Autor Wątek: Kawiarka Bialetti Moka Express - jak rozpoznać oryginał?  (Przeczytany 13987 razy)

Offline tomekm

  • Wiadomości: 12
Odp: Kawiarka Bialetti Moka Express - jak rozpoznać oryginał?
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Marzec 2017, 12:44:55 »
Wydaje mi się, że argument z dobrą kawą w związku z powyższym nie musi być trafny.

Dokładnie. Nie jestem chemikiem, więc to tylko moje domysły. Wydaje mi się, że tańsza kawiarka może być wykonana z gorszego jakościowo stopu. Może być tak, że kawa będzie dobra, ale analiza wykazałaby przedostawanie się jakichś niechcianych substancji do naparu, w przeciwieństwie do certyfikowanego stopu. Ale to tylko moje domysły.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Kawiarka Bialetti Moka Express - jak rozpoznać oryginał?
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Marzec 2017, 15:16:10 »
Każdy stop czy to będzie miał aluminium 80% czy 20% będzie w jakimś stopniu reagować z kwasami jakimi w swoim składzie ma kawa. Ja od wielu lat nie mam w domu nic co miałoby kontakt z żywnością a zawierałoby aluminium. Mam gdzieś kawiarkę Bialetti ale jej po prostu nie używam od wielu, wielu lat. Skoro zacząłeś tę dyskusję na temat oryginalności lub nie kawiarki Bialetti to musisz sobie zdać sprawę z tego, że zarówno starożytni Rzymianie pili z naczyń ołowianych lub z domieszką ołowiu i żyli w błogiej nieświadomości o szkodliwości związków ołowiu na swój organizm, tak współcześnie ludzie używają aluminium, które w połączeniu np z kwasem cytrynowym daje cytrynian glinu a to już jest związek bardzo nieciekawy jak używa się tworzyw sztucznych z dziwnymi związkami chemicznymi. Albo będziesz się zastanawiał, czy Twoja kawiarka jest ze stopu lepszego czy gorszego albo po prostu przestań o tym myśleć. Jeśli masz wątpliwości, pozbądź się aluminiowej kawiarki i kup coś ze stali szlachetnej. Problem będzie rozwiązany a bicie piany na kilka stron, czy kawiarka jest oryginalna i z jakiego jest stopu to jest po prostu już śmieszne. 
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Mati Mężczyzna

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Bialetti Venus i Moka, French Press, Phin
  • Młynek: Już prawie wybrany
Odp: Kawiarka Bialetti Moka Express - jak rozpoznać oryginał?
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Marzec 2017, 11:37:54 »
To jest taki dylemat jak to czy kupić wodę z biedronki za 0,65 gr za butelke czy w innym za 8 zł też za butelkę tylko że szklaną i woda z super hiper francuskiego źródła.

Offline maxredaktor

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Uno Steel Prof z PID-em; Bialetti, V60, Aeropress, French press
  • Młynek: i-mini (jeszcze)
Odp: Kawiarka Bialetti Moka Express - jak rozpoznać oryginał?
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Marzec 2017, 10:50:49 »
tak współcześnie ludzie używają aluminium, które w połączeniu np z kwasem cytrynowym daje cytrynian glinu a to już jest związek bardzo nieciekawy jak używa się tworzyw sztucznych z dziwnymi związkami chemicznymi. 

Mały offtop:
Cytrynian glinu (który może przyczynić sie do choroby Alzheimera i słabszych kosci)  znajduje się także w herbacie z cytryną, dlatego od kilku już ładnych lat dietetycy alarmują, aby herbatę pić bez plasterka cytrusa.

Wracając do meritum: nigdy specjalnie nie darzyłem zaufaniem aluminiowych naczyń kuchennych, dlatego kawiarkę wybrałem stalową. Są wprawdzie droższe, ale moim zdaniem to lepszy wybór.
“Be yourself; everyone else is already taken.”
― Oscar Wilde

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 433
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Kawiarka Bialetti Moka Express - jak rozpoznać oryginał?
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Marzec 2017, 11:02:25 »
Mały offtop:
Cytrynian glinu (który może przyczynić sie do choroby Alzheimera i słabszych kosci)  znajduje się także w herbacie z cytryną, dlatego od kilku już ładnych lat dietetycy alarmują, aby herbatę pić bez plasterka cytrusa.

To chyba nie tak do końca... Glin znajduje sie w liściach i przy zaparzaniu nie rozpuszcza  się w wodzie. Dodatek cytryny podczas zaparzania powoduje, że tworzy się rozpuszczalny w wodzie cytrynian glinu i mamy go w naparze. Więc tak nie należy robić, ale cytrynę mozna spokojnie dodać po zaparzeniu i wywaleniu fusów.



Offline maxredaktor

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Uno Steel Prof z PID-em; Bialetti, V60, Aeropress, French press
  • Młynek: i-mini (jeszcze)
Odp: Kawiarka Bialetti Moka Express - jak rozpoznać oryginał?
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Marzec 2017, 11:43:12 »
Jeśli masz rację, to zawsze Ci ją przyznam  ;)
“Be yourself; everyone else is already taken.”
― Oscar Wilde

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 433
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Kawiarka Bialetti Moka Express - jak rozpoznać oryginał?
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Marzec 2017, 14:43:49 »
wg pogromców mitów

należy zaparzać bez cytryny, później można ją dodać, bo i tak nie ma to już znaczenia... glin z naparu zostanie wchłonięty jako cytrynian glinu (po dodaniu cytryny) albo jako chlorek glinu po reakcji z kwasem solnym w żołądku...

Cytuj (zaznaczone)
Badania wykazują, że podczas parzenia herbaty z użyciem wrzątku w czasie 2-3 min ekstrahuje się mniej niż 1% zawartego w niej glinu. Glin ten jest nadal w nieprzyswajalnej formie ale w kontakcie z sokiem żołądkowym przechodzi w chlorek glinu, który jest już przyswajalny

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi