5990 15BAR - opinia
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Luty 2017, 23:15:56 »
nie kupuję sprzętu teraz w sumie po części dzięki temu forum ;) badam rynek, zbieram doświadczenie, uczę się, :) dopiero jak uznam że jestem gotowy zacznę działać :) daje sobie jakieś 6 miesięcy kawowej podróży :D
Najwazniejsze mieć alternatywe, gdyby cos poszło nie tak. I Ty masz więc spokojnie ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: SEVERIN KA 5990 15BAR - opinia
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Luty 2017, 23:16:15 »
Przez całe studia pracowałem w gastronomi
Czyli rotacja nie jest Ci obca ;) zatem się domyślasz jak się szkoli pracowników gdy ma się ponad 40 lokali w stolicy? Co nie zmienia faktu, że tam akurat jest się od kogo uczyć.

Szkolenia u uznanych baristów to też dobry pomysł. Wcale nie trzeba rezygnować z jednego kosztem drugiego i samodzielnej nauki w domu.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: SEVERIN KA 5990 15BAR - opinia
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Luty 2017, 23:31:55 »
Na Twoim miejscu zainwestowałbym w jakieś używki (2-3 tys. za ekspres + młynek), które potem sprzedasz za podobnie pieniądze. Ja bym na Twoim miejscu nie kupował dzisiaj profesjonalnego sprzętu – do czasu, aż nie podejmiesz poważnych decyzji o założeniu biznesu. W ogóle pochodź po kawiarniach, pogadaj z ludźmi, pojedź do sklepów, potestuj ekspresy. Zbliż się do branży jak tylko możesz.
Yhy, więc kupno teraz przyszłościowego sprzętu jest bez sensu... No tak, ale kto to pisze - osoba, która uczepiła się własnych teorii jak rzep psiego ogona.

PS. Często pracownicy kawiarni to ignoranci (Nero), co nie znaczy, że robią złą kawę.  :)
I pisze to osoba, która nie ma doświadczenia z espresso, bo boi się pójść do kawiarni...

hophop - dobra rada ode mnie. Poczytaj tematy tego człowieka, zobacz jaki bajzel z nich wyszedł przez jego podejście, i posłuchaj ludzi, którzy przeszli przez wiele sprzętów i z własnego, często dużego, doświadczenia będą w stanie Ci powiedzieć w którym kierunku pójść - nie wiem jakie masz podejście do życia, ale ja ze swoich doświadczeń z różnych dziedzin wiem, że jak ktoś dzieli się wiedzą i doświadczeniem, to trzeba korzystać. Takich ludzi jest już bardzo mało i należy to docenić... Szczególnie, że zdecydowana większość ludzi z tego forum nie będzie chciała Ci zaszkodzić, wprost przeciwnie - choć czasem krytyka wygląda inaczej niż ludzie ją odbierają. Czytaj forum, czytaj, szukaj, a jak czegoś nie znajdziesz to pytaj - ale na tym forum jest taki ogrom wiedzy, że pogubić się w tym to nie jest problem. A jeśli jesteś pewny na 101%, że otworzysz kawiarnię - kup sprzęt konstrukcyjnie zbliżony do takiego, który będzie Ci dawał pieniądze na chleb. Młynek - ten możesz kupić docelowy, jest wiele sprzętów gastronomicznych, które ludzie używają w domach i są z nich zadowoleni - więc jak kupisz porządny młynek(na przykład Fiorenzato F64), nauczysz się obsługiwać go w domu(biorąc pod uwagę wszystkie tego aspekty) to postawisz go w kawiarni i odpadnie Ci na dzień dobry jedno urządzenie, którego obsługa może być potencjalnie problematyczna... I nie zajedzie się po chwili pracy w gastronomii. A ekspres? Tu już trochę trudniej ;) bo wątpię, że zdecydujesz się na kupno ekspresu za kilka(naście) tysięcy... Ale możesz poszukać jakiejś używki, która nauczy Cię parzenia kawy w taki sposób, jak będziesz to robić docelowo - a możesz mi wierzyć lub nie(a może już to wiesz), że otwieranie biznesu bez gruntowej wiedzy w danym temacie nie ma sensu... Chyba że się liczy z tym, że klienci się zniechęcą.
« Ostatnia zmiana: 26 Luty 2017, 23:34:59 wysłana przez siewcu »

Offline hohop

  • Wiadomości: 18
Odp: SEVERIN KA 5990 15BAR - opinia
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Luty 2017, 23:38:43 »
Za wszystkie opinie baaardzo dziękuje i obiecuje wyciągnąć z nich wnioski :)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: SEVERIN KA 5990 15BAR - opinia
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Luty 2017, 23:41:52 »
Za wszystkie opinie baaardzo dziękuje i obiecuje wyciągnąć z nich wnioski :)

Mówiłem, ze z czasem  bedzie lepiej na forum ;)

Offline hohop

  • Wiadomości: 18
Odp: SEVERIN KA 5990 15BAR - opinia
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Luty 2017, 23:44:05 »
Mówiłem, ze z czasem  bedzie lepiej na forum

Haha nie kracz! :D

Offline Adam_1234

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Bezzera Magica S, moka Bialetti, FP
  • Młynek: MACAP M2D, Nivona CafeGrano 130
Odp: SEVERIN KA 5990 15BAR - opinia
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Luty 2017, 08:06:51 »
Yhy, więc kupno teraz przyszłościowego sprzętu jest bez sensu... No tak, ale kto to pisze - osoba, która uczepiła się własnych teorii jak rzep psiego ogona.
Człowieku, zejdź ze mnie. Moim zdaniem nie ma sensu kupować sprzętu do kawiarni przed ostateczną decyzją o jej otwarciu. To częsty błąd inwestorów – zbyt duże inwestycje na początku. Poza tym sieciówki mogą mieć wymogi co do sprzętu – może konkretne modele, a może od razu podpisują kontrakt na leasing sprzętu (w końcu wszędzie kawa musi smakować identycznie). Bez takiej wiedzy można popełnić błąd zakupowy, a naprawa tego błędu może być kosztowna. Moje rady nie dotyczą metod parzenia kawy, tylko podejścia inwestycyjnego.

I pisze to osoba, która nie ma doświadczenia z espresso, bo boi się pójść do kawiarni...
To poza tematem, ale temat jest w zasadzie wyczerpany, więc napiszę Ci to – piłem kilkadziesiąt kaw we Włoszech, kilka tysięcy w warszawskich kawiarniach (w samym Nero pewnie ze 100). Nie chciałem iść do polecanej kawiarni, bo bałem się, że zaraz będę chciał wymieniać graty na lepsze. Jednak już byłem w Forum, więc Twoja zgyźliwość jest nieaktualna.
hophop - dobra rada ode mnie. Poczytaj tematy tego człowieka, zobacz jaki bajzel z nich wyszedł przez jego podejście
Tak, bo w każdym temacie kolega siewcu przychodzi i wypomina mi, że smakuje mi kawa z taniego młynka i taniego eskpresu (sam mi proponuję prawie identyczny ekspres tylko firmy Ascaso (model Basic).  W ten sposób zawsze tam gdzie się wypowiadam, jest ferment, bo siewcu tylko czyha aż coś napiszę.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: SEVERIN KA 5990 15BAR - opinia
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Luty 2017, 09:45:15 »
@hohop
Na phlim targu jest fajny zestaw Ascaso za 1,5k - to jeden z najtańszych sprzętów, pozwalający uzyskać poprawne, powtarzalne espresso. Jest bardziej wymagający niż gastronomiczne sprzęty - jak go opanujesz do perfekcji obsługa gastro sprzętu będzie łatwa.

No i taki zestaw możesz później odsprzedać z bardzo małą stratą (albo w ogóle bez).

Poza tym, nie fiksuj się na jedną palarnie. Testuj, szukaj, sprawdzaj. Nie wiem w jaki target klientów celujesz ale ja (i myślę, że większość ludzi tutaj) wolał bym zapłacić trochę więcej za kawę z jakiś ciekawych ziarenek niż "z topowej mieszanki z lokalnej palarni" (nie umniejszając absolutnie tej palarni), a jeszcze lepiej, chciałbym mieć wybór.

Offline hohop

  • Wiadomości: 18
Odp: SEVERIN KA 5990 15BAR - opinia
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Luty 2017, 09:52:00 »
Jedna palarnia to był by strzał w kolano xD no ale oczywiści hasło że w lokalu możecie spróbować kawy z lokalnej palarni przekonuje ludzi do próbowania :) ogólnie moim targetem są ludzie młodzi 20-40 chce ich przekonać do dobrej kawy, mało chce robić tak dobrą kawę żeby do mnie wracali :D  :taniec:

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: SEVERIN KA 5990 15BAR - opinia
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Luty 2017, 12:37:35 »
Dobry biznes plan to podstawa - przygotowany realnie, rzetelnie z pełnym zaangażowaniem. Kolejny krok to realne określenie grupy docelowej jak również konkurencji. Kolejnym jest określenie realnej stopy zwrotu - wiele czynników, jak się okazuje, ma znaczący wpływ na jakoś kawy, które podnoszą jej cenę (np. jakość wody).
Oferty, które otrzymałem na leasing ekspresów, były obwarowane zakupem kawy. Nastawiając się na świadczenie usług o jak najwyższej jakości, to jest to troszkę kiepskie.
to tak moim skromnym zdaniem

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: SEVERIN KA 5990 15BAR - opinia
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Luty 2017, 12:45:44 »
To chyba jednak nie były oferty na leasing a na dzierżawę.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: SEVERIN KA 5990 15BAR - opinia
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Luty 2017, 13:06:12 »
Oferta była na leasing (przynajmniej tak jest opisana) - atrakcyjność oferta uzyskiwała w momencie zadeklarowania jednoczesnego zakupu kawy.
Dopatrzyłem się, że w gronie forumowiczów są osoby zajmujące się tym zawodowo, więc kolejny zakup będzie chyba w formie ratalnej - ale to wszystko w zależności od rozwoju działalności.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: SEVERIN KA 5990 15BAR - opinia
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Luty 2017, 13:11:14 »
Zapraszam (y)... :) W ofercie nie tylko ekspresy ASCASO.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: SEVERIN KA 5990 15BAR - opinia
« Odpowiedź #44 dnia: 27 Luty 2017, 15:00:04 »
atrakcyjność oferta uzyskiwała w momencie zadeklarowania jednoczesnego zakupu kawy.
moim zdaniem ten właśnie błąd popełnia większość kawiarni - drogi sprzęt i tanie, kiepskie ziarna od wielkiego koncernu. Zamiast odwrotnie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi